Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Lepa sela lepo gore

1
  • #1
    4 2

    postova:28
    jovanium @ 17.2.2014. 10:51

    Verovatno najbolji srpski film nakon raspada YU. Film ima dobru priču, tok događaja i, što je najbitnije, prikazuje besmislenost ratovanja i njegove posledice. Zaista, sjajan film.

  • #2
    2 2

    postova:1473
    buffalobill @ 7.10.2015. 13:36

    s tim se slazem,a to ujedno znaci i cijele bivse jugoslavije,mozda jedino bure baruta moze konkurirati..

  • #3
    3 0

    postova:392
    samuraj @ 9.10.2015. 19:45

    Pogledao sam ovaj film nedavno i ostao oduševljen njime. Iako sam vidio dobre preporuke,  pročitavši radnju mislio sam da će to biti klasičan antiratni film u kojem je poruka jedino čime se film može pohvaliti (kako to inače i biva za filmove s prostora bivše Jugoslavije), no nije bilo tako. Ovaj film pored poruke ima i odličnu radnju, vrlo orginalne i često duhovite dijaloge i precizno okarakterizirane likove. Da mi je netko prije gledanja filma rekao da ću se ja, kao inače osoba desnih političkih stajališta suosjećati sa skupinom četnika u onom tunelu ne bih mu vjerovao. To najbolje govori o tome koliko je ovaj film odličan. Sviđa mi se i to što kroz vraćanja u prošlost saznajemo kako je određeni lik dospio u rat. Scena koja me je najviše dirnula, iako neznam zašto, je ona kada im Muslimani iznad tunela puste pjesmu "Bacila je sve niz rijeku". Također valja i istaknuti da taj tunel kao i čudovište koje navodno živi u njemu ima vrlo orginalno simboličko značenje. Postoji još jedan vrlo dobar film na temu rata u Bih, a to je "Ničija zemlja" Denisa Tanovića. No u tom filmu se pomoću dijaloga previše pokušava poruka  gurnuti pod nos gladateljima, dok ovdje toga nema.

    Ovaj film redatelja Srđana Dragojevića definitivno je najbolji ratni film snimljen na ovim prostorima. Dvije godine poslije uslijedio je još jedan njegov vrlo dobar film "Rane", mada mi je ipak bio slabiji od ovoga. Nažalost njegovi kasniji  filmovi nisu mi se nešto raručito dopadali.

    Uglavnom preporuka, mada je termin emitiranja na RTL-u dosta kasno, a i reklame će ga vjerojatno podosta odužit.

  • #4
    2 1

    postova:104
    filmofil2004 @ 15.2.2016. 21:05
    Mislio sam da će ovo bit Srpska propaganda(zato što je snimljen odmah iza rata) a dobio sam odličnu kritiku domovinskog rata i svu njegovu besmislenost.
  • #5
    2 0

    postova:104
    filmofil2004 @ 15.2.2016. 21:09
    I da scena u kojoj onaj glumac pjeva "Bacila je sve niz rijeku" je genijalna.
  • #6
    3 3

    postova:1473
    buffalobill @ 15.2.2016. 22:52

    znam ga napamet,sve scene ,sve dijaloge i monologe

  • #7
    4 3

    postova:1473
    buffalobill @ 13.3.2016. 9:27

    hmm,bas me zanima kako ce ga RTL isprekidati s reklamama,tu je montaza filma jedna od kljucnih stvari
    ocjena 10
    ocjena za RTL-ovog montazera : ?

  • #8
    0 4

    postova:1473
    buffalobill @ 13.3.2016. 23:51

    jedina zamjerka je ovom filmu je sto je dragojevic nominalno prikazao balije u scenama u tunelu,sve ostalo je remek djelo

  • #9
    1 2

    postova:9
    cules8 @ 13.3.2016. 23:55

    reko idem prvi puta pogledat taj film, mogu reći da već dugo nisam gledao veće sranje od filma, onaj ko kaže da je to remek dijelo trebao bi se zapitat šta nije u redu s njime

  • #10
    2 4

    postova:1473
    buffalobill @ 13.3.2016. 23:56

    ti ili si jako mlad ili si jako glup (izjava je glupa !)

  • #11
    1 2

    postova:9
    cules8 @ 14.3.2016. 0:03

    27 godina imam, nije puno, nije ni malo... ali dovoljno da znam kako je ovo smeće od filma. 

  • #12
    1 4

    postova:1473
    buffalobill @ 14.3.2016. 0:08

    premalo godina ,ne zelim te vrijeđati,mogu shvatiti da ljudima tvojih godina ovo izgleda kao "sranje"
    peace with you

  • #13
    2 2

    postova:1473
    buffalobill @ 14.3.2016. 0:55

    tisucu godina nama hrvatima ne bi bilo dovoljno da snimimo ovakav film o domovinskom ratu

    tek da se zna ,radatelj filma srdan dragojevic je psiholog po formalnom obrazovanju.,i ajde mozda remek djelo nije prikladna rijec(sta uopce ona znaci !?) ali je cisti kalt

  • #14
    2 1

    postova:53
    bbcdpg @ 16.3.2016. 1:09

    Film je na američkoj kino blagajni utržio:  $211 Šuti

  • #15
    1 0

    postova:603
    robertini @ 20.8.2019. 21:12

    Meni je ovo baš, kako bi Srbi rekli - mnogo lep film. 
    Zanimljivost je to što je snimljen iz objektivne perspektive, a opet pokazuje kako je rat izgledao sa njihove strane. I fotografija je magnificent! 

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala