Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Građanin Kane

1
  • #1
    2 1

    postova:23
    kodza @ 25.2.2011. 22:48
    Gradjanin Kane je verovatno ,ako ne najbolji, jedan od deset najboljih filmova svih vremena! Prica prati sromasnog decaka od detinjstva preko uspeha do novinskog magnata u trci za guvernera..Izmedju ostalog film poseduje vrhunsku fotografiju tj kameru!Kristalno jasni planovi po dubini.  "rosebud"...
  • #2
    1 1

    postova:5
    maximuss @ 2.3.2011. 23:04

    skoro perfektno, ako je netko propustio pogledati obavezno

     ocijena 9,0 / 10 

  • #3
    1 9

    postova:17
    barbaboro @ 11.5.2011. 1:16

    E, pa evo, želim dodati i moje skromno mišljenje o ovom filmu.

    Dakle.... kako sam napisao, objasnio, u nekim drugim komentarima.... ne smatram sebe glupim, vidio sam nešto svijeta, pročitao koju knjigicu, pogledao par filmova.... imam nekakvo sitno obrazovanje, imam poprilično opće znanje (bio sam čak i na "Milijunašu", i uzeo priličnu lovu, molit ću lijepo....hmm...), pa ako išta na ovom svijetu ne podnsim, to je - snobizam.

    Odgovorno tvrdim: tko kaže da mu je ovo dobar film, po meni je običan snob.

    Ovo je tako dosadan film, da dosadniji uradak ja u životu vidio nisam. 

    Ispričavam se.... jer je prava istina da i nisam pogledao cijeli film, jer je toliko dosadan, da sam negdje na pola filma izgasio TV, i otišao, ne sjećam se više gdje.

    Ovaj je film, brate, dosadnijii i od filmova Woodyja Allena, Ingmara Bergmana (koji je također, kao ja, rekao da mu je ovo najdosadniji film koji je gledao), i još nekih....

    Ma toliko je DOSADAN, da bih čak bio spreman ponuditi nagradu onom prosječnom, realnom - ali i ISKRENOM - filmofilu koji ga uspije odgledati do kraja.

    Laku noć, idem spavati, jer mi se prispava već i kada se samo sjetim ovog filma.

    Ne ponovilo se.

  • #4
    4 2

    postova:494
    beno @ 11.5.2011. 9:01

    Mislim da smo vec shvatili da ne volis ovaj film, samo nikako ne razumijem zasto ti ne shvacas da se ne slazu svi s tobom?!?

    Bas me zanima, kakve to filmove vole "pravi filmofili"?

  • #5
    2 2

    postova:560
    crnisokol @ 11.5.2011. 11:15

    po meni ok film koji je ipak precijenjen...na momente jest dosadnjikav..ali teško se može reći da je film loš

     7/10 

  • #6
    4 2

    postova:186
    boatenga @ 26.12.2013. 17:36

    Par puta sam pokušao ga pogledati do kraja, nijednom mi nije uspjelo..

    Vjerujem da je film za režisersku struku remekdjelo, svjetlo i sjena, kadrovi i ostalo, no danas, nakon 100 godina filmske umjetnosti, mislim da mu je istekao rok..

    Najjednostavnije rečeno..

  • #7
    1 0

    postova:37
    eerceg2002 @ 17.9.2017. 14:08

    Ne morate ga nužno voljeti, ali nitko ne može zanemariti značaj Građanina Kanea u filmskoj umjetnost. Ne moram govoriti da je sjajno režiran to se već zna. Ne moram govoriti da je tehnički izvanredan to se već zna. Ali mislim da Orson Welles dobiva malo kredita za svoju glumu jer mnogo ljudi zaboravlja da gledajući 70-godišnjeg Kanea zapravo gledaju 20-godišnjaka pod šminkom.

    8.9/10

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala