Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Marley i ja

1
  • #1
    1 1

    postova:70
    mocca @ 9.4.2009. 20:14

    Obiteljska dramedija (eng. dramedy = drama + komedija), primarno je sladunjava prica o psu, a radnja prati jedno desetljece u obitelji Grogan. Temeljana memoarima/ autobiografskom romanu, Marley & Me: Life and Love with the World's Worst Dog, novinara/ kolumnista Johna Grogana koji se i pojavljuje u cameo ulozi jednog od vlasnika pasa u skoli za dresuru. Roman je odmah po izdanju 2005. godine stavljen na listu najprodavanijih New York Timesa, i tko tada nije znao da ekranizacija slijedi, taj je... okay, necemo vrijedati.

    Snimanje je pocelo 2008. godine na lokacijama u Pensilvaniji i Floridi, te studiju u LA-u. Glavne uloge osigurali su 'prijateljica' (from Fiend's) njegovanje kose, gdica Aniston, i srednji brat Wilson, Owen. Redateljske palice prihvatio se one-time nominirani/ dobitnik Oskara za kratki film 1997. godine, te puno poznatiji po ostvarenju Vrag nosi Pradu iz 2006. godine, David Frankel. U filmu se pojavljuju i dr. McSteamy,  Eric Dane, te Alan Arkin i Kathleen Turner koja se, svaka joj cast, pojavljuje u groznom izdanju u trenerkama u veoma fizickoj ulozi trenerice pasa. Zanimljivo je da su Wilsonovi pravi roditelji glumili njegove roditelje u filmu, a najveci problem njegovoj mami je bio da ga ne zove Owen. 

    Radnja jednostavna - zivahan, naporan, simpatican, te krajnje odan labrador retriever Marley (za snimanje filma koristeno je cak 22 razlicitih stenaca/ pasa), dolazi u obitelj mladog bracnog para, Aniston i Wilson, kako bi se pripremili na ulogu roditelja. Marley tamo ostaje sve do svoje psece smrti desetak godina kasnije, prolazeci s likovima dobre i lose etape obiteljskog zivota.

    Svatko od nas tko ima psa (ja cak imam istu pasminu kao Marly samo je moja kujica smeda), zna da psi mogu biti i smijesni i zlocesti i to u istom trenutku, tako da su meni sve fore u filmu vec videne. Okay, dio kada Marly trci uz auto dok ga Wilson pridrzava kroz prozor i meni bilo nesto inovativno i simpa. Kroz razvojne faze Marley grize namjestaj, njuska i skace po ljudima, lize po licu. Cak i za moj ne tako osjetljiv zeludac su pretjerali kad su dozvolili da glavni lik i Marly dijelile zlicu za jelo. Tijekom gledanja filma cesto sam se pitala da li se i ne-vlasnicima pasa svida ovaj film jer je i meni na trenutke bio too much, zato skromna 6 plus ocjena.

  • #2
    0 1

    postova:513
    bozoli @ 16.5.2009. 20:47
    Apsolutno za pogledati! Odmah! I kad god vam treba malo pozitivne energije...
  • #3
    0 0

    postova:33
    majav @ 21.8.2010. 12:25
    filmić je ok!!! simpa za pogledat s klincima osobito ako vole peseke( a ko ne voli)! 
  • #4
    0 3

    postova:127
    maestroxxx @ 23.5.2011. 10:40
    7.3 je prevelika ocjena, prolazna je 5,ništa posebno,previše je dosadan da sam u nekim situacijama ga htjeo prekinut gledat,šteta za glumačku postavu koja je ok,definitivno su promašili film gdje će glumit
  • #5
    1 0

    postova:2527
    bearfoot @ 4.1.2013. 19:00

    film me više nervirao nego zabavio, psa se može nećemu i naučiti, treba malo volje i ljubavi i vremena...za njegovo dobro...a o čemu bi onda čovjek pisao...

  • #6
    0 1

    postova:1
    filip hajnić @ 5.1.2013. 9:16

    Najbolji film do sad sa životinjama!!!!!

    Jedini film koji me može rasplakati!!!!PlačMršti sePlač

  • #7
    0 1

    postova:271
    sebulba @ 5.1.2013. 13:15
    pogledaj warhorse i seabiscuit, vise sam ih dozivio.
  • #8
    1 1

    postova:2527
    bearfoot @ 5.1.2013. 15:53

    @filip i @sebulba...puno vi još filmova  niste vidjeli, puno i previše....možete krenuti sa Starim Žućom pa redom...

  • #9
    1 1

    postova:200
    mary89 @ 5.1.2013. 16:53
    možete krenuti sa Starim Žućom pa redom...

    Joj da Yello Plač Oci su mi pune suza kada se samo sjetim filma, iako ga nisam pogledala vise od 15 godina.

    Sto se tice ovog filma, losa ekranizacija divne knjige.

  • #10
    0 0

    postova:271
    sebulba @ 5.1.2013. 17:36
    bearfoot pogledo sam ja starog zucu i onog haicu psa i masu drugih, sam kazem da sam warhorsa vise dozivio.
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala