Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Vožnja

1
  • #1
    2 6

    postova:36
    zumbul @ 28.9.2011. 23:55

    prva 3/4 filma sam mislila od dosade izaci ili ostati ili izaci ili ostati ili ...., a kada je radnja pocela shvatila sam da je prvi dio bio mila majka. Nisam izdrzala do kraja...

  • #2
    1 7

    postova:36
    zumbul @ 28.9.2011. 23:58
    film ima i na imdb i na rotten tomatoes ocjenu iznad 80%, sto u pravilu znaci da je sranje.
  • #3
    5 2

    postova:1
    regular_john @ 1.10.2011. 1:00
    ukratko, film godine. ne šalim se. obavezno pogledati jer film je remek-djelo. a tek soundtrack...
  • #4
    1 6

    postova:8
    zlaya12 @ 27.10.2011. 20:27

    moram priznati da nisam uspio ni pola odgledat, film je bez ikakve radnje

  • #5
    0 2

    postova:513
    bozoli @ 14.1.2012. 18:30
    zlaya12, taman kad si prestao gledati film je počela sva ona j... krv i nasilje! Ja sam se cijelo vrijeme pitala: WTF!? WTF!? WTF!?
  • #6
    1 7

    postova:127
    maestroxxx @ 22.1.2012. 17:42

    Film je totalni promašaj,najgore je kad imaš velika očekivanja pogotovu kad ocjene su visoke na imbd.

    Na kraju veliko ništa...

  • #7
    3 1

    postova:2527
    bearfoot @ 22.1.2012. 19:34

    uz male zamjerke tehničkoj izvedbi, najviše smetaju farovi koji svijetle i nakon nekoliko direktnih sudara, film mi se svidio...interesantni likovi, priča koja polako lovi zamah, misteriozan glavni lik nepoznate prošlosti kod kojeg je odmah jasno da je pitanje vremena kad će "puknuti", atmosfera filmova sedamdesetih godina, za očekivati je bilo više vožnje...

    film završava kao da se očekuje nastavak... 

  • #8
    4 0

    postova:256
    karter @ 16.2.2013. 20:20

    Film prekreativan i inovativan za današnji hollywood i za razinu ispred njih. Tako se može i objasniti zanemarivanje od strane raznih nagrada, isključivši nagradu iz cannesa jer je to ipak evropska nagrada. Pogledao ga ne očekivavši ništa nego neki tipični američki krimić a dobio sam jedno od najugodnijih iznenađenja općenito od kad gledam filmove.

    Scenarij filma normalan ništa extra, jedna standarna priča o kriminalu, ljubavi, ali režija nevjerojatna, iz svake scene izbija kreativnost, stil i nemoguće je ne primijetiti razliku prema sličnim žanrovskim filmovima. Svaka scena na svom mjestu, prikaz eksterijera los angelesa, igre sa svjetlom, neki elektro pop soundtrack koji izvanredno odgovara filmu. Ovako nešto ne može snimiti amerikanac, redatelj je danac refn koji je nešto slično ovome naravno s drukčijim žanrom ali puno slabije izveo u valhala rising i zbilja treba pratiti njegove sljedeće filmove. Glumci najbolji iz svoje generacije gosling i mulligan ukupno tri rečenice zajedno nisu rekli ali zahvaljujući refnu i muzici u određenim trenucima sve je jasno. Brooks odličan kao negativac. Slažem se djelomično da je to neki hommage ali napravljen umjetnički (nije svaki film umjetnost) i rezultat je vrlo rijedak žanr art-akcijskog filma s driveom kao najboljim i vjerojatno nenadmašnim primjerkom. 

  • #9
    5 3

    postova:416
    taurus @ 17.6.2014. 12:44

    Drive je rezultat maestralno implementirane ideje po kojoj je manje,nekada,zapravo više.Upravo taj minimalizam,kako u razvijanju likova tako i u pogledu dijaloga ili bolje rečeno često odsustva istih, potkrijepljen nenametljivim izvedbama glavnih glumaca daje mi za pravo reći da je "Vožnja" dobrodošla doza kvalitete i originalnosti u moru generičnih i zaboravljivih filmova zadnjih godina.

    Priča,zapravo i jeste prilično jednostavna ali način na koji je prezentirana publici je ono što ovaj film pozitivno razlikuje od sličnih ostvarenja.Povezanost između protagonista odnosno definisanje njihovih odnosa često nam je servirano isključivo putem pogleda i facijalnih ekspresija što se,uz pokoji oskudan dijalog,pokazalo kao djelotvornije rješenje od "beskonačnog" razglabanja i "crtanja"svega što se dešava,u smislu uspostavljanja jake veze između gledatelja i glavnih junaka.Ta,rekao bih,simbioza koja se stvara između likova i publike uvlači nas dalje u priču i sa svakim narednim postupkom nekoga od aktera,postaje dublja dok se istovremeno filmu dodaju slojevi misterioznosti i neizvjesnosti u pogledu završetka.

    Nisam neki naročiti poznavatelj muzike ali ću laički reći da su sve numere izvanredno pogođene i komplementiraju svaku scenu i svaki kadar.Rad kamere,također,vrlo kreativan kako napomenu i Karter,uz mnoštvo zanimljivih uglova iz kojih posmatramo,kako akcije tako i reakcije,svih učesnika u priči a naročito glavnog junaka.Uz njihovu pomoć,on nam svakom minutom postaje manje strano tijelo a više "stvarna" osoba za čiju sudbinu strijepimo i čije postupke vremenom razumijemo i podržavamo.

    Drive - jednostavan ali sjajan i kao takav mislim da zaslužuje naći svoje mjesto u dvd ili blu-ray kolekciji svakog istinskog ljubitelja filmske umjetnosti - moja potraga za primjerkom kreće danas.
  • #10
    0 0

    postova:5
    el_gringo @ 1.5.2016. 12:22

    Odličan film, imate večeras priliku pogledati ga na tv-u. Namiguje 

    Moja preporuka

  • #11
    2 0

    postova:517
    svrljozvrljo @ 1.5.2016. 19:51

    FILM JE SU-PER,na neki način hommage 80-tim, melodramatičan, muška fantazija koja udara na vrata devedesetih. Western s autima...

  • #12
    1 1

    postova:392
    samuraj @ 1.5.2016. 21:57

    Čitajući komentare i to ne samo ovdje, primjećujem da je ovo jedan od onih filmova koji su jednoj skupini ljudi loši, a drugoj remek djelo. Ja teško mogu reći da mi je bio loš, ali definitivno sam bliži ovoj prvoj skupini. Glavni glumac mi nikako nije legao u toj ulozi, dijalozi su skroz nezanimljivi, a i cijela radnja mi nije uopće fascinantna. Također ne vidim ni posebne poveznice sa filmovima iz 70 - ih i 80 - ih kako piše u opisu. Nažalost, nisam impresioniran.

  • #13
    3 0

    postova:1962
    aya @ 2.5.2016. 1:38

    A da malo primiriš jezičinu ili ne poznaješ drugačiji literarni izričaj?

  • #14
    3 1

    postova:1090
    yuma @ 2.5.2016. 9:38

    Admine, ovog bi trebalo obrisat, ovo je prestrašno i ne pripada našem krasnom forumu Poljubac

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala