Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Dani ludila

1 2
  • #1
    0 0

    postova:85
    acid @ 18.2.2013. 14:13

    dobar

  • #2
    3 0

    postova:200
    mary89 @ 8.3.2013. 17:59
    Sergeant Prendergast: Let's meet a couple of police officers. They are all good guys. Bill Foster: I'm the bad guy? Sergeant Prendergast: Yeah. Bill Foster: How did that happen?

    Mislim da je ovime sve receno o ovom filmu. Genijalan film.

  • #3
    4 0

    postova:6
    kroket @ 8.2.2014. 0:11

    Ako savijete spajalicu jednom, neće se ništa desiti, no ako je nastavite savijati doći će do točke pucanja. Pitanje je koja je točka pucanja kod čovjeka!? Mnogi od nas puknu kad-tad, no to često ne izmakne kontroli, no što kada se uplete sudbina i takav splet okolnosti, te nakon točke pucanja događaji prijeđu granicu nakon koje više nema povratka?

    Iako je Michael Douglas imao gro odličnih uloga, moram priznati da mi je ovo bila i ostala njegova najbolja. U ovome filmu on je samo čovjek bez posla koji nastoji stići za vrijeme vrućeg dana i silne gužve u prometu na rođendan svoje kćerke koja je kod bivše žene od koje se nedavno razveo.

    Stajanje u zastoju, vrućina i sve veća nervoza dovode ga do toga da izađe iz auta i krene pješke preko grada do svoje kćerke.

    No, kao za inat, zlo nikada ne dolazi samo, te na tome putu on bude napadnut od bandi, te raznih luđaka i dodatno iznerviran od onoga što ga dočeka u samoposlugama. Sve to u njemu izaziva sve veće pucanje živaca, a da stvari budu zanimljivije, sve se nekim čudom posloži tako da mu događaji jednostavno teku u korist i svi osim njega izvuku deblji kraj.

    Možda malo teže mogući splet okolnosti, no ne i nemoguć. I to je ono što film čini zanimljivim da se ta neka granica nikad ne prijeđe baš van svih realnih krajnosti.

    Ovaj film kritizira sav kapitalistički, isprazni i lažni svijet kojime smo okruženi, te općenito društvo tako da bi se moglo reći da je Michael u ovome filmu možda jedan od najvećih akcijskih junaka ikada kojemu nije bila niti namjera da to postane jer je on samo običan čovjek u košulji, kravati i sa pomalo odsutnim izrazom lica koji samo želi stići na rođendan svoje kćerke.

    No taj njegov pohod pretvarao se sve više u rasulo koje je ostajalo iza njega i u očima policije i javnosti on je, ni kriv, ni dužan postajao sve veća prijetnja i negativac.

    Film u kojemu se mnogi od nas u nekom trenutku u životu mogu prepoznati. Michael je u ovome filmu predstavio krik malog čovjeka i korisnika kapitalističkog sistema. Iznerviran nepravdom, te silnim gomilanjem negativnih događaja zbog kojih mu se život počeo raspadati u rasulo, raskol psihe je bio neizbježan, a da stvar bude gora, mnogi su se u tim teškim trenucima potrudili da mu bude još i gore pri čemu mu se nivo tolerancije do kraja spustio na nulu. 

    S obzirom na to kakav je završetak filma, moglo bi se zaključiti da se protiv vjetrenjača i ovog društva jednostavno ne može boriti i pucanje živaca ipak na kraju šteti samo nama. 

    Najveći adut u filmu je gluma Michael Douglasa koji je svojom gotovo arhetipnom pojavom običnog poslovnog čovjeka u košulji i kravati, s kraćom kosom na ježa, te konvencionalnim i pomalo krutim modelom naočala koji je već tada odavno izašao iz mode prikazao Michael Douglasa kao jednog ozbiljnog i običnog čovjeka što je njemu kao liku dalo još i jednu dodatnu težinu, pa pomalo i jezovitost. Michael je ovdje jednostavno glumio regularnog čovjeka i bez ikakvog pretjerivanja savršeno utjelovio to pomalo statično, odsutno i uravnoteženo ludilo koje nije nikada prelazilo u nekakvo divljanje, već sve što je činio, činio je smireno, iako je iznutra bio u totalno pomračenom stanju svijesti. 

    Ovaj film bi se mogao gledati i sa aspekta borbe starog svijeta protiv novog i 'naprednijeg' svijeta. U svakom slučaju film je zabavan, svaka scena je na neki način posebna, a radnja je u stalnom pokretu, no kako se sve više događaji zapliću, negativci oko Michaela i oni koji mu stanu na put jednostavno nisu svjesni da su upali u vrtlog sudbonosnog pohoda u kojemu jednostavno ne mogu dobro proći. 

