Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Dobri dileri iz Dallasa

1 2
  • #1
    4 2

    postova:228
    joker12 @ 21.1.2014. 18:55

    Matthew McConaughey i Jared Leto blistaju u najboljim ulogama svoje karijere u filmu o borbi protiv AIDS-a 1980-ih. Ironično je da je dobri stari dečko iz Texasa Matthew McConaughey pronašao ulogu karijere glumeći neobrazovanog ženskara koji riga mržnju u Dobri dileri iz Dallasa.

  • #2
    4 2

    postova:2527
    bearfoot @ 22.2.2014. 18:06

    Jaredova uloga svakako za Oskara...film spore ali okupirajuće radnje koja uvlači gledatelja u osobnu dramu protagonista kao dijela socijalne drame, već opće poznate nehumanosti farmaceutske industrije i njenej sprege sa medicinskim lobijem kojima država objeručke pomaže zanemarujući ljude i njihovo zdravlje, a koje bi trebalo biti primarna svrha njihova postojanja...

  • #3
    4 1

    postova:264
    filmofil1983 @ 23.2.2014. 15:33

    -Matthew McConaughey ovim filmom je se isprofilirao kao glumac od kojeg u budućnosti možemo očekivati vrhunske kvalitetne filmove.Njegova transformacija u ovoj biografskoj drami jednostavno je zastrašujuće dobra i još jednom postavlja pitanje što glumac neće sve učiniti za ulogu?

    -Radnja filma smještena je  u osamdesete gdje lokalni električar saznaje da boluje od side te se svim svojim naporima bori da bolesnici koji boluju od iste bolesti kao on dobiju odgovarajuće ljekove.

    -Film je nominiran za Oscar u četiri kategorije a naizglednija nominacija za osvajanje zlatnog kipića je sporednog glumca izvanrednog Jareda Leta

  • #4
    5 1

    postova:53
    bbcdpg @ 1.5.2015. 21:01

    Skupina entuzijasta se okupi oko zanimljive priče i napravi genijalan film.

  • #5
    1 3

    postova:1473
    buffalobill @ 5.2.2016. 12:59

    ..ovaj film mi nudi ako mi se svidio boyhood Smije se,ovaj apsolutno najbolji film te godine i jedan od najostecenijih  u povijesti oscara

  • #6
    2 1

    postova:237
    pisatel @ 5.2.2016. 14:56

    Sjajna gluma glavnih likova i već fizička transformacija Leta je gotovo zabrinjavajuća, a McCoanughey pokazuje svoju kvalitetu i psihičku transformaciju.

    Neobičan pogled na doba kada je krenula panika oko AIDS-a koji daje uvid na mnogo toga od zdravstva, farmaceutske industrije, stereotipa, međuljudskih odnosa pa sve do borbe za preživljavanjem.

    Čovjek bi pomislio da film cilja na Oskare zbog obrade politikčki korektne teme i likova, no gledanjem vidi se da je film puno više od toga.

  • #7
    0 3

    postova:1473
    buffalobill @ 13.2.2016. 12:44

    mesdames et messieurs veceras  drzite oci sirom otvorene

  • #8
    3 0

    postova:207
    arina @ 13.2.2016. 23:25
    Odličan film.
  • #9
    1 5

    postova:1473
    buffalobill @ 13.2.2016. 23:36

    ok..sad malo o manama,doktorica je znatno ispod razine glume mcconaugheja i letoa,u drugom dijelu pada ritam i kvaliteta filma,ne znam zasto nije vise koristena glazba, follow me od amande lear uz scenu u  klubu je legendarna,njegovi prijatelji i  policajci izgledaju svi isto kao braca blizanci. dojmovi nakon drugog gledanja

  • #10
    3 0

    postova:1091
    yuma @ 14.2.2016. 1:08

    Buffalo... haha...izgleda da sam prekratko tu i ne pratim forumase pozorno... jel se meni čini ili si najomraženiji ovdje te imaš dislike čak i na neutralne  (rijetke doduše) postove? Komentar?

    Kaj se filma tiče,  meni je bio genijalan i prvi put i evo sad drugi put; nemam ozbiljnije zamjerke. Također primjećujem lošiju glumu glavne glumice (Jennifer), ali mi čak ne smeta toliko jer sam jaako fokusirana na naše junake (ili je J. Leto junakinja?!)... 

    Redatelj je mislio na detalje i izveo je priču tečno. U jednom trenutku malo se gubi na ritmu i tako ostaje do kraja, ali mi ni to ne smeta jer sam do tad toliko vezana uz protagoniste da mi možda čak i malo godi otezanje i odgađanje neminovnog. 

    9,5/10 

  • #11
    2 0

    postova:392
    samuraj @ 14.2.2016. 1:34

    Većinom sam zadovoljan ovim filmom. Uspio je u meni izazvati emocije i suosjećanje s glavnim likom, što je ipak u ovakvoj priči najbitnije. Tomu najprije pridonosi Metthewa gluma, a i ostali su dobri osim te već spomenute doktorice. Dobro je i to što ni ne traje predugo pa samim time nije naporan za gledanje. A ako ćemo o manama, mene je jedino zasmetalo (kao i kod većine tih modernih Holywoodskih drama) što od nekih likova radi heroje, a druge prikazuje u previše negativnom svjetlu, iako ovdje manje nego inače. "12 godina ropstva" još nisam gledao pa ih nemogu usporediti i prosuditi koji je trebao te godine dobiti oscara za najbolji film, samo znam da ga je Metthew zasluženo uzeo.

  • #12
    3 5

    postova:1473
    buffalobill @ 14.2.2016. 1:57

    yuma - krivo si shvatila, to su moji fanovi samo su malo intelektualno insuficijentni pa ne znaju da se lajk stavlja na lijevu stranu
    najbolja scena u filmu mi je kad plesu u klubu uz amandu lear,kako jebeno dobar kitsch !

  • #13
    2 4

    postova:1473
    buffalobill @ 5.1.2017. 14:56

    mali podsjetnik-veceras na drugom u 20 i 57,pa tko nije gledao ne smije propustiti
    edit:ispravak sto se tice oscara,12 godina ropstva je bio te godine premocan protivnik

  • #14
    3 1

    postova:1473
    buffalobill @ 10.6.2018. 12:22

    a normalno da ima nekih mana,vec sam neke pobrojao,ali pogledaj sta se snima zadnjih par godina,da nema serija covjek ne bi imao sta gledati..

  • #15
    2 1

    postova:603
    robertini @ 26.10.2018. 21:04

    Mene ugodno iznenadio, a najviše to što ima jedan fini flow u priči nošenoj karizmom glavnog lika i njegovim čudesnim duhom. A još jedna stvar koja sve to zaokružuje je strašnooo kvalitetna fotografija koja nas uvjerljivo vraća u prozaičnost 80-tih.

    McConaugheyu je razvalio ovu ulogu!! Plazi jezik

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala