Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Isijavanje

1 2
  • #1
    6 1

    postova:200
    mary89 @ 24.2.2011. 19:48

    Nemoguce da ovakvo kultno remek-djelo nema jos komentara...

    Film je čista klasika. Prica je zanimljiva, atmosfera jeziva, a glumci su genijalno odabrani, iako bi se o glumackim sposobnostima Shelley Duvall dalo raspravljati, ali Danny Lloyd i Jack Nicholson su genijalni.

    Sve je u ovom filmu strašno i jezivo, tko nije pogledao neka obavezno pogleda...

    ...'Heeeeeere's Johnny!'...
  • #2
    0 6

    postova:8
    kasamar @ 6.3.2011. 11:04
    nije mi nesto ovaj film.nije me uplasio.meni je vise dosadan nego zabavan.lose
  • #3
    3 0

    postova:666
    doom @ 6.3.2011. 13:23
    ok....nemoze se ocekivati da svima odgovaraju pojedini filmovi......moje misljenje je da isijavanje je jedan od najacih psiho horora ikad snimljen ....cista klasika i nadam se da nikad nebudu radili remake!!
  • #4
    2 0

    postova:2
    blodwen666 @ 8.3.2011. 14:45
    nije mi nesto ovaj film.nije me uplasio.meni je vise dosadan nego zabavan.lose
    kasamar

    nešto mi govori da si se upiškio od straha. Laughing
  • #5
    0 6

    postova:2527
    bearfoot @ 8.3.2011. 14:59

    meni je film više psiho horror nego triler,

    dobar film ,ali ne bih ga posebno hvalio...

  • #6
    2 0

    postova:3
    blvzr @ 6.8.2012. 22:00

    odličan i vrlo jeziv film!!! svakako pogledati!!!

  • #7
    4 0

    postova:371
    cala @ 31.10.2013. 12:23

    film je ok,najviše mi se sviđa kraj,odlična kamera,gluma Jacka Nicholsona fantastična,jedino što mi se nije svidjelo je Shelly Duvall,njezina gluma i pojava su mi malo pokvarili dojam no Jack je uspio privući svu pažnju na sebe tako da to i nije ispao neki veliki problem

  • #8
    5 0

    postova:256
    karter @ 1.11.2013. 13:19

    Zanimljivo je kako čovjek godinama poslije drugim očima promatra isti film. Pogledao sam ga jučer kao haloween i te spike, pa od svih naslova koji sam predložio da pogledamo draga je sve odbila i nekako smo došli do isijavanja kojeg sam zadnji put gledao valjda prije više od deset godina i tada me u biti samo pošteno prestrašio.

    Također bi rekao kako je osvrt o ovom filmu na portalu odličan za razliku od većine drugih filmova, međutim jedna rečenica odlično prestavlja film "Ritam filma je miran i spor, precizno određen sigurnom rukom pedantnog redatelja koji je uvijek težio savršenstvu. " To je to, najgore je nešto isčekivati, od početka znamo da se nešto treba dogoditi međutim kubrick vrlo polagano, promišljeno gradi tu napetost, povećava nelagodu u gledatelja kao što se i ludilo nicholsona u tada glumačkom vrhuncu pojačava, mislim da ne postoji glumac ni tada ni danas koji bi tu promjenu ličnosti i pretvaranje normalnog obiteljskog čovjeka u izluđenog sociopata bolje prenio. A što reći za kubricka i njegovoj opsesiji perfekcionizmom, mislim da nema scene u flmu koju on nije pedantno osmislio i ponavljao valjda u beskonačnost dok nije postigao ono što hoće, od impresivnog početka kada nam iz ptičje perspektive pokazuje svu tu divlju ljepotu, ali i izoliranost tog hotela, pa do virtuoznih scena vožnje onog bicikla nepreglednim hodnicima uz onu psihodeličnu melodiju koja para uši. Kulminacija radnje i kraj filma su i kulminacija njegovog talenta, razbijanje vrata, šetnja i lov poludjelog nicholsona sa sjekirom, scene u labirintu, kao što cala kaže rad kamere virtuozan.

    Međutim iako sam vidio mnoge stvari na koje nisam pažnju obraćao kao mali, moram priznati da me nije nešto sad prestrašio, više ga vidim kao psihološki film ,sa studijom o izoliranosti, klaustrofobiji, pa i stvralačkoj krizi, obitelji. Također i radnja je ostavljena na razmišljanje gledatelju,sve u svemu i kubrick i nicholson u najboljem izdanju iako će današnja publika možda biti odbijena sporom radnjom.

  • #9
    1 0

    postova:371
    cala @ 1.11.2013. 13:49

    e karter to se zove komentar,točno onako kako sam ga i ja shvatio samo si ti to puno bolje objasnio

  • #10
    0 0

    postova:228
    atlantiday @ 1.5.2015. 20:26

    Film me je na prvom gledanju prikovao uz fotelju i jedva sam disala do samoga kraja. Naravno, pošto sam znala radnju, drugi put nije bilo one napetosti, ali film je i dalje fenomenalan. Žao mi je što nigdje ne mogu naći Kningovu knjigu po kojoj je i nastalo ovo djelo, premda sam čitala da je Kubrick od same knjige uzeo samo ideju i ... ostalo je povijest.

  • #11
    1 0

    postova:1090
    yuma @ 20.11.2015. 13:38

    Karterov komentar potpisujem i dodajem da je po mojem mišljenju jedina slaba točka ovog filma gluma glavne glumice, ali vjerojatno se redatelj ne bi složio sa mnom. On je vjerojatno htio upravo ženu takvog lica, takve kamene i blago indiferentne (autistične) osobnosti, koja je samo mala figura uz dva glavna lika: oca i sina. Ovaj film taman "trpi" dvije moćne ličnosti (oca i sina), tako da bi previše definirana majka povukla pažnju s glavne linije filma. Također, takva njena osobnost pridonosi zastrašujućoj atmosferi. Čak i na kraju je ona samo prestravljena osoba koja pomalo karikaturalno radi grimase, izbečuje ionako ogromne oči i dodaje bizarnost ionako bolesnim scenama... Tako da je možda njegov odabir i što se glumice tiče ipak nepogrešiv :-)

    10/10

  • #12
    0 0

    postova:128
    mario1505 @ 20.11.2015. 20:57

    Dobar film. Sadrži legendarnu rečenicu "Here's Johnny!". Film je puno drugačiji od knjige što mi se nije svidjelo obzirom da je u knjizi lik Jacka Torrance-a puno slojevitiji i kompliciraniji te se njegovo propadanje u ludilo dogadja u sporoj agoniji unatoč njegovim očajničkim nastojanjima da sačuva zdrav razum i da ne naudi svojoj obitelji. Dok je u filmu Jack lagano lud od početka filma :)

  • #13
    6 0

    postova:1962
    aya @ 21.11.2015. 14:00

    Interesantan je podatak da mali Danny (Danny Lloyd), koji je tada imao samo 6 godina, nije nastavio glumačku karijeru, jer mu to nije bilo interesantno, kao i da zapravo nije niti znao da je film horror, što mu je objašnjeno tek nakon par godina.

  • #14
    1 0

    postova:1090
    yuma @ 23.11.2015. 16:06

    Da, to mi je uvijek bilo zanimljivo; kako djeci u takvim filmovima objašnjavaju što i zašto točno nešto upravo rade (a recimo drže nož pun crvene boje i hrapavim glasom govore MURDER naopačke npr.)

  • #15
    1 1

    postova:104
    filmofil2004 @ 29.1.2016. 21:12

    Here's Johnny!-LEGENDARNO

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala