Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Fargo

1 2
  • #1
    3 0

    postova:514
    fox89 @ 21.1.2013. 20:31

    Film u kojem genijalnost braće Coen dolazi do punog izražaja. Jednostavno obožavam njihovu sitničavost i sve te detalje koje oni dovode do savršenstva!

    O odabiru uloga da i ne pričamo,  ne znaš tko je bolji! Zapravo, Peter Stormare i njegova uloga su me se najviše dojmili. Nevjerojatno, na koji način je čovjek skinuo ulogu. Njegova nezainteresiranost, hladnokrvnost pa i sam način na koji drži cigaretu i puši, ili još bolje kad bleji u prazno... Savršeno odigrana uloga.

    Kad uhvatite vremena, obavezno pogledati Osmijeh

  • #2
    1 0

    postova:377
    gestapo @ 21.1.2013. 22:40

    jedan od boljih filmova koje sam pogledal....

  • #3
    2 1

    postova:2527
    bearfoot @ 22.1.2013. 10:06

    stvarno genijalno, savršena atmosfera, opičeni likovi, otkačeni dijalozi...Francis kao sidro koje svojom smirenošću i usporenošću drži ludu radnju i lude likove pod kontrolom, inače bi sve otišlo k vragu...

  • #4
    1 0

    postova:264
    filmofil1983 @ 5.10.2013. 3:19

    kultni krimić s elementima crnog humora djelo je najzanimljivijih redatelja današnjice braće Coen.film je ovjenčan s dva oscara za najbolju glumicu i za najbolji scenarij.priča je to o nespretnoj otmici koju krasi predivan zimski ugođaj sjeverne Dacote te neponovljivi dijalozi,posebice Steve Buscemia.za ljubitelje krimića nema bolje preporuke

  • #5
    1 1

    postova:1473
    buffalobill @ 26.5.2015. 8:36
    pa tko ga je pobijedio u kategoriji najboljeg filma? btw serija je bezveze..
  • #6
    2 2

    postova:1473
    buffalobill @ 26.5.2015. 8:49
    engleski pacijent,toliko o kompetentosti i neprstranosti americke akademije f u * ne mogu editirati na mobitelu
  • #7
    2 3

    postova:2527
    bearfoot @ 26.5.2015. 9:22

    odavno je svima, ne samo na ovom portalu, jasno da oskar nije referentna vrijednost, možda je nekada bio, bilo kojeg aspekta filmske umjetnosti, osim ako snažne lobije i interesne grupe iste ne svrtamo u kontekst filmske umjetnosti...ne moraš to više ponavljati....

  • #8
    3 1

    postova:150
    manon @ 26.5.2015. 11:41

    Izvanredan, pogledajte ga!

  • #9
    2 2

    postova:1473
    buffalobill @ 26.5.2015. 12:53

    ma necu,bas gledam,nije mu pomogao ni taj oscar,fargo je zaradio tri puta vise

  • #10
    2 1

    postova:128
    mario1505 @ 26.5.2015. 19:02
    Super film odlicne atmosfere i scenarija. Glumu da ne spominjem. Steve Buscemi at his best!
  • #11
    0 2

    postova:104
    filmofil2004 @ 5.1.2016. 11:13

    Oskar je već odavno izgubio sav kredibilitet.Fargo  je remek djelo krimi žanra i odličan pokazatelj kako novac manipuliše nama,a Pacijent je(ber meni)b tzv. šmrc šmrc sranje od filma.

  • #12
    1 3

    postova:104
    filmofil2004 @ 5.1.2016. 11:13

    Oskar je već odavno izgubio sav kredibilitet.Fargo  je remek djelo krimi žanra i odličan pokazatelj kako novac manipuliše nama,a Pacijent je(ber meni)b tzv. šmrc šmrc sranje od filma.

  • #13
    1 3

    postova:104
    filmofil2004 @ 5.1.2016. 11:13

    Oskar je već odavno izgubio sav kredibilitet.Fargo  je remek djelo krimi žanra i odličan pokazatelj kako novac manipuliše nama,a Pacijent je(ber meni)b tzv. šmrc šmrc sranje od filma.

  • #14
    1 4

    postova:104
    filmofil2004 @ 5.1.2016. 11:14

    Oskar je već odavno izgubio sav kredibilitet.Fargo  je remek djelo krimi žanra i odličan pokazatelj kako novac manipuliše nama,a Pacijent je(ber meni)b tzv. šmrc šmrc sranje od filma.

  • #15
    1 1

    postova:392
    samuraj @ 18.2.2019. 19:45

    Pošto sam ga nedavno ponovno pogledao bio bi red da nešto napišem vezano za njega. Ovako, od mnogih sam čuo kako kažu da je ovo precjenjen film, jer navodno nema nikakvu posebnu radnju i po ničemu se ne izdvaja od nekog prosječnog trilera. To je možda i djelomično točno, i baš u tome leži njegova kvaliteta.

    "Fargo" doista ima jednostavnu radnju. Bez nekih misterija, zamršenog slučaja, spektakularnih policijskih istraga, akcijskih scena... U toj svojoj krajnjoj nepretencioznosti on uspjeva biti orginalan i jedinstven. Nema glavnih i sporednih likova, jer je svaki od njih podjednako bitan za radnju. Uz to oni su svi vrlo precizno okarakterizirani, od normalnih, bolesnih, nasilnih, priglupih i prestrašenih. Odnosi među njima isto jasno i slojevito prikazani. Atmosfera također odlična, gluma apsolutno za deset. Uz pomaknute likove ima malo i humora koji pritom nigdje nije forsiran i bezpotreban. I onda još kad se uzme u obzir da se sve to uspjelo napraviti u trajanju od 90 minuta nema nikakve dvojbe da se radi o vrhunskom filmu. Još bih naveo da se može žanrovski smatrati kao neonoir, ima nekih dodira s klasičnih noirom, samo suvremeniji s scenama nasilja i seksa kojih u starim klasicima naravno nema.

    Meni osobno najbolji film braće Coen. Ostali njihovi filmovi koje smatram odličnima kao što su recimo "Suvišna okrutnost", "Čovjek kojeg nije bilo" itd. su svi redom jednostavni i zanimljivi, dok njihove pretenciozne, dosadne i neduhovite komedije su mi užasno odbojne. Žao mi je što nisu nastavili s takvim filmovima, umjesto što su svoj talent bezpotrebno trošili na svakave umjetničke eksperimente.

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala