Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Nasljednici

1
  • #1
    1 1

    postova:2527
    bearfoot @ 28.1.2012. 21:48

    iako je temelj drame obiteljska tragedija, nimalo me nije dirnula, niti radnja, a niti likovi...počev od "jebeš mamu, jebeš tatu, jebeš cijeli svijet" teenager-ke pa do Clooney-a i njegove suze pri kraju filma, nominiran za Oskara????...najviše pravih emocija pokazao je sporedni lik, kojeg glumi Judy Greer, u predzadnjem prizoru filma...pretpostavljem da takve obiteljske drame dobro prolaze u Americi jer se tamošnja populacija može naći u takvoj priči...meni ta cijela priča izgleda preforsirana u želji da se izvuku emocije gledatelja,  a od mene su izvukli samo sažaljenje...da su bar prikazali više plaža i pejzaža...

  • #2
    1 1

    postova:48
    oldschool @ 26.2.2012. 21:50

    Vrlo solidna obiteljska drama...

    Realističnost je največi adut ove drame, razmišljanja koje likovi imaju, nihovi stavovi, dvojbe, problemi su stvarni i svatko od nas se može poistovijetiti sa njima. Kao roditelj, gledajući Cloonyev lik vidim i sebe u puno sličnih situacija suočen sa tinejđerom i mogu reči da su nam problemi isti... Tu leži velika težina filma, ti univerzalni, bezvremenski ljudski problemi. Ne bih rekao da samo Clooney dobro glumi već je cijela ekipa napravila dobar posao. Clooney je nominiran za oskara za ovu ulogu, uloga je dobra, odradio je to stvarno odlično ali Oskar? mislim da ne... Prije bih mu dao Oskara za ulogu u "Ni na nebu, ni na zemlji" ( Up in the air ), tu je stvarno brilijantan...No ako ga dobije nitko neće moći reči da nije zaslužio ( osobno navijam za Gary Oldmana ;) 

    Cijelokupni film gledano funkcionira savršeno, sve je realistično međutim u filmu nema niti jedne scene za koju bi čovjek rekao WOW! Film se gleda u jednakom tonu od početka do kraja. Prava vrijednost filma leži u slojevitosti likova, bez obzira koliko oni bili važni u filmu... Svakom liku možete pridodati osobine, sjetiti se nečega što ih je okarakteriziralo...Čak i likovi popud Sida ( kćerin prijatelj ) vrlo brzo poprimaju dubinu i evoluiraju kroz film...Majka ( baka ) koja se dva puta kratko pojavi u filmu ima osobine koje će svatko zapamtiti...

    Puno je komentara kako film nije spektakularan, međutim film nije predviđen da bude spektakularan, ovo je slojevita obiteljska drama a ne Transformersi. Nije svaki film napravljen da oduzima dah iz minute u minutu. Osobno sam iz kina izašao zadovoljan.

    Režija odlična, glumci odlični, scenarij mlak... Fantastična slojevitost likova i bezvremenskih egzistencijalnih problema...

    Nasljednici - 7/10 

  • #3
    0 3

    postova:405
    karakteran @ 27.2.2012. 10:01
    film je smeće dosadno. ništa više od toga.
  • #4
    1 0

    postova:5
    myaa @ 5.3.2012. 18:32
    ...drago mi je što George nije dobio Oscara,nije mi ni zaslužio nominaciju...
    ... film nije tako loš,ali pomalo dosadnjikav....
  • #5
    1 0

    postova:560
    crnisokol @ 24.9.2013. 11:17

    meni je film bio čist dobar, ali prema svim nagradama i pohvalama očekivao sam ipak nešto više...baš svi elementi su dobro napravljeni, ali ništa (izuzev Clooneyjeve izvedbe) ne bih okarakterizirao kao odlično...

  • #6
    0 1

    postova:1
    zoran grgat @ 8.5.2017. 16:01

    Ljigav film...

  • #7
    0 0

    postova:1090
    yuma @ 7.10.2018. 8:07

    Da se ja ne raspisujem;  oldschool je najbliže opisu kakvog bi sama napisala... Film nije rollercoaster emocija ali meni je drago pogledat i takvu dramu. Postoje, naime, i takve obitelji, koje imaju zajedničku emocionalnu konstipaciju i ne pokazuju previše suza ili drame na van. Ovdje bi čovjek ocekivao raspad bića ali nisu svi redatelji almodovar niti trebaju biti. Osim toga, svi su imali.nekakve reakcije, po meni je to sve ok. Glumci su mi super,  komični momenti umjereni... Ja sam gledala s interesom od-do bez da minutu imam pametnijeg posla, a to mi je znak da je film odličan! 

  • #8
    0 0

    postova:208
    jeremiah @ 9.4.2022. 23:36
    Meni je film sasvim oke. Čak bih rekao i pomalo simpatičan. Valjda jer se prepoznajemo u puno sličnih situacija te moralnih i egzistencijalnih dilema. Čak mi se i određena doza humora odlično uklopila u cijelu atmosferu filma popraćenu odličnom izvornom glazbom i nadrealnim krajolikom. Ništa spektakularno, ali kao što yuma veli, drži pažnju gledatelja do samog kraja. Valjda je i to nešto
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala