Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Poštena igra

1
  • #1
    0 0

    postova:13
    kauchpotato @ 4.2.2011. 17:53

    iako me je Naomi večim djelom filma vrhunski živcirala (što od glumatanja što zbog toga da uloga to zahtjeva (???) )  moram uzeti u obzir da je film rađen prema istinitom događaju.... i samim tim je vrlo dobar... od njenog posla kao tajne agentice, preko uloge majke, prijateljice do ambasadorove žene... žongliranje u različitim aspetima života je otišlo dovraga nakon što je njen vrlo nabrijani muž (savršeni Penn) poslao otvoreno pismo novinama da predsjednik im države "kaka"... 

    tako da ako povučem crtu ( a jesam) istinita priča ukombinirana sa dobrom glumačkom postavom ( moje mišljenje o Naomi je ipak subjetkivno) , savršeno korektnim scenarijom, i vrkanjem naše voajerske strane u susjedovo dvorište i uzvikivanje "aha, ipak vaša trava nije zelenija" dajem 7/10 Laughing

  • #2
    0 0

    postova:519
    buzdovan @ 4.2.2011. 20:04

    iako me je Naomi večim djelom filma vrhunski živcirala (što od glumatanja što zbog toga da uloga to zahtjeva (???) )  moram uzeti u obzir da je film rađen prema istinitom događaju.... i samim tim je vrlo dobar... od njenog posla kao tajne agentice, preko uloge majke, prijateljice do ambasadorove žene... žongliranje u različitim aspetima života je otišlo dovraga nakon što je njen vrlo nabrijani muž (savršeni Penn) poslao otvoreno pismo novinama da predsjednik im države "kaka"... 

    tako da ako povučem crtu ( a jesam) istinita priča ukombinirana sa dobrom glumačkom postavom ( moje mišljenje o Naomi je ipak subjetkivno) , savršeno korektnim scenarijom, i vrkanjem naše voajerske strane u susjedovo dvorište i uzvikivanje "aha, ipak vaša trava nije zelenija" dajem 7/10 Laughing


    kauchpotato

    Kome i gdje daješ 7/10!?

    U trenutku dok ovo pišem "Vaša ocjena" je 10,00!? Dakle, nisi dala 7,00 ili nisi uopće dala ocjenu.  Innocent

  • #3
    1 0

    postova:13
    kauchpotato @ 5.2.2011. 15:07

    "Kome i gdje daješ 7/10!?

    U trenutku dok ovo pišem "Vaša ocjena" je 10,00!? Dakle, nisi dala 7,00 ili nisi uopće dala ocjenu.  Innocent"

    hvala na opasci... ispravljeno Laughing

  • #4
    1 0

    postova:519
    buzdovan @ 5.2.2011. 20:45

    "Kome i gdje daješ 7/10!?

    U trenutku dok ovo pišem "Vaša ocjena" je 10,00!? Dakle, nisi dala 7,00 ili nisi uopće dala ocjenu.  Innocent"

    hvala na opasci... ispravljeno Laughing


    kauchpotato
    Hvala na opasci o davanju ocjene nakon opaske o nedavanju!  Laughing
  • #5
    2 0

    postova:311
    auran @ 5.10.2013. 0:24

         Poštenu igru treba pogledati jer se u njoj savršeno prikazuje na koji se način manipulira ljudskom percepcijom, javnim mnijenjem i ponašanjem samih ljudi. Film obrađuje istinitu priču o CIA-inoj operativki i njezinom mužu, bivšem veleposlaniku i diplomatu koji otkrivaju istinu da Saddam Hussein nema nikakvo nuklearno, biološko ili kakvo drugo oružje za masovno uništenje, a vladajuća vrhuška, s predsjednikom Bushem mlađim na čelu, željna rata, lažira obavještajne informacije kako bi krenula u rat protiv Iraka, a u stanovništvu izazvala strah, bijes, želju za odmazdom i podršku za okupaciju te zemlje.

         Bez uljepšavanja prikazana je sva beskrupuloznost političara u vrhu vlasti koji ne prezaju ni od čega kako bi ostvarili svoje ciljeve, pri čemu ljudski životi bilo koje strane njima nisu ni najmanje važni dok god mogu dobro zaraditi. Ovaj film otvara oči (onima koji su spremni da vide) kako jednostavno nasjedamo na laži političara, državnika i moćnika, te olako napadamo one koji nam pokušavaju ukazati na pravo stanje stvari i reći istinu. Preporučam film svakome da ga pogleda i zamisli se koliko i sami pridonosimo stanju u svijetu u kakvom živimo. 

  • #6
    1 0

    postova:203
    franorobert @ 5.10.2013. 0:50
    dvije riječi, sean penn ;)
  • #7
    2 0

    postova:311
    auran @ 5.10.2013. 1:13

         O,da! Koji je to fantastičan glumac! Njegove preobrazbe u najrazličitije likove i raspon emocija koje uspijeva proizvesti, a da se nikada ne ponavlja, već svakom svom liku daje originalni pečat kroz psihu i mimiku (govor tijela: geste, pogled, kretnje...). Kao bivši veleposlanik i iskusni diplomat u ovom filmu, staložen i smiren, ponovno je uspio ostvariti takvu uvjerljivost lika i dočarati ulogu kao da se radi o pravom čovjeku, a ne glumi. Svaka Pennova uloga je za Oscara. Majstor!Cool

         P.S. Ne bi bilo fer da zaboravimo na odličnu Naomi Watts koja je također odigrala zapaženu ulogu i fizički potpuno 'skinula' stvarnu Valerie Plame. Najbolje je to vidljivo u zadnjoj sceni filma kad Naomi Watts započinje svoje svjedočenje pred kongresom, te se na nju nadoveže scena s pravom Valerie, te se gotovo i ne primijeti razlika između glumice i stvarne osobe koju glumi.Cool 

  • #8
    1 0

    postova:203
    franorobert @ 5.10.2013. 10:43
    Auran, potpisujem sve navedeno- sjajan komentar, sjajan podtekst!
  • #9
    2 0

    postova:2916
    gorlock @ 5.10.2013. 12:59

    Opće  je poznato da su ljudi ovce i dok je njihov imaginarnostvarni svijet njihov, rijetki se počešu za nekog drugog. Doista ne samo naše društvo već mnoga društva žive kao u Matrixu.

    Ono što mediji i neki od moćnika serviraju mase se povedu bilo ono dobro ili ne.....

    Nakraju uvijek je novac u pitanju.

    Iz mase nezadovoljnika opet će iz velike krize izaći "genijalac" kakav je bio Adolf Hitler i eto nam svjestskog oporavka.

    Snimati filmove o ovakovim događajima a da pri tome gotovo nitko ne odgovara, barem ne oni koji bi morali odgovoarati....

    Film je odličan, priča je odvratna, no nažalost ona je naša realnost.

    Draže bi mi bilo kad bi ova priča bila ipak samo film.

  • #10
    1 0

    postova:311
    auran @ 5.10.2013. 14:59

         Franorobert hvala na pohvali!Osmijeh Dobro rečeno Gorlock. Da, bilo bi nam svima draže da je ova priča samo film, no nažalost to je naša stvarnost i to plaši. Novac=moć=kontrola, stoga moramo naučiti dijeliti informacije i podržavati jedni druge, te u svakom slučaju biti složni, jer ćemo u protivnom svi zajedno izgubiti. Velika je stvar što ipak ima hrabrih ljudi koji svjesno istupaju i izlažu se progonu sustava da bi ljudima podastrli istinu putem javnih istupa, članaka, knjiga, dokumentaraca, serija i filmova. 

  • #11
    1 0

    postova:242
    smarkovi @ 6.10.2013. 9:30
    Odlican film maestralne glume,Sean Pen je jos jednom dokazao da je glimcina,svakako ga pogledajte u Gansterskoj skvadri gdje se opasno priblizio Brandovom kumu,jednostavno fantasticno
  • #12
    0 0

    postova:237
    pisatel @ 6.2.2016. 15:11

    Sean Penn se očito u zadnje vrijeme bavi isključivo politički angažiranim filmovima, iako je kvalitetan glumac ovdje mi je ipak nešto nedostajalo kao da je nedostajalo kemije sa Naomi ili tako nešto, a Naomi baš djeluje precijenjeno što se tiče glume što je se toliko forsira, slažem se sa komentarom o glumatanju pošto jednostavno ako je žena takva bila u stvarnom životu ok ali inače malo neprirodno i usiljeno zapravo...

    Onaj zadnji govor nije baš davao puno materijala za usporedbu.

    Film je unatoč niskim očekivanjima dosta dobar kao takav i sada ostaje pravo pitanje da li uistinu samo par vrhovnih ljudi odgovorno (na čelu sa predsjednikom koji ni ne zna kako se zove) vodi politiku SAD-a kako je prikazano unatoč tajnoj službi koja časno i predano radi svoj posao ili je zapravo priča potpuno obrnuta i nitko nema interese običnih ljudi u vidu?

  • #13
    0 0

    postova:348
    masina @ 29.11.2018. 19:02
    Što bi rekao stari dobri Phil Collins - land of confusion... Pokušali su da prikažu kako i u c.i.a. imaju dušu,skrupula,i humanosti. HA HA F..KING HA
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala