Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Barton Fink

1
    0 0

nia @ 14.4.2011. 20:44
    Mislim da bi ovdje trebao biti pohvalni komentar, ali ne znam što bih koncizno i pametno napisala o ovom filmu. Preporučio mi ga je Mario i oduševio me, ali ne znam kako bih ga opisala, pa evo citiram Marija (kad već on neće napisati komentar)Laughing

Ajd, baš mi je drago da ti se svidio, film je zaista wtf kad ga prvi put gledaš. Jedan od onih za koje uvijek možeš naći neku novu teoriju.. Evo ovako Coeni kažu (sa wiki) - Barton Fink does end up telling you what's going on to the extent that it's important to know ... What isn't crystal clear isn't intended to become crystal clear, and it's fine to leave it at that

Konfjuzed! Brilliant! Konfjuzd again! P.S. Goodman treba dva Oscara :D -

Tako neki dan kad sam prijatleju opisivao i ovaj kaže pa sve mu spojlaš.. ja reko da mu ga ne mogu spojlat da mu ga sad cijelog prepričam.

1 0

mario @ 14.4.2011. 20:58

LOL

I'm famous Laughing

1 0

mersault @ 24.12.2011. 14:00

Film me na neki način asocir'o na Pynchon-ov roman "Objava broja 49". Paradoks: Pynchon-a ne mogu smislit,"Fink" me impresionir'o.

Nakon nekih pola filma, prvo sam pomislio da će ovo bit' jedna od najboljih stvari koje sam ikad gled'o. A onda...

SPOILER

...leš ljubavnice u njegovom krevetu...

KRAJ SPOILERA

...i sad mislim: još jedno krimi-triler s*anje. No nakon jednog od najboljih završetaka (i još nekih scena između) shvatam, ta krimi-triler dimenzija samo upotpunjava ovaj kompleksni film, i postaje njegova prednost, a ne mana. 

Nisam ih sve odgledao, al' od odgledanih, ubjedljivo najbolji film famozne braće, jedna od najboljih zadnjih scena, i uz "Panov labirint", zasad jedino filmsko ostvarenje koje u pravom značenju pojma mogu okarakterisat postmodernim.

Horori su me odavno prestali "plašit", al scena u kojoj (POLU-SPOILER)  Barton zove recepciju i žali se na buku u susjednoj sobi, a onda čeka razvoj situacije, i sluša kako mu Charlie teškim koracima dolazi pred vrata, jedna je od najjezivijih scena što sam u zadnje vrijeme odgledao.

0 1

bolinjero @ 10.10.2018. 15:49

Jedan od boljih filmova Klajva Ovena.

2 0

pandaboy @ 11.10.2018. 17:52

(hold my beer) Jedna od boljih uloga Jeffa Goldbluma. U mlađim danima je imao puno bolje uloge nego danas. Dobar western. 9,9/ 10.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)

Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2018 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - mojtvportal.si Moj TV - TV Program za 200+ kanala