    Odličan film koji prikazuje malo drugačije i realnije 'junake' kakve sistem u pravilu ne podnosi predobro. 

    Ocjena: 10/10

  • #4
    1 4

    postova:559
    nelson @ 2.2.2016. 10:37

    odličan film meni najbolji od douglasa, izgleda da je bio zlikovac ali kad bolje pogledaš n kraju filma... a bio je samo borac za boljedanas, borba protov svakodnevnice,nezaposlenosti,nezadovoljstva,nepravde, odličan film  ovakvi se više teško mogu vidit filmovi  danas.policajac koji ga je ubio je radio za zakon a on je bio negativac varao ženu,imao plaću veliku .dok je ovaj se borio za državu u vietnamu Cool i nepošteno izgubio posao,kćer. ništa mu nije išlo,katkad ljudi izgube živce zbog nepoštenja.film je za 10 .

  • #5
    1 0

    postova:1091
    yuma @ 23.9.2016. 15:21

    O.D.L.I.Č.A.N. ! Sjećam se da sam ga gledala ko klinka i bila izbezumljeno oduševljena (:-))))

    Večeras repriza... Preporuke, uvijek aktualna tematika

  • #6
    0 0

    postova:559
    nelson @ 23.9.2016. 18:50

    odličan film obavezno pogledati interesantan,.meni je on ispao d fense kao borac protiv nepravde prema srednjoj klasi

  • #7
    0 2

    postova:1473
    buffalobill @ 23.9.2016. 19:17

    mozda,ali tijekom filma se nije pokazao bas normalan, ako se dobro sjecam,hocu rec po toj logici bi svi mogli pucat po volji i uzmat stvari u svoje ruke,wtf na sta bi to licilo!? tip je bio sjeban u startu,nije on nikakav 'obican covjek" nego psihicki bolesnik
    edit: bacio sam oko malo na film ponovno,pa ovo je u stvari komedija !Smije se

  • #8
    0 0

    postova:1091
    yuma @ 23.9.2016. 22:53

    Ma da...nije junak , nego čovjek s psihičkim problemima koji ima dobar osjećaj za pravdu. Pokazalo se da je lud otprije, vidi se na njihovim obiteljskim snimkama.

    I da, par puta sam se baš glasno nasmijala! 

    8,5/10, kultni film, kaj je - je

  • #9
    4 0

    postova:1
    umamrvica @ 23.9.2016. 23:31
    Nelson, čemu to otkrivanje činjenice da je ubijen na kraju?? Taman sam planirala pogledati film, niš od toga.... 😭
  • #10
    4 0

    postova:1962
    aya @ 24.9.2016. 0:30

    Ljudi, zbilja, kaj vam je - pa pola komentara su spoileri! Imate opciju spoiler, pa ima ljudi koji nisu gledali filmove!

  • #11
    1 2

    postova:1473
    buffalobill @ 24.9.2016. 8:39

    pa valjda ljudi misle da su ga svi gledali,ali sigurno ga je gledao tarantino jer je skoro pa prekopirao par scena,ideje sigurno,prvi dio filma je komedija i to dobra,a sto se tice prenaglasenog osjecaja za pravdu yuma to je odlika psihopata,no u svakom slucaju film se malo ofucao tijekom vremena ali u ono vrijeme je bio cudo,jos k tome je politicki nekorektan po danasnjim mjerilima,ksenofobije i rasizma ko u prici

  • #12
    1 4

    postova:559
    nelson @ 24.9.2016. 10:20

    umamrvica pa ovaj film, je bio već par puta pa šta ja neke filmove pogledam i po 20 puta 

  • #13
    4 0

    postova:507
    pandaboy @ 24.9.2016. 12:18

    @neslone, pa lijepo za tebe, ali to ne znači da su svi ostali gledali iste filmove kao i ti po 20 puta. Neke ljude spoileri ne smetaju, no ima onih koji vole gledati film i jednostavno doživjeti prvo gledanje bez ideje kud ih film vodi.

    Osim toga, opis radnje filma već postoji na Internetu i tko ga želi vidjeti će ga naći...

  • #14
    0 0

    postova:131
    void @ 24.9.2016. 15:29

    Aaaarrrlnghhh, Barbara Hershey! :-D

  • #15
    0 3

    postova:559
    nelson @ 24.9.2016. 17:46

    psandaboy ja neki film gledam i više puta pa šta sada  nije 1 put na tv ovaj film,šta ste osjetljivi, i sam uvod filma piše ,,,, buffalo bill da film ima dosta toga ksenofobije itd ali on je prikazan kao borba protiv svakodnevnice i nepoštenja,ovi današnji filmovi to ne mogui napraviti nakon 1996 ntijedan film mi  nijedrag

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala