Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Izvorni kod

1
  • #1
    0 3

    postova:13
    kauchpotato @ 10.6.2011. 16:51

    volim akcije, trilere, sf

    ali ovo je bio takav vrhunac debilane za ne povjerovati

    film traje sat i pol, otprilike sat i pol predugoCry

    ocjena 3,5/10

  • #2
    1 0

    postova:4
    urkes @ 19.6.2011. 23:02
    Odlican film, za sve preporuke! Mislim da ovaj film, zajedno sa Limitless ulazi u TOP 5 listu filmova ove godine.
  • #3
    1 0

    postova:18
    alpi @ 20.6.2011. 14:50
    Film je meni osobno odličan. Sat i pol guštanja u SF žanru. Duncan Jones i Chris Nolan opasno odskaču od ostalog copy paste smeča Hollywooda.
  • #4
    1 0

    postova:2527
    bearfoot @ 22.6.2011. 0:09

    preko dosta stvari u filmu se prelazi samo površno, pa tehnički aspekt cijelog procesa nije baš jasan i logičan ( gdje je Sean???)

    vremenska petlja u koju se ušlo na kraju filma također je prilično nategnuta, ali...

    film je dobar, napet od početka do kraja, ideja nije loša, postoje stvarna istraživanja na tu temu, da ne spoil-am....

  • #5
    1 4

    postova:48
    oldschool @ 25.6.2011. 12:25

    Film je vrlo prosječan unatoč solidnoj ideji i dobroj glumačkoj ekipi. Radnji fali intenziteta i dinamike. Priča je linearna i poprilično predvidljiva, glumci ne funkcioniraju dobro kao ekipa.

    Osobno sam ljubitelj SciFi tematike no nemogu se pomiriti sa prosječnošću ovog filma.

    Potegnite analogiju sa filmom Deja Vu sa Denzel Washingtonom u glavnoj ulozi. Oba filma se baziraju na istoj motivaciji i priči da glavni lik pokušava uz pomoć eksperimentalne tehnologije spasiti djevojku iako se primarna radnja filma bavi terorističkim napadom. Deja Vu je film pun intenziteta, odličnim idejama koje kvalitetnije ispunjavaju film i daju dodatanu dinamiku radnji i likovi su u svakom slučaju razrađeniji. Deja Vu je film iste tematike odveden korak dalje... Izvorni kod je nažalost ostao nezačinjen.

    Izvorni kod - 4/10

  • #6
    1 0

    postova:127
    maestroxxx @ 27.6.2011. 12:27
    film je odličan prije svega što nije ponavljanje tj kopiranje nekog filma već je originalan,malo je naporan ponavljajući 8minuta radnje uzastopno al ne smanjuje moju visoku ocjenu 8.5
  • #7
    2 0

    postova:2527
    bearfoot @ 27.6.2011. 14:07

    Film je vrlo prosječan unatoč solidnoj ideji i dobroj glumačkoj ekipi. Radnji fali intenziteta i dinamike. Priča je linearna i poprilično predvidljiva, glumci ne funkcioniraju dobro kao ekipa.

    Osobno sam ljubitelj SciFi tematike no nemogu se pomiriti sa prosječnošću ovog filma.

    Potegnite analogiju sa filmom Deja Vu sa Denzel Washingtonom u glavnoj ulozi. Oba filma se baziraju na istoj motivaciji i priči da glavni lik pokušava uz pomoć eksperimentalne tehnologije spasiti djevojku iako se primarna radnja filma bavi terorističkim napadom. Deja Vu je film pun intenziteta, odličnim idejama koje kvalitetnije ispunjavaju film i daju dodatanu dinamiku radnji i likovi su u svakom slučaju razrađeniji. Deja Vu je film iste tematike odveden korak dalje... Izvorni kod je nažalost ostao nezačinjen.

    Izvorni kod - 4/10


    OldSchool


    analogija između ta dva filma postoji, ali samo u ideji...

    Deja Vu je svakako produkcijski i dramaturški gledano jači film, ali.... 

    tehnički aspekt eksperimentalnih tehnologija prikazanih u filmovima u mnogome određuje dramaturški okvir filma, tj djeluje ograničavajuče, prvo zbog vremenskog ograničenja "prozora", a zatim i mjesta radnje, koje se u ova dva filma vrlo razlikuje...

    mišljenja sam da je Izvorni kod izvukao zavidnu količinu napetosti i "radnje" obzirom na navedeno...

  • #8
    1 0

    postova:48
    oldschool @ 28.6.2011. 1:40


    analogija između ta dva filma postoji, ali samo u ideji...

    Deja Vu je svakako produkcijski i dramaturški gledano jači film, ali.... 

    tehnički aspekt eksperimentalnih tehnologija prikazanih u filmovima u mnogome određuje dramaturški okvir filma, tj djeluje ograničavajuče, prvo zbog vremenskog ograničenja "prozora", a zatim i mjesta radnje, koje se u ova dva filma vrlo razlikuje...

    mišljenja sam da je Izvorni kod izvukao zavidnu količinu napetosti i "radnje" obzirom na navedeno...


    bearfoot

    Svakako, to su dva različita filma no ideja vodilja je u potpunosti ista... identična... ovo je klasična kopija...

    "tehnički aspekt eksperimentalnih tehnologija prikazanih u filmovima u mnogome određuje dramaturški okvir filma, tj djeluje ograničavajuče, prvo zbog vremenskog ograničenja "prozora", a zatim i mjesta radnje, koje se u ova dva filma vrlo razlikuje..." 

    to je samo medij koji je scenarist / režiser odlučio koristiti... nijhova je greška ako je taj medij ispao loš ili nedovoljno napet... vjerujem da je gledajući unatrag vrlo lako osmisliti nekoliko načina na koji bi film bio u mnogome napetiji i učinio radnju barem malo nepredvidljivijom... 

    U filmu Deja Vu istu su stvar ( pogled u prošlost ) odradili puno dotjeranjije, efektnije i vizualno bolje za sam film i nas kao konzumente... Isto tako vrlo je lako zaključiti da je možda lakše pronači terorista u 8 minuta koje se mogu vrtiti beskonačno dugo nego u drugom filmu gdje se gleda nekoliko sati/dana u prošlost i to vrijeme bespovratno teče... Zatim pogledajmo likove, koliko na kvaliteti i priči svaki lik dobije u Deja Vu, a koliko su svi likovi osim glavnog lika u Izvornom Kodu blijedi i nedorađeni...

    U Deja Vu, vi želite da on spasi djevojku, vi želite da uhvati terorista, vi želite da iskrice među njima prerastu u nešto više... U izvornom kodu samo je jedan motiv malo isplivao a to je katarza odnosa sa ocem... ostalo je sve blijedo... Možda u jednom trenutku više mislite kako bi htjeli izumitelja izvornog koda odalamiti preko njuške nego u stvari da film dobije nekakav smisleni kraj...

  • #9
    0 0

    postova:2527
    bearfoot @ 28.6.2011. 9:47

    Svakako, to su dva različita filma no ideja vodilja je u potpunosti ista... identična... ovo je klasična kopija...

    "tehnički aspekt eksperimentalnih tehnologija prikazanih u filmovima u mnogome određuje dramaturški okvir filma, tj djeluje ograničavajuče, prvo zbog vremenskog ograničenja "prozora", a zatim i mjesta radnje, koje se u ova dva filma vrlo razlikuje..." 

    to je samo medij koji je scenarist / režiser odlučio koristiti... nijhova je greška ako je taj medij ispao loš ili nedovoljno napet... vjerujem da je gledajući unatrag vrlo lako osmisliti nekoliko načina na koji bi film bio u mnogome napetiji i učinio radnju barem malo nepredvidljivijom... 

    U filmu Deja Vu istu su stvar ( pogled u prošlost ) odradili puno dotjeranjije, efektnije i vizualno bolje za sam film i nas kao konzumente... Isto tako vrlo je lako zaključiti da je možda lakše pronači terorista u 8 minuta koje se mogu vrtiti beskonačno dugo nego u drugom filmu gdje se gleda nekoliko sati/dana u prošlost i to vrijeme bespovratno teče... Zatim pogledajmo likove, koliko na kvaliteti i priči svaki lik dobije u Deja Vu, a koliko su svi likovi osim glavnog lika u Izvornom Kodu blijedi i nedorađeni...

    U Deja Vu, vi želite da on spasi djevojku, vi želite da uhvati terorista, vi želite da iskrice među njima prerastu u nešto više... U izvornom kodu samo je jedan motiv malo isplivao a to je katarza odnosa sa ocem... ostalo je sve blijedo... Možda u jednom trenutku više mislite kako bi htjeli izumitelja izvornog koda odalamiti preko njuške nego u stvari da film dobije nekakav smisleni kraj...


    OldSchool

    sorry stari, ali ti si zabrijao u dimenziju u kojoj ja tebe niš ne kužim,CryEmbarassedCool

     što se mene tiče, u takvim filmovima nikako ne stavljam naglasak na "katarzu" s ocem, ili na iskrice među likovima,

    to su po meni dva sf filma sa sasvim različitim pristupom problemu i/ili mogućnosti putovanja ili "pogleda" kroz vrijeme,

    "gledajući unatrag" moguće je smisliti svašta za puno filmova, ali to više nebi bio taj film....

  • #10
    2 0

    postova:48
    oldschool @ 28.6.2011. 13:49

    Ja samo pišem ono kako sam ja doživio neki film, ništa više...  prihvaćam i poštujem da svatko od nas ima svoje mišljenje i da je svatko od nas film doživio na svoj način, u tome jest ljepota umjetnosti...

    Ugodan dan... 

  • #11
    0 0

    postova:2527
    bearfoot @ 28.6.2011. 16:47

    Ja samo pišem ono kako sam ja doživio neki film, ništa više...  prihvaćam i poštujem da svatko od nas ima svoje mišljenje i da je svatko od nas film doživio na svoj način, u tome jest ljepota umjetnosti...

    Ugodan dan... 


    OldSchool


    mašala....što jes', jes'

    btw, dobro došao na portal..... 

  • #12
    0 0

    postova:26
    potlim23 @ 2.8.2011. 14:58

    Film nije loš, a nije ni odličan. Taman je za ubiti vrijeme i nećete se osječati da ste ga loše utrošili (na vrijeme mislim).

    Zanimljiva priča, postoji čak i doza napetosti u iščekivanju kako će to sve završiti (nije baš predvidljiv kraj, barem meni), a tu je naravno i ljubavna pričica kao i osjećajni dio s ocem.

    Jake Gyllenhaal je odglumio solidno. Sve u svemu isplati se pogledati.

  • #13
    1 0

    postova:55
    ekran @ 6.8.2011. 9:05
    Priznajem, film je malo čudan. Meni je priča vrlo zanimljiva. Preporučam.
  • #14
    2 0

    postova:8
    zlaya12 @ 27.10.2011. 20:39

    Film nije loš, a nije ni odličan. Taman je za ubiti vrijeme i nećete se osječati da ste ga loše utrošili (na vrijeme mislim).Slažem se , vrijedi ga pogledati.

    7.5/10

  • #15
    0 4

    postova:67
    o_za_odmazdu @ 4.10.2017. 14:51

    Ok film nista vise . 

    6.9/10 

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala