Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Društvo mrtvih pjesnika

1
    2 1

nia @ 23.11.2010. 14:39
    "This is a battle, a war, and the casualties could be your hearts and souls."

Robin Williams je briljantan u ulozi profesora književnosti koji svojim entuzijazmom, inspirativnim nastupom (citira stihove Walta Whitmana, oponaša Marlona Branda i Johna Waynea) i nekonvencionalnim metodama potiče svoje učenike da budu slobodni i kreativni. "Carpe, carpe diem, seize the day boys, make your lives extraordinary." – je njegova prva i najvažnija lekcija koju su mnogi od nas zaboravili. "We don't read and write poetry because it's cute. We read and write poetry because we are members of the human race. And the human race is filled with passion." No, ovo nije film o poeziji, nego o intelektualnoj slobodi i kreativnosti. Ključni dio filma je sukob između mladog Neila (R.S. Leonard) koji otkriva strast prema glumi i njegova strogog oca (K. Smith) koji inzistira da mu sin postane liječnik i zabranjuje mu nastupanje u dramskoj predstavi. Osim odličnog Robina Williamsa, impresivne nastupe pokazali su i tada mladi glumci Robert Sean Leonard (posebno me se dojmio u scenama predstave Shakespeareova "Sna Ivanjske noći") i Ethan Hawke.

Iako će oni zreliji i ciničniji u njemu naći puno mana i nedostataka, mislim da je ovaj film odličan za sve mlade umove koji tek trebaju otkriti da "sucking the marrow out of life doesn't mean choking on the bone."

1 1

entina @ 23.11.2010. 18:47

lijepo napisano :) obožavam ovaj film, pogledala sam ga puno puta. kad bi sastavljala listu filmova koji su mi

onako svevremenski, ovaj bi definitivno uvrstila. 

0 1

doom @ 23.11.2010. 19:15
    eto ja cu ukratko napisati da je film super i da sam ga vise puta gledal i uvjek mi je iznova zanimljiv ......najdraze mi je vidjeti tolku povezanost izmedu jednog profesora i ucenika .....superiska!!
    3 3

pere13 @ 19.8.2015. 11:19

Ocekivao sam vise no film niti smrdi niti miriše.

0 2

lizzy @ 24.7.2016. 3:21

predivan film

3 2

buffalobill @ 24.7.2016. 12:52

patetican,kvazi intelektualan,onako gej kicast stil,i dosadan

1 0

smarkovi @ 8.1.2017. 22:14
    Fantastičan film u svakom segmentu,režija,gluma briljantna.
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)

Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2017 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - mojtvportal.si Moj TV - TV Program za 200+ kanala