Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Sedam

1 2
  • #1
    2 2

    postova:24
    selmirhat denfunk @ 21.8.2013. 1:29

    Fincher !!!

  • #2
    7 5

    postova:203
    franorobert @ 4.10.2013. 1:43
    Samo 1 komentar na ovo remek djelo? O, Bože. Fincherovo najbolje djelo, Se7ven je jedan od najvažniji trilera u posljednja dva desetljeća. Ovaj film je pružio smisao od kojeg se ne spava i u njemu je njegova snaga. Rijetko se viđaju ovako dobro profilirani likovi, a o kameri Dariusa Khondjia ne treba niti pričati. Bez ikakvog ustručavanja mogu tvrditi da je do dana današnjeg to najbolje snimljen film. Što se tiče režije teško da ćemo naći nešto toliko savršeno režirano. Fincher je nakon Sedmice snimio još pet, ali ono što postoji kao podtekst u Se7en nije uspio ponoviti. Koliko je samo pažnje posvećeno ovoj patologiji Zla... 10/10
  • #3
    5 5

    postova:256
    karter @ 17.10.2013. 14:00

    Evo danas na novoj u ponoć i 40 u standarnom novinom terminu za kvalitetne sadržaje, istina da je prije bio prikazivan na tv-u dosta puta. Film koji je nakon debakla aliena 3 i inicirao karijeru i ostao do danas najbolje djelo vrhunskog filmaša davida finchera koji je uvijek bio i ostao fasciniran ovakvim teškim temama i najmračnijim djelovima ljudske psihe.

    Sedam započinje kao obična policijska priča ali s vremenom se razvija u ne samo najbolji film na temelju serijskog ubojice nego i po mišljenju mnogih ponajbolji film ikada (moram priznat da sam ja tu malo rezerviran). Maestralna atmosfera sivog, kišnog, turobnog grada i te mračne, zagušljive prostorije još više povećavaju nelagodu grotesknih, zvjerskih ubojstava baziranih na smrtnim grijesima. Upravo kako je navedeno fincher i khondi su najzaslužniji za noirovski i tjeskobni ugođaj filma vrlo nalik onom u blade runneru kojeg su i sami priznali kopirali u kreaciji atmosfere. Po meni najbolji pittov film i njegova ponajbolja uloga, freeman igra ulogu kakvu igra valjda cijelu karijeru, nekog mudrog, suosjećajnog mentora ali sve ih šiša kevin spacey tada u glumačkom vrhuncu kao pravi zastrašujući manijak. Kako film ide prema kraju zastrašujuća ubojstva se redaju, nelagoda se i u nas i u likova povećava te nešto nagovještava kako film neće završiti očekivano, međutim  kraj zapanjuje i šokira te proganja još dugo nakon gledanja polako vodeći film prema kultnom status i besmrtnosti. Kako je franrobert lijepo složio fascinantan film o patologiji Zla, te treba upozoriti gledatelje na pretjerano pesimističnu notu filma, ali film koji svakako treba pogledati kao dio opće kulture.

  • #4
    4 6

    postova:186
    boatenga @ 17.10.2013. 16:40

    Film je odličan, ali nemojmo pretjerivati..

  • #5
    3 0

    postova:186
    boatenga @ 18.10.2013. 2:36

    Baš gledam ovaj film, a nedavno sam gledao 12 majmuna, i nekako primjetim da brad pit ima istu mimiku, izraz lica, kretnje kao u tom filmu..I provjerim, kad ono snimljeni u istoj godini..

    Gluma mu je jednaka u oba filma..

  • #6
    0 1

    postova:203
    franorobert @ 18.10.2013. 12:53

    Nije baš da preferiram Pitta, ali uvijek je dobivao 'slične' likove tj. karaktere koje mora utjeloviti, a pogotovo tamo krajem 90-ih... Pa i čak u Oceanovih 11, nadalje. Ali u zadnje vrijeme profilira drugačije uloge i sjajan je

  • #7
    0 0

    postova:186
    boatenga @ 18.10.2013. 20:52

    Je..

    Dobar je, recimo zadnji njegov film Killing Them Softly je prošao nezapaženo, čini mi se, a izvrsna je drama o životu u americi..

    U filmu je najbolji zadnji kadar gdje brad pit izgovara: Amerika nije država. Samo biznis. Sad mi plati!..

  • #8
    0 1

    postova:203
    franorobert @ 18.10.2013. 22:18

    Tree of life preporučam, vrijedan pažnje ;)

  • #9
    1 6

    postova:371
    cala @ 27.11.2013. 21:17

    film po meni precijenjen,vrlo kvalitetan što se tiče kamere i scenografije,ali me nije uspio oduševiti pričom,kod ovakvih trilera obično očekujem veliku dozu misterioznosti i napetosti što Fincher po meni nije uspio ostvariti,kraj filma sam prozreo tek tako,

    ...mislim da ovi komentari gore su totalno pretjerani,mislim koja nelagoda,šokantan kraj...yee wright(odakle samo prepisujete te komentare)

  • #10
    5 2

    postova:242
    rosinante @ 27.11.2013. 21:36

    a odakle ti prepisuješ komentare?

  • #11
    4 4

    postova:371
    cala @ 27.11.2013. 21:50

    ja se makar ne trudim ostaviti umjetnički dojam već napišem ono što mislim jer niti sam plaćen za to niti me briga,a ti bolje da si prokomentirao film a ne moj komentar

  • #12
    2 0

    postova:34
    zorzi @ 9.3.2014. 23:52
    Jedan od najboljih filmova koje sam gleda a gleda sam ih mnogo...
  • #13
    1 9

    postova:5
    kviki69 @ 27.11.2014. 1:41

    sre mi se od tog pita..majke mi

  • #14
    2 0

    postova:601
    robertini @ 5.3.2017. 21:37

    DO JAJA atmosferičan film!Namiguje

    Muzika od Bacha u knjižnici......mmmmm

    Fotografija, težak osjećaj velegrada, težina grijeha i zločina

    Noir odnos i pojava detektiva......WOW!

    Film izaziva ovisnost do nivoa odličnog dopa! 

  • #15
    1 1

    postova:20
    tricksy69 @ 18.9.2017. 9:21

    Najbolji Fincherov film! 10/10

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala