Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

X-Men: Prva generacija

1
  • #1
    1 0

    postova:59
    scheilinkin @ 2.6.2011. 21:34
    najbolji sci fi film ove godine, za sada.
  • #2
    1 0

    postova:127
    maestroxxx @ 14.6.2011. 0:49
    film je za sve pohvale,najbolji nastavak x-man do sad
  • #3
    1 0

    postova:513
    bozoli @ 15.6.2011. 8:56
    Dobar je, nema šta. Ima jako malo glupih momenata u filmu, a Fasbenderova uloga Magneta je apsolutno najbolji dio. Magneto je jedan od najboljih negativaca ikada, jer hoda po tankom rubu između "dobra i zla", stalno navijaš da ne napravi nešto loše, a opet kad napravi, totalno ga razumiješ zašto je to napravio. Sick! Laughing
  • #4
    1 0

    postova:96
    hypnotoad @ 21.6.2011. 14:48
    Dobar je, nema šta. Ima jako malo glupih momenata u filmu, a Fasbenderova uloga Magneta je apsolutno najbolji dio. Magneto je jedan od najboljih negativaca ikada, jer hoda po tankom rubu između "dobra i zla", stalno navijaš da ne napravi nešto loše, a opet kad napravi, totalno ga razumiješ zašto je to napravio. Sick! Laughing
    bozoli

    Ja sam pak stalno navijao da napravi nešto loše. Lepo je to Fassbender odradio. Nije ni uloga McAvoya za bacit.

  • #5
    1 1

    postova:48
    oldschool @ 25.6.2011. 13:44

    Vrlo dobar dramaturški pristup prvi puta u X-Men serijalu. Radnja je dobra, McAvoy solidan, Michael Fassbender u ulozi Magneta briljira, dok su ostali likovi pomalo blijedi. Inače solidni Kavin Bacon odličan kao lik, no užasno smeta očajno loš njemački i ruski koji govori u filmu. Ako se već jezikom pokušava dati dodatna autentičnost filmu onda neka taj jezik bude na nivou kako je to učinjeno u "Nemilosrdnim gadovima".

    Moj problem u filmu je balansiranje između ozbiljnog filma i pomalo djetinjaste igre. Osobno me smeta scena "tko može što" u lobiju CIA zgrade, mislim da bi se moći likova trebale otkriti suptilnije i spontanije unutar radnje filma, slično poput Magnetova otkrivenja u nacističkom logoru. Drugi veliki problem jest autentičnost vremenske linije likova i njihova pripadnost unutar X-Men interesnih grupa. Tek istraživanjem vidimo da je William Stryker ustvari otac negativca Strykera iako je upitno koliko je taj lik vremenski dobro ukomponiran. Emma Frost je smještena potpuno krivo i vremenski i što se tiče grupe kojoj pripada ako se držimo serijala ( Lik mlade Emme Frost upoznali smo u prošlom nastavku X-Men serijala Wolverine Origins zajedno sa Scottom Summersom ( Cyclops ) i tada je bila teenagerica no ovdje je vidimo u ranijem vremenskom periodu stariju ) .

    Da li je to samo moj utisak no nije li Rade Šerbedžija pomalo očajno odigrao ulogu ruskog generala? Kada pomislimo na ruskog generala ovo nije interpretacija na koju će bilo tko pomisliti - umjesto čvrstog kao stijena, bez osmjeha na licu okorijelog ruskog generala, Rade nam je ponudio rusku dvorsku ludu.

    Zaključak - Krinka hladnog rata i Kubanske krize dobar je veo autentičnosti cijeloj priči i uz trio McAvoy - Fassbender - Bacon čini ovaj film dobrim uratkom. Ovaj nastavak je možda i prekretnica u inače solidnom X-Men serijalu prema nečemu što se dogodilo Batman serijalu - uz atraktivnu dinamiku superjunaka dobivamo i solidno razrađene likove, radnju i režiju.

    Svakako pogledati!

     X-Men: Prva generacija - 6.5/10 

  • #6
    0 0

    postova:560
    crnisokol @ 26.6.2011. 22:09

    Svakako pogledati!

     X-Men: Prva generacija - 6.5/10 


    OldSchool

    hmmm...dosta niska ocjena filma za koji veliš svakako pogledati...kod mene 6,5 = gledljivo, dobro za jedno gledanje ako baš nema ništa bolje na programu
  • #7
    0 2

    postova:48
    oldschool @ 28.6.2011. 1:19

    Da 6.5, to je za mene visoka ocjena. Ja imam malo, recimo tako, drugačiji sistem ocjenjivanja filmova i na skali od 1-10 ovaj film je čvrstih 6.5. Možda ponekad filmovima dajem pre strogu ocjenu međutim ona je samo odraz mojeg razmišljanja o filmu i mnogo nijansi koje čine film dobrim, prosječnim ili lošim... Vjerujem da će te se složiti da i iznimni filmovi imaju svojim mana tako da je 10 poprilično nedostižan ideal u svijetu filma... Kraljev Govor je daleko kompleksniji i po mnogome razrađeniji i bolji film od X-Men filma, stoga dati prvome 8.5 a drugome 6.5 u potpunosti odražava njihovu vrijednost. 

    1.0 - 2.5  -smeće 

    2.6 - 3.9- dobar film, gledljivo

    4.0 - 5.9- vrlo dobro, pogledati

    6.0 - 7.5- odličan film, svakako pogledati

    7.6 - 10- izuzetan film, svakako pogledati

  • #8
    0 3

    postova:377
    gestapo @ 8.7.2011. 19:25

    Eto pogledal sam ga napokon,nebi se slozil bas sa gore komentarima da je jedan od naj sf,ili da je najbolji nastavak od svih(osobno).

    Volim taj serijal ,prva generacija je cist oke nista sad spektakularno,zabavno je pogledati kak je to u biti sve pocelo mada moje misljenje je da se to sve dalo  bolje,jedino su lik magneta razradili malo vise u filmu a ostale skoro pa nista!Osobno mi je 
    X-Men Origins: Wolverine najbolji!

    Mislim da 5/10 je realna ocijena!  

  • #9
    3 1

    postova:96
    hypnotoad @ 9.7.2011. 0:58

    SpOiLeR begins


    Definitivno najjači quote u filmu:

    Erik: Excuse me, I'm Erik Lehnsherr.
    Charles: Charles Xavier.
    Logan: Go fuck yourself.

    SpOiLeR ends  Laughing

  • #10
    2 2

    postova:2527
    bearfoot @ 1.8.2011. 22:10

    da nije "prethodnih" filmova serijala, koji ovom "teenage bullshit" uradku od filma daju nekakav smisao, posraćko bih ga maximalno, ovako....pokušat ću se suzdržati...

    kreatori serijala su, očigledno, mutirali unazad i potrošili svu maštu i svu kreativnost,  i u želji za zaradom,  na brzinu naštancali ovaj film u natuknicama, koji svojim mutiranim likovima više podsjeća na balave čarobnjake iz Harry Pottera i kojim su uspjeli debelo  unazaditi, po mom mišljenju, jedan od najuspješnijih SF serijala ikada.

    mislim stvarno, Zvončica koja hračka zapaljive hračke?!?!? LaughingLaughingLaughing

  • #11
    2 2

    postova:1
    luka slipac @ 17.8.2012. 17:23

    Sjajan film!!! 10/10 Inače sam X-Men fan :D

  • #12
    2 4

    postova:228
    joker12 @ 9.2.2014. 14:22

    Najbolji film X-Men serijala.

  • #13
    0 1

    postova:542
    leon123 @ 6.10.2017. 16:31
    Veliki sam x-men fan i moram priznati da sam se odusevio filmom.Mcaoy me je odusevio.
  • #14
    0 0

    postova:371
    cala @ 7.10.2017. 9:55

    od svih komentara jedino se sa bearfoot-om mogu složiti,i to 100%

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala