Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Trumanov šou

1
  • #1
    2 0

    postova:2916
    gorlock @ 31.3.2011. 22:29

    Vrlo zanimljiva priča, ali i odlična interpretacija Jima Carreya glavnog lika u filmu.

    Ovo je film o otkrivanju sebe, tj.vlastitog indentiteta.

  • #2
    3 0

    postova:666
    doom @ 31.3.2011. 23:35
    fenomenalni film kao i svi njegovi filmovi!!
  • #3
    0 1

    postova:2527
    bearfoot @ 1.4.2011. 9:57

    pitam se jeli mu bilo bolje prije ili poslije otkrića???

  • #4
    0 0

    postova:94
    frxi @ 1.4.2011. 22:45
    sigurno prije neg je skonto da su ga svi izradili i najbolji frendovi i da je sve lazInnocent
  • #5
    7 0

    postova:72
    okigala @ 20.12.2012. 18:54

    Jedan od najinteligentijih filmova 90-ih, brilijantno režiran, s veličanstvenim glumcima i sjajnim dijalozima. Takav bi film, uvjeren sam, Capra snimio da je živio u tom vremenu. Jedan od onih filmova koje nitko ne spominje u pregledima desetljeća, stoljeća, dok ih ponovo ne vidi i kaže: Pa ovo je sjajno!

  • #6
    4 0

    postova:203
    franorobert @ 11.9.2013. 20:55
    Intrigantan film koji ostavlja podosta upitnika ponad glave... Taj cjelokupni koncept života u medijskom balunu, manipulacija, umjetna sreća nasuprot dubokim čovjekovim porivima. A najveći upitnik je; koliko nam dugo treba vremena dok spoznamo vlastita krila?
  • #7
    4 0

    postova:371
    cala @ 1.9.2014. 20:04

    Jim Carrey mi je u ovom filmu briljantan,i inače ga cijenim ali ova uloga mu je stvarno vrh,film mi je također odličan,sama radnja i likovi(Ed Harris posebno) su odlično osmišljeni i odglumljeni,posebno mi se svidjela kamera koja ima veliku ulogu u ovom filmu(mislim na one "skrivene kamere"),uglavnom već dugo nisam pogledao ovako kvalitetan i zanimljiv film

  • #8
    2 3

    postova:9
    david_dunn @ 13.8.2017. 10:49

    Vrh film . Jim Carrey fenomenalan . 

    10/10 

  • #9
    7 0

    postova:1473
    buffalobill @ 14.8.2017. 10:25
    cesto se podcjenjuju glumci koje je obiljezila komedija ili nedajboze nekakvo kreveljenje,u ovom filmu a pogotovo u Formanovom Man on the moon Carrey je pokazao koja je klasa i da moze glumiti apsolutno sve
  • #10
    4 1

    postova:67
    o_za_odmazdu @ 3.9.2017. 21:21

    Mozda  se pitate zasto dajem 10/10  ?? Dajem zato sto ovo je sigurno jedan od najbolji filmova ikada napravljene . Uz fenomenalni Carrey I Ed do fenomenalnu poruku i sustinu . Trumanov Show je vise nego obican film ...

    10/10 

  • #11
    1 0

    postova:24
    dejvid_dunn @ 6.10.2017. 14:14

    “Trumanov šou” je film koji uzima koncept ove pomenute forme i vodi je korak dalje. On prikazuje čoveka koji je svakoga dana i svakoga minuta u čitavom svom životu bio sniman od strane ogromnog broja kamera, a da to nije ni znao. Ovaj film ispravlja manu koncepta ovih emisija i daje nam program o stvarnom čoveku, iskrenih emocija i odlukama, jer protagonista nije svestan da je posmatran, niti da se njegov život emituje na televiziji.Naime, pored Trumana kao glavne zvezde šoua, oko njega imamo gomilu likova koji višedecenijski glume da su mu roditelji, prijatelji itd. Po takvom scenariju, ovi likovi zapravo uopšte nemaju svoj život, s obzirom da se gotovo dvadesetčetvoročasovno nalaze u Trumanovom okruženju. Po nama, to je mnogo diskutabilnije od samog Trumanovog života u takvim okolnostima. Složićete se da je tako nešto, bez obzira na količinu novca koja je u igri, ipak nerealno izvesti bez mnoštva incidenata, na tako dug vremeski period poput ovog u filmu (radi se o  tridestetak godina Trumanovog života), a i sam film je u svom opisu predstavljen kao neka vrsta sociološke naučne fantastike. Na kraju krajeva, i sam Truman vremenom počinjenje da sumnja u stvarnost sveta koji ga okružuje. Međutim, aspekt realnosti cele priče u suštini nije bitan u odnosu na poruku koju nosi, u formi oštre kritike društvu, zamotane u kombinaciju satire, drame i potpuno zadovoljavajućeg humora.

    Zakljucak : Sveukupno gledano, „The Truman Show“ zaslužuje najviše ocene, gledano sa svakog aspekta. Filmska lektira koju svako obavezno mora da pogleda.

    10/10 

     
  • #12
    0 0

    postova:1090
    yuma @ 14.5.2021. 21:35

    Masterpiece. 

  • #13
    0 0

    postova:1090
    yuma @ 14.5.2021. 22:24

    Išla sam provjerit ... big brother je došao 2 godine nakon ovog filma! Vjerojatno je film dao ideju za takav show...  :-(

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala