Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Otac na službenom putu

1
  • #1
    1 0

    postova:2916
    gorlock @ 10.1.2011. 19:10

    Malik, malik na govno si nalik Laughing  - čini mi se da je to često spominjano u ovom filmu.

    Koliko se sjećam nije loš film, ali i obiluje scenama (recimo sexa) neprimjerenim za djecu - taman sam ga tako nekako i gledao kriomice kad sam bio dijete Laughing   

    Mislim da ću ponoviti gradivo Laughing

  • #2
    1 0

    postova:2916
    gorlock @ 10.1.2011. 22:20

    Evo odgledao ja opet ovaj film, nakon mnogo godina ponovo.

    Vrlo dobra drama, ali budi loše uspomene na neka stara prošla vremena i loše režime.....

  • #3
    0 0

    postova:114
    mersault @ 24.1.2012. 19:24
    Eh..to lijepo vrijeme kad je Kusturicin vrat bio daleko od dostupnosti oštrih očnjaka četničkog vampira, a Sidranovo pero nije još bilo zalutalo u mračne šume bošnjak-fundamentalističkog srbomrštva; doba kada su Malik i Maša živjeli jednu od najvećih filmskih ljubavnih priča u regionu, a bo'me i šire.
  • #4
    4 0

    postova:10
    krunoslav kralj @ 8.12.2012. 11:08

    nije loš film, ali i tu i tamo  se osjeća antihrvatski zadah-svi negativni likovi su ili hrvati ili ih glume hrvatski glumci kao i u ostalim nemanjinim filmovima

  • #5
    1 0

    postova:114
    mersault @ 17.3.2013. 17:37

    nije loš film, ali i tu i tamo  se osjeća antihrvatski zadah-svi negativni likovi su ili hrvati ili ih glume hrvatski glumci kao i u ostalim nemanjinim filmovima

    Jedini lik koji se negdje može identificirati kao negativac je Zijo, a glumi ga Mustafa Nadarević. Umjesto da se broje krvna zrnca, možda bi se više pažnje trebalo obratiti na srž filma, pa bi tako došli do zaključka da u KusturiČinim (naročito prijeratnim) filmovima nema pozitivaca i negativaca. Kompleksno izgrađeni likovi uglavnom pokušavaju naći balans između vrednota političkog sistema u kome se nalaze, patrijarhata i svojih ličnih životinjsko-ljudskih potreba. 

    Uostalom, za trenutak uvažimo tu desničarsko-paranoičnu logiku velikohrvata koji gleda ovaj film: i dalje ne razumijem kako krivica može past' na Kusturicu kada je Sidran "kriv" za scenarij, a za njega nema osnove da se kaže da je hrvatomrzac (mada mu drugi vidovi ispoljavanje mržnje u medijima nisu strani).

    Po mom sudu najbolji Kusturicin film, i sigurno među top 3 najbolja južnoslavenska filma. Odlična kritika postinformbirovske Jugoslavije i rigidnih patrijarhalnih vrijedosti gdje, po običaju, žene i djeca izvuku najdeblji kraj.

    Ako iz bilo kojih razloga film niste do sada gledali,  FTV vam večeras nudi priliku za to.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala