Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Čuvari

1 2 3
  • #1
    0 0

    postova:494
    beno @ 12.7.2009. 3:31
    Netipican superhero film s inteligentnom pozadinskom pricom. Pred kraj poprilicno nepotrebno razvodnjen i rastegnut. Gledao sam DitrectorsCut i definitivno je pre dug (3h!) -- 6,8/10
  • #2
    4 1

    postova:1130
    mario @ 12.7.2009. 13:42

    Mene je film oduševio, no, fan sam izvornog materijala tako da sam znao šta me očekuje. Također sam gledao Director's Cut i uopće mi nije bio predug, sad samo čekam onaj Ultimate Edition, koji će biti kombinacija DC-a i animiranog filma "Tales From The Black Freighter", koji je bio mali "strip u stripu", i vrlo važan dio cijele priče.

    Plus, soundtrack je genijalan, savršeno pogođen, pogotovo onaj intro dok svira Dylanov "The Times They're Are A-Chaning" 

  • #3
    2 5

    postova:14
    terminator56 @ 28.10.2009. 19:58

    film koji cilja na vizualnost i efekte i na tom nivou uspijeva ali je zato kratak na drugim poljima. na trenutke loša gluma, nedostatak ritma i nekoliko zbilja glupih scena ( scena sexa u letjelici je zbilja grozna ). film koji pokušava biti pametan ali je daleko od toga ( ko i svaki drugi sf proteklih godina ).

    ima ti u dobrih stvari, kao što su zanimlja glazbena podloga i dojmljivi vizualni efekti. ali je to ipak malo da film bude dobar.

    nije ni čudo da je propao u kinima

  • #4
    1 1

    postova:30
    ennio @ 2.2.2011. 19:34
    Neznam kako opisat ovaj film najvise mi se svidjela glazba u njemu, nekako je čudan film cijeli. Nisam bas oduševljen mogu reć !!!
  • #5
    1 0

    postova:513
    bozoli @ 2.2.2011. 21:22
    Da, čini mi se da postoji mogućnost da puno toga nisam shvatila u ovom filmu. Zbog toga mi se čini kao da nema ni zaplet ni rasplet. Ništa nije čisto, ništa nije definirano...
  • #6
    1 1

    postova:2527
    bearfoot @ 9.2.2011. 19:19
    za ljubitelje sf-a i super junaka, sve mane opraštam, za taj i takve filmove potrebno je imati i malo mašte... i puno stripova u podrumu...
  • #7
    0 0

    postova:666
    doom @ 9.2.2011. 23:51
    ovaj film mi je cudni malo kad ga gledam  ali je dobar i sigurno cu ga opet pogledati...
  • #8
    2 0

    postova:514
    fox89 @ 17.6.2011. 18:00

    danas sam pogledao ovaj film i moram priznati da mi je ovo najbolji superhero (ako ih se uopće može tako nazvati xD) movie kojeg sam ikad pogledao. ima onu dozu nasilja i brutalnosti koja u sličnim filmovima fali.

    izbor glazbe je savršen, pogotovo scena *SPOILER* Comedianovog pokopa, a u pozadini svira Sound of silence. how awesome was that???  *SPOILER END*

    rorschachov psihološki profil mi je pregenijalan.

    efekti također odlični. uglavnom same pohvale. 

    cheers. Smile

  • #9
    1 6

    postova:127
    maestroxxx @ 18.6.2011. 1:08
    film je koma
  • #10
    0 1

    postova:67
    shogun @ 11.11.2012. 17:37

    Čuvari su adaptacija stripovskog remek-djela "Watchmen" iz 1986. godine, legendarnog autora Alana Moorea. Strip je nastao kao svojevrsna parodija na tadašnje superjunake bez mana. Ovo je jedan od onih filmova kod kojih se prije gledanja trebate dobro informirati, no naravno kod nas se događalo da su u kina dolazila djeca kojima su roditelji morali pokrivati oči kako ne bi vidjeli svu tu golotinju i nasilje. Film je odličan i vizualno fenomenalan, glazba je vrhunska, ali je loša ekranizacija. Posjedujem primjerak Watchmena i pročitao sam ga, problem je u tome što strip ima oko 300 stranica i da bi se napravila kvalitetna adaptacija, film bi trebao trajati barem 4 sata. Jednostavno taj strip se ne može adaptirati u film, ali uvijek zaboravljam da je Hollywood samo biznis i da je profit na prvom mjestu. Stoga ni ne želim ocijeniti ovaj film.

  • #11
    2 0

    postova:72
    lizistrata @ 12.11.2012. 20:13

    Strip je odličan, film je odličan.. Adaptacija istog stripa u film skoro pa opće nije loša, dapače.. Pogotovo uzevši u obzir Hollywood i ekranizacije kakve radi.. Fali par stvari dosuše, ali kao sam za sebe, bez da je netko pročitao strip (a većina ljudi, realno nije) može dobro proć..
    Do jednog momenta, barem.. Kada nakon 2 i pol sata gledanja vidjevši samo kraj,cijeli film može završiti u zaboravu jer je taj isti kraj toliko loše izveden da je krajnja reakcija mogla ostati na samo WHY, OH WHY??
    Iskreno, žao mi je zbog tih zadnjih pola sata. Jer je jedan strašno dobar film upropašten hrpom blentavih WTF momenata.. I na kraju ostavlja gorak okus pa se čovjek osjeća malo nasamareno.. Ako ništa drugo zbog trajanja filma i potencijala..
    I stvarno teško da se može ocijeniti realno..  Ugl kome ne smeta, preporuka.
    Meni jednom, i teško da ikada više..

  • #12
    0 0

    postova:21
    markobaco @ 15.12.2012. 19:48

    Ja bih samo predložio da ako vec idete gledati da gledate "Directors cut" 

  • #13
    0 0

    postova:21
    markobaco @ 15.12.2012. 19:48

    Ja bih samo predložio da ako vec idete gledati da gledate "Directors cut" 

  • #14
    0 0

    postova:271
    sebulba @ 2.2.2013. 22:47
    nisam citao strip, al film mi je odlican do pred sam kraj koji je lose izveden. uz sve to soundtrack je malo savrsenstvo. najjaci film zacka iako ni onaj crtic s sovama nije los.
  • #15
    4 3

    postova:416
    taurus @ 2.2.2013. 23:51

    Vrhunski film koji navodi na promišljanje o mnogim stvarima.Nije obavezno poznavati strip da bi se cijenile poruke ovog ostvarenja,razočaran može biti samo onaj ko je krenuo gledati Watchmen sa pretpostavkom da se radi o klasičnom strip-filmu,gdje je jasna razlika između glavnog junaka i negativaca, što ovdje nije slučaj.

1 2 3
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala