Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Rocky Balboa

1
  • #1
    5 0

    postova:2527
    bearfoot @ 8.6.2011. 17:24

    dostojan filmski "kraj" karijere Rocky-a Balboe,

    i kraj serijala koji mu je gotovo "upropastio" dobar glas stečen u  prvom i, naravno, najboljem dijelu sage...

    pauza u snimanju nastavaka se ovdje pokazala kao pun pogodak... 

  • #2
    2 5

    postova:127
    maestroxxx @ 1.7.2011. 23:14
    jedan starac gotovo pretuče novog šampiona to samo može Rocky Balboa,iskreno meni je ovaj i peti dio najgori,nema smisla kvarit staru slavu ovim nastavcima,šta je bilo bilo je,nek ostane filmski klasik a ne sad pretjerivat s nemogućim stvarima
  • #3
    4 1

    postova:416
    taurus @ 12.2.2013. 23:34

    Nakon lošeg i nepotrebnog petog nastavka ovaj je ipak prikladniji kao završni čin legendarnog Rocky serijala.

  • #4
    0 11

    postova:8
    filmopat @ 20.11.2013. 14:44

    Jedva sam prožvakao i prvog Rockyja. Nisam zaljubljenik u Stalonneovu glumu, a niti jedan njegov film ne pripada kategoriji filmova "obvezno pogledati".

  • #5
    0 2

    postova:204
    iwax @ 20.11.2013. 23:02
    Nemoguce ali moguce.Solidan film
  • #6
    3 2

    postova:2916
    gorlock @ 20.11.2013. 23:10

    Vjerujem da je ovo završni dio i kao takav je vrlo dobar. Cjelina Rocky serijala je ovim filmom završena i tu se nema što dodati.

    Film mi se sviđa, ima dobru priču a scene borbi, bile one realne ili ne (a u kojem Rocky su realne?) su odlične, zabavne, dramatične i podižu adrenalin...

  • #7
    1 1

    postova:228
    joker12 @ 30.11.2013. 11:22

    Jesam li to samo ja ili je ovaj film preslikani prvi?

  • #8
    2 1

    postova:507
    pandaboy @ 1.12.2013. 1:15

    Samo ti :)

  • #9
    1 2

    postova:228
    joker12 @ 1.12.2013. 10:08

    @joker12

    Nisam mislio zato da je dobar kao prvi (to nije).

    Nego priča je vrlo slična:

    Rocky je muva po Filadelfiji cijeli film.

    Posvađa se s Pauliem.

    Bori se sa svjetskim prvakom u teškoj kateogriji.

    Ne želi pobijediti nego pokazati da može izdržati.

    Izgubi sudačko odlukom.

  • #10
    2 1

    postova:507
    pandaboy @ 1.12.2013. 13:59

    Ma shvatio sam, i razumijem tvoje stajalište. No za mene su dramski elementi ipak drugačiji ovdje, u prvom vidimo razvoj njegove veze sa Adrian, tad je aktivan boksač pa teži naslovu prvaka, i to je više priča kako se underdog približava svom cilju i stječe slavu. Zapravo su isti samo mjesto, neki likovi i ishod i kategorija, naravno.

    Ovaj Rocky se ipak bavi drugačijim motivima, tu već jest slavan, no pod pritiskom društva i vremena pod kojim živi, kriza identiteta, odnos sa sinom, nošenje sa smrću njegove supruge itd. Pa po tim elementima mi je ipak film poprilično drugačiji od prvog, ali je dobra završnica (barem bolja od 5. dijela). Eto, na to sam ja mislio :)

  • #11
    6 1

    postova:311
    auran @ 2.12.2013. 22:47

         Sylvester Stallone na najbolji je mogući način zaokružio veličanstvenu priču o velikom malom čovjeku velikoga srca, neuništive volje i neizmjerne dobrote koji svojom nesebičnošću pozitivno utječe na živote ljudi koji ga okružuju. Rocky je zapravo personifikacija svih nas, svih naših vrlina i mana, hrabrosti i strahova, nada i želja za uspjehom, stoga i ne čudi očaranost najrazličitijih ljudi iz svih dijelova svijeta filmovima o Rockyju, a to je zato što se svi mi možemo poistovjetiti s njime, suosjećati, patiti i veseliti se kad uspije.

         Još prvi film, koji nas je tek upoznao s Rockyjem, bio je višeslojno djelo koje je u svojoj srži bila drama, a tek onda sportski film. U ovom šestom po redu i zaključnom filmu serijala, Stallone je uspio povezati sve točkice iz prethodnih filmova i podariti nam spektakularnu završnicu kojom je Rockyja poslao u legendu 

         Rocky Balboa, kako je nazvan završni šesti film o Rockyju, u mnogočemu se referira na probojni prvi film koji je Stallonea uveo u hollywoodsku tvornicu snova. No ono što je mene oduševilo jesu detalji kojima čitav film obiluje, a kojima odaje počast svim prethodnim filmovima podsjećajući nas na najvažnije trenutke Rockyjevog života, njegove snove, nadanja, uspjehe i padove, radosti, muke i trijumfe. Ali uz Rockyja, Stallone nije zanemario ni ostale likove koji su podjednako osebujni i više ili manje dopadljivi, ali svakako nisu bezlični niti su tek usputni prolaznici. Na samom početku prvog filma, Rockyja smo upoznali za vrijeme borbe s boksačem Spiderom Ricom. U ovom filmu Rico je stalan posjetitelj Rockyjevog restorana. Prema Ricu život nije bio blag, nije uspio kao boksač niti se vinuo u visine poput Rockyja, a dane krati za stolom čitajući Bibliju. Zatim tu je i konobarica Marie koju je u prvom filmu Rocky pokušao upozoriti na loše kvartovsko društvo s kojim se tada bila družila. Marie je sada odrasla žena, samohrana majka, rezignirana i apatična osoba, nesigurna u sebe koja bez nade životari u istom kvartu iz kojega je potekla. Slučajan susret s Rockyjem i njegova želja da pomogne njoj i njenom sinu (Marie zaposli u svom restoranu, a njenog sina angažira da mu pomaže prilikom treniranja), Marie će napuniti nadom i dati joj razlog da ustraje i na život ponovno počne gledati pozitivno.

         Pristavši na borbu s mladim boksačkim prvakom Masonom 'The Line' Dixonom, Rocky to prije svega čini kako bi se oslobodio boli zbog Adrianine smrti, ponovno se povezao s otuđenim sinom, ali i nadahnuo sebi bliske ljude čiji su životi krenuli nizbrdo (Paulie biva otpušten s posla; Apollov trener Duke koji ga je zajedno s Apollom trenirao u trećem filmu nakon Mickeyjeve smrti, a potom i u četvrtom filmu kad je nakon Apollove tragične pogibije otišao s Rockyjem u Rusiju pripremiti ga za borbu s Ivanom Dragom, odavno je u mirovini; a Mariein sin na putu je da ga bezperspektivno društvo uvuće u kriminal). Rocky oko sebe okuplja sve njih kao što je činio nekoć u vrijeme dok je bio aktivan boksač, te jednog neuglednog psa mješanca kojeg spasi iz šinteraja (aluzija na psa Butkusa iz prvog filma). Naravno, tu je i pregršt detalja iz njegovog restorana poput fotografija, isječaka iz novina, članaka i velike slike na zidu na kojoj su naslikani Rocky i Apollo kako nasrću jedan na drugoga u ringu, a koja nam je poznata s kraja trećeg filma o Rockyju. No Stallone je ovaj završni film serijala oplemenio i brojnim mudrim izrekama koje izgovaraju likovi, od kojih su posebno pamtljive one Rockyja iz razgovora sa sinom ispred restorana i koje Rockyju izgovori Marie nakon što ju je kombijem s posla dovezao kući. 

         Nadam se da vas dužina teksta koji sam napisao neće ubiti u pojam. Bome dao sam si oduška i izbacio sve što mi se o filmu Rocky Balboa dugo vrzmalo po glavi. Mislim da su Rocky i Sylvester Stallone to zaslužili. A sad ekipo laka vam noć. Rocky živi vječno!Osmijeh

  • #12
    0 0

    postova:542
    leon123 @ 5.7.2018. 12:38
    Fenomenalan nastavak Rocky fransize.To mi je 2.najdrazi dio i jedan od najdrazih filmova uopce.Vrlo mocan film. 10/10
  • #13
    0 0

    postova:144
    imba @ 7.7.2018. 13:58

    ovo je film o nostalgiji i sentimentalnosti, protoku vremena kojemu smo svi podložni.  Najbolji nastavak i ujedno odličan završetak serijala.   9/10

  • #14
    0 0

    postova:208
    jeremiah @ 28.8.2022. 21:22
    Meni je uvijek bila fascinantna ta neizvjesnost kod Roki serijala. Nikad ne znaš ko će na kraju pobijedit Aj did it agen end agen end agen...
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala