Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Breza

1 2
  • #1
    6 0

    postova:2527
    bearfoot @ 23.3.2013. 23:38

    obavezna filmska lektira za sve koji misle da su maršal i kako je počeo rat na mom otoku najbolji hrvatski filmovi, po mom skromnom mišljenju, to je drugi najbolji hrvatski film svih vremena, prava tragedija naglašena humornim elementima, jad i bijeda života od kojeg je smrt dobrodošla kao spas... 

  • #2
    3 3

    postova:1473
    buffalobill @ 27.3.2016. 20:33

    jedan mali homage jednom genijalcu
    ne znam zasto sam se sjetio breze,valjda zbog ponovne reprize tko pjeva zlo ne misli, na njega si valjda mislio da ide uz bok brezi,a zasto je breza remek djelo ? uz savrsen scenarij i vrhunsku reziju radi se o kljucnom covjeku - snimatelju, a njegovo ime je tomislav pinter kojeg je kad je vidio kako radi orson welles zvao da odma ide s njim u ameriku, a ovaj ga je otkantao,na nasu srecu

  • #3
    1 0

    postova:1091
    yuma @ 27.9.2016. 19:01

    Film je vrh! Skromna produkcija, za današnje pojmove loša, čak smiješna montaža zvuka, ali... Ovaj film ima veliku dušu, usiše vas u svoju priču od prve minute! Svakom dojde smrtna vura, simbolika, priča za suze... gluma je fantastična u svoj svojoj jednostavnosti, osim Janice , glavna uloga je trashy, a vi me hejtajte. Scenografija, kostimi, atmosfera, glazba, kamera, koncept cijele priče s reminiscencijom. ..

    POGLEDATI, OBAVEZNO! 9/10 

  • #4
    1 3

    postova:1473
    buffalobill @ 6.3.2017. 12:35

    gledam malo te scene iz filma na youtubeu,ponukan valjda sinocnjim filmom cvijetni trg od krste papica,ne bi se slozio da je uloga mance kosir kao janice trash,ta inace vrlo obrazovana slovenka nije cak ni glumica,makar je imala nekoliko uloga u zivotu,ne vjerujem da ju je babaja bezveze odabrao,no u svakom slucaju meni je bez nje film nezamisliv
    a sama Breza,tu se nema sta puno pricat,takav film se desi jednom u 100 godina,kao i  Ko to tamo peva i Tko pjeva zlo ne misli
    ps inace mrzim caps lock i dijakriticke znakove kad pisem,ali ova tri filma zasluzuju tu muku

  • #5
    1 3

    postova:1091
    yuma @ 6.3.2017. 15:46

    To je onda ironija, jer nisi rabio ni caps, ni dijakritičke znakove? Izlanuo se

    Meni nije bitno kaj je ta glumica Košir vrlo školovana i kaj je naturščik, jer gluma de facto nema veze s te dvije stvari (formalnim obrazovanjem općenitog ili glumačkog smjera). Što se mene tiče, za takvu ulogu Janice mogli su postaviti i pupu iz izloga, bez izraza i emocija jer ova mi je žena dala upravo to. To kaj je Janica krhka i nježna djevojka ne znači da je se treba interpretirati kao priglupu, mutavu i gluhonijemu seljančicu, niti kao autističnu osobu, a dotična Manca Košir je upravo tako djelovala. Nema mi razlike između scena u kojima se događa neka akcija i scene u kojoj leži mrtva...

    Evo, to je moje mišljenje. I ponavljam, usprkos tome (njoj), film ima toliko kvaliteta da mu dajem devetku i preporučujem ga u svakoj prilici...

  • #6
    2 4

    postova:1473
    buffalobill @ 6.3.2017. 16:11

    pa jesi ti malo cugnula? dajes 9-ku filmu u kojem po tvojim rijecima glavna glumica ne vrijedi pisljivog boba?!a velis jos da je film vrh i da ga treba obavezno gledati?!
    nesto u stilu film je dobio oscara a glavna glumica zlatnu malinuPlazi jezik
    nije ironija,sva tri filma sam naveo s velikim pocetnim slovom

  • #7
    3 3

    postova:1091
    yuma @ 6.3.2017. 20:16
    Mikica, Janica se pojavljuje ukupno u valjda 20% filma... srećom, ona u ovom filmu više predstavlja OBJEKT, a ne subjekt. Glavni lik je zapravo grupa ljudi: seljani. Joj joj kako si krut, film je fluidna stvar pa tako i doživljavanje istog ;-)
  • #8
    2 1

    postova:1091
    yuma @ 6.3.2017. 20:18

    I prvo veliko slovo je Shift, a ne CAPS LOCK ;-P

  • #9
    0 2

    postova:1473
    buffalobill @ 6.3.2017. 20:34
    ne brij,znaci ti bi snimila Brezu bez janice? na laptopu moras stisnut caps lock ako hoces veliko slovo
  • #10
    1 1

    postova:1962
    aya @ 6.3.2017. 22:33

    Kakav ti to laptop imaš?

  • #11
    1 3

    postova:1091
    yuma @ 6.3.2017. 22:43

    Ne bi; snimila bi s drugom glumicom... ma daj, ja ko da zidu govorim... Šuti

  • #12
    1 4

    postova:1473
    buffalobill @ 6.3.2017. 23:05

    Caps Lock - pritiskom na tu tipku ukljuèuje se pisanje velikih slova. Nakon toga u desnom dijelu tipkovnice svijetli lampica ispod koje piše Caps Lock,, a to znaèi da su velika slova ukljuèena,dobro lii drzat shift,ajd da i ja od tebe nesto naucim,samo me zbunjujes s tim precacima,ne bavim se s tim


    nema smisla nastaviti ovu polemiku oko filma,popustiicu i priznajem da sam ja u pravu

  • #13
    2 0

    postova:517
    svrljozvrljo @ 8.3.2017. 17:06

    Breza je zakon film. Močan i bolan, jer uvelike razotkriva zloću ljudi u datim okolnostima. Ono bdijenje je teški horror!

  • #14
    0 2

    postova:1473
    buffalobill @ 8.3.2017. 18:27
    no hvala bogu da se javio netko ko kuzi stvar,da je taj film i s janicom kakva jest cudo,a one mene tlace sa tipkovnickim precacima o kojima iskreno pojma nemam,al se kuzim u druge stvari,a laptop imam takav da mi samo procesor kosta ko njihovi laptopi zajedno daj se jos izjasni o ulozi janice da ih unistimo,ipak je dan zena
  • #15
    3 0

    postova:106
    zanoktica @ 8.3.2017. 19:46
    No?! :o Caps Lock je za STAMPANA SLOVA a ako zelis staviti samo jedno veliko slovo Onda stisnes Shift jer napise samo to jedno slovo stampano, a ostalo malima, a Caps Lock moras iskljucit ak se zelis vratit na mala slova. NEBITNO. Dalje, Janica je tiha i samozatajna zena, a gluma uvijek dolazi iznutra, nikad obrnuto. Toliko.
1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala