Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Barry Lyndon

1
  • #1
    5 0

    postova:514
    fox89 @ 1.1.2013. 22:55

    Barry Lyndon, jedini Kubrickov film koji nisam gledao. I danas sam naletio na njega i jedino žaljenje koje ostaje je da zakaj ga nisam gledao prije?!?!

    Vizualno, glazbeno i redateljsko remek-djelo!! Kubrick je stvarno bio jedan od najvećih.

    Genijalna mi je ideja da napravi film u dva dijela. U prvom dijelu pratimo nevinog Barryja, punog života i elana, željnog uspjeha. Dok ga kroz drugi dio filma (barem sam ga ja tako doživio) promatramo kroz oči njegovog posinka, gdje se najviše ističu njegove mane, a i oholost i "novčana" preozba njegove majke.

    Sve u svemu odličan film.

    Btw. vezano i nevezano uz film, ova naslovna slika koju imate za taj film je pogrešna jer u filmu u toj sceni Barry sjedi lijevo od žene Šuti Znam da nije bitno, ali ne mogu si pomoći, takve stvari prve opažam ŠutiŠuti

    cheers!

  • #2
    1 0

    postova:200
    mary89 @ 6.6.2013. 15:53

    Posljednji Kubrickov film koji mi je bio ostao za pogledati. Vec sada ne znam sto cu dalje, ne isplati se dalje zivjeti i gledati filmove... :(

    Kao i svi njegovi cista 10/10, zapravo ne svi, jedini njegov film koji je od mene dobio manju ocjenu od 10/10 je Killer's Kiss (1955) koji je ocijenjen s 8/10. Ali nebitno, film je remek djelo, savrsenstvo.


  • #3
    1 3

    postova:2527
    bearfoot @ 27.8.2013. 16:40

    ne znam baš kako to raste popularnost ovakvog filma osim kroz vremenski odmak pa se autor i njegova filmska postignuća gledaju drugim očima od strane kritičara i glorificiraju kao paket sabranih djela...potpuno mlaka i troma priča s iritantnom glazbenom podlogom, nespojive karakterne osobine u glavnom liku, osim ako nije podvojena ličnost, a nije...naivni zapleti potpuno neprimjereni onom vremenu bar koliko ja znam povijest...pa oni dvoboji..."slow motion" dijalozi....baš sve neuvjerljivo i "bajkovito" a opet, možda je to i bio cilj

  • #4
    4 3

    postova:271
    sebulba @ 27.8.2013. 17:40
    film rastura dupe koliko je dobar, meni osobno jedan od boljih s.k. primjerice 2001 je ziva dosada od filma i vjerovatno mi se nece nikada svidjet, pokusao sam par puta skuzit cemu tolka halabuka oko filma, ali jednostavno ne kuzim.
  • #5
    0 0

    postova:1090
    yuma @ 31.8.2015. 23:01

    Ajme...koji film! 9,5 samo zbog iritantnih glazbenih tema filma  (ljubavna i ona druga), koje nisu lose, vec su preceste i preglasne.  Ovaj film je toliko dobar da bih ga mogla gledati dvaput - zaredom. :-) 

  • #6
    0 0

    postova:237
    pisatel @ 29.12.2015. 12:26

    Film tragikomično prikazuje uspone i padove u životu i kamo sve vodi blesava naivnost u mladosti...

    Glazba se ponavlja i neke scene su nepotrebno razvučene, no sve u svemu unatoč par detalja priča prikazuje put i posljedice odluka u životu.

  • #7
    0 0

    postova:3
    vihor @ 11.1.2022. 10:09

    Jako dobar film. Drago mi je što sam ga imao prilike pogledati u kinu

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala