Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Pisac iz sjene

1
  • #1
    2 0

    postova:200
    mary89 @ 15.1.2013. 12:15

    Zanimljiva prica, dobra gluma, odlicna atmosfera, vrhunska kamera i glazba, stvarno odlican Polański. Kraj mi je genijalan.
    8/10

  • #2
    3 1

    postova:2527
    bearfoot @ 15.1.2013. 12:49

    fakat, film počinje sasvim nevino...jedan od onih koji polako grade atmosferu i napetost do kulminacije koja je ujedno i kraj...vrhunski...

  • #3
    0 0

    postova:12
    vila93 @ 22.12.2014. 16:11

    vrlo napet film, zanimljiv scenarij, dobra muzika

  • #4
    6 1

    postova:29
    modric @ 26.12.2014. 12:43

    Pisac nije "zvan duh" nego je ghost writer pisac koji piše knjigu umjesto nekog političara ili umjetnika koji želi svoju biografiju.

  • #5
    1 3

    postova:1962
    aya @ 27.12.2014. 23:07

    modriću@, de sjaši više! Ako si ti slabouman, nisu ostali.

  • #6
    1 1

    postova:27
    trnac @ 27.12.2014. 23:40

    Potvrđujem sve pozitivne komentare. Obavezno pogledati.

  • #7
    0 0

    postova:19
    pcelicamaja @ 23.11.2015. 13:32

    odličan!

  • #8
    3 3

    postova:1090
    yuma @ 13.6.2016. 22:09

    Spoilam od starta. ..

    U trenucima napetosti, vožnjama konkretno, zacijelo je Hitchcockova glazba (Psiho) bila inspiracija za glazbu u ovom filmu... Film je atmosferičan. Glavni glumac prilično dobar, Pierce i njegova tajnica također. Supruga lošija, plitko je to odradila. Polanski je koristio dosta distrakcijskih trenutaka da zavara gledatelja i poklanjajući paznju nebitnim detaljima navede ga na svakakve sumnje. Tipičan školski pristup krimiću, Poirot style, nešto moderniji možda.

    Glupost je npr. da se o Emmetu i njegovom CIA angažmanu piše na internetu, na prvoj stranici Google pretraživača, a da tu činjenicu primjerice ne znaju njegovi oponenti ili kolege. Naivno. Odmah je bilo jasno da mu ženica možda nije nevina sirotica. Zamjeram odabir glumca Emmeta, uzeo je tipa koji glumi isključivo negativce i stavi ga u ulogu na vrhuncu filma, kad umjesto da se zbunis - shvaćaš da je povezan sa svime na loš način i pohvatas sve prije poželjnog trenutka. 

    Filmu fali ono nešto,  cijelo vrijeme iscekujem nešto što će me oduševiti kreativnošću, ali to se nije dogodilo. Korektan uradak bez ijednog wow efekta... Čak i kraj; na prvu oduševi, al kad razmisliš... zašto bi on hodao po sredini ceste i otkud se stvorio taj auto, izdaleka je dojurio, nema šansi da je dobio dojavu i odreagirao u tih 30 sekundi. Što bi bilo da Pisac nije hodao po sredini ceste?  6,5/10.

  • #9
    0 2

    postova:1473
    buffalobill @ 14.6.2016. 4:09

    scenaristicki,redateljski,po pitanju odabira gl glumca najslabiji film od polanskog,meni je cijela ta prica jedan njegov veliki fail i ta tvoja ocjena 6,5 je primjerena,polanski si ovakve filmove ne bi smio dopustiti

  • #10
    0 1

    postova:237
    pisatel @ 14.6.2016. 13:35

    Razočarao me pomalo "sjenoviti pisac" sa obzirom na Polanskog pa i McGregor kao da na neke trenutke nije znao što bi sa ulogom, iako je svakako imao dobrih trenutaka ovdje i u neku ruku spasio film.

    Gradi se napetost ali recimo sve to na kraju nekako puca u tom zamršavanju i uz onakav amaterski kraj, potpuno nepotreban, pokvarili su dojam (da ne spominjemo "povezivanje" svega pred kraj).

    Sve to ne vodi baš u krajnjem slučaju jakom ni zapletu ni raspletu, čemu baš ne pomaže dosta neuvjerljiva priča (na trenutke sumanuta), pogotovo vezano uz tajne službe.

    Sa pozitivne strane Brosnan je dobro odglumio nešto i u pregrštu novijih filmova moglo bi se proći i daleko gore od gledanja ovoga.

  • #11
    0 0

    postova:48
    chevalier @ 30.3.2020. 23:04
    Izvrstan film s nenadmašnom atmosferom Polanskog.
  • #12
    0 0

    postova:5
    lionzion @ 25.5.2023. 22:23

    za mene jedan od najgledljivijih 

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala