Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

2001: Odiseja u svemiru

1 2 ... 8 9 10
  • #151
    1 0

    postova:392
    samuraj @ 13.4.2018. 20:33

    O ovom su se filmu uvijek vodile žestoke rasprave. Nekome mukotrpna dosada, nekom remek djelo i jedan od najboljih filmova svih vremena. Možda će nekom biti apsurdno, ali ja sam zagovornik obadvije teze.

    Dakle, meni je film fakat dosadan da me je čak gledanje ( koje je bilo samo jednom i nadam se nikad više ) ozbiljno traumatiziralo tako da jedno mjesec dana poslije nisam gledao ni jedan film koliko sam bio iscrpljen. No nemogu reć da sam bio razočaran, jer mi sf filmovi, a posebno oni čija se radnja događa u svemiru, nikad nisu osobito zanimali.

    A sad da budem malo objektivan. Apsolutno da je ovo najkvalitetniji film te tematike. Ne samo da je u tehničkom smislu bio revolucionaran i gotovo nenadmašen do sada, nego je i u umjetničkom, pa i u filozofskom smislu bio jedinstven. I ne mislim da je ta jedinstvenost bila samoj sebi svrha, i isto tako ne mislim ni da je film pretenciozan, jer je više - manje jasno o čemu se zapravo radi, a sitnice koje su ostale misterija još ga čine jačim. Filmovi koje danas kritičari i filmoljupci svrtavaju u najbolje filmove svih vremena su oni filmovi koji su postavili jedan novi standard koji je ostao neprevaziđen. Po tome "Odiseja" definitivno spada na tu listu i ja čak više razumijem zašto nju svrstavaju kao najbolji film svih vremena nego recimo "Građanina Kanea" u kojem taj neprevaziđeni standard nevidim, iako mi je subjektivno bolji od "Odiseje". Uostalom uvijek presuđuje mišljenje većine, a većina, ali i struka u ovom je slučaju odavno rekla svoje.

1 2 ... 8 9 10
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala