Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Jedini preživjeli

1
  • #1
    1 1

    postova:4
    dejan358 @ 21.6.2015. 1:06
    Da nije po istinitom dogadaju rekao bi pravi Americki. Nije los.
  • #2
    3 5

    postova:258
    alexije @ 21.6.2015. 9:47

    dobar film, slažem se.

  • #3
    4 3

    postova:560
    crnisokol @ 21.6.2015. 10:12

    Solidan akcić, no ovi SEAL-ovci su toliko metaka, eksplozija i padova preživjeli da je bilo malo smiješno. 

  • #4
    3 6

    postova:258
    alexije @ 21.6.2015. 10:48

    film je snimljen po istinitom događaju, s time da je jedan od četiri seal-ovca marcus luttrell (sniper) preživio i siguran sam da ništa nije preuveličano jer im je on bio savjetnik na snimanju na lokacijama u new mexicu gdje su snimane scene borbe.

    film je čak išao toliko daleko da su i uniforme za specijalce posebno šivane jer ih vojska odavno ne upotrebljava, toliko se je pazilo na detalje, a gledao sam i dokumentarac o filmu s iskazima roditelja poginulog murphyja koji su rekli da se njihov sin izložio neprijateljskoj vatri samo kako bi intercomom dozvao support i tom prilikom bio pogođen s nekoliko metaka (glava, noga, tijelo...) i vratio se ranjen na položaj, nastavio se boriti dok nije umro od zadobivenih rana.

    osim posthumno dodjeljene medal of honor najvišeg vojnog odličja u americi, u njegovu čast jedna vježba na seal poligonu preimenovana je u "murph", a po njemu je i nazvan novoizgrađeni bazen u rhode island koji služi za vojnu obuku.

    na slicu su mike murphy i matthew axelson (afghanistan)

  • #5
    10 4

    postova:2527
    bearfoot @ 21.6.2015. 16:23

    naravno da je film pretjerivanje u svakom mogućem smislu...jebeno preseravanje od pretjerivanja sadržajno i scenaristički, i to što se kao nešto "slično" stvarno i zbilo nikakve veze nema s ovim filmom...tipična amearmy propaganda kojoj je cilj izazvati sažaljenje prema "ratnim herojima", moralnim, hrabrim, neustrašivim i požrtvovnim karakterima kojima je čast umrijeti za druga i domovinu, za slobodu i demokraciju...bljak....i povući ostale  budale u časnu borbu 10.000 km od kuće koju brane...

  • #6
    2 2

    postova:1473
    buffalobill @ 29.4.2016. 12:34

    vidim da je veceras na tv-u, gleda se bez problema,snimiti los film o SEAL-ovcima ili ne znam snajperistima,stvarno moras biti glup i nesposoban, 8/10 je primjerena ocjena
    @bearfoot - opet mantras o nekakvoj propagandi i patetici,sve ovisi o mjeri i da ne prelazi granice dobrog ukusa,ovo su profesionalci i rade svoj posao kao i svaki drugi,a moraju imat neku motivirajucu ideologiju

  • #7
    1 2

    postova:11
    charlie @ 29.4.2016. 23:16
    Hvala bear, slutio sam takvo prodavanje magle vec po slici i prve dvije recenice sadrzaja ;)
  • #8
    2 2

    postova:1962
    aya @ 30.4.2016. 0:17

    Uuuu, viđe amerikanofoba, što su se uskokodakali.

  • #9
    0 3

    postova:1473
    buffalobill @ 30.4.2016. 1:07

    Srami sea gledam ponovno,stvarno su pretjerali s patetikom,ali vise me smeta ta izuzetno slampavo izvedena akcija,prvo su pustili zarobljenike koji su odma dojavili ovima dole,umjesto da su ih pobili iil barem svezali a onda se povlacili ,pa bez pravodobne i pravovaljane zracne podrske,zapovjedna struktura i hijerarhija katastrofalna,u svakom slucaju da su prezivjeli ja bi ih necasno otpustio iz vojske i smjenio sve zapovjednike stozera
    no zakljucno film je zaista bullshit u svakom pogledu,antipropaganda,gotovo da se covjek zabrine, ako su takve elitne postrojbe kakve su tek druge ?

  • #10
    0 4

    postova:3
    govno ugrmu @ 30.4.2016. 20:59

    Film je izuzetno sranje, jebeni Ameri i njihova pretjerivanja

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala