Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Carrie

1
    2 0

nia @ 5.11.2010. 16:42
    Uz The Shining ovo je jedna od mojih najdražih ekranizacija nekog romana Stephena Kinga. Uvjerljivo realističan nastup Sissy Spacek u ulozi zalostavljane tinejđerke koja otkriva svoje telekinetičke sposobnosti i odlična režija Briana De Palme smjestili su ovaj proizvod Kingove imaginacije na ljestvicu kultnih horrora.

Prava poslastica za sve hororoljupce (pogotovo kraj filma)!

PS. Postoji i Carrie 2 (2002) koji nikako ne preporučujem.

1 0

doom @ 19.11.2010. 20:30

hahah bas idem da dam neku preporuku i da provjerim i vec me nia preduhitrila :)) sa ovim sjajnim filmom koji bi svrstal u cistu klasiku horora koji bi trebao svaki filmofil pogledati ....film je tolko okinut da je to nesto ,klaustrofobican i nasilnicki u nekim segmentima do bola:))......ljudi drzte se starijih filmova deset puta su kvalitetniji nego isforsirani novi filmovi(mislim na horore, svaka cast iznimkama)

drugi dio cu pogledati bez obzira na kvalitetu tak da znam da nisam nista propustil:))

1 0

mary89 @ 24.4.2012. 16:15

Prije par dana sam prvi put pogledala ovaj kultni filmEmbarassed

Brian De Palma je odradio odlican posao, nitko nije uspjeo bolje ekranizirati Kingovu knjigu, zapravo jest jos "netko" ali The Shining je ipak van konkurencije :). Likovi iz ovog filma ce mi vjerovatno dugo ostati urezani u sjecanju, mislim da nisam gledala niti jedan film s toliko "perfektnih" likova, tome naravno pridonosi i odlicna gluma, Sissy Spacek je rodjena za ovu ulogu, Piper Laurie takodjer, a William Katt mi je u to vrijeme bio presladak :).

Film je tezak, mucan, tuzan, s odlicnim elementima horrora na kraju, i s nevjerovatnim zavrsetkom. Nije mi bas dobro sjeo, osjecala sam se poprilicno cudno nakon sto sam ga odgledala, ali mozda sam taj dan ipak bila pretjerala s horrorima. Uglavnom velika preporuka za sve fanove horrora.

1 12

karakteran @ 25.4.2012. 10:35
    mislim da horore gledaju poremećene jedinke. bolesno je to kad uživaš da te se straši.
    6 1

gestapo @ 25.4.2012. 19:11
    mislim da horore gledaju poremećene jedinke. bolesno je to kad uživaš da te se straši.
    karakteran

Ma da opet jedan od tvojih vrhunskih i "pametnih" komentara .....pa ja nemrem vjerovati kakvi tu likova ima na ovoj stranici !

Ovaj kometar je toliko jadan da nije ni smijesan.

3 0

aya @ 25.4.2012. 21:54
    karakteran

Ma da opet jedan od tvojih vrhunskih i "pametnih" komentara .....pa ja nemrem vjerovati kakvi tu likova ima na ovoj stranici !

Ovaj kometar je toliko jadan da nije ni smijesan.

gestapo
    Ma naj se sekirat gestapo...pa taj nije napisao pozitivan komentar valjda niti za Kuma! Wink
    1 7

karakteran @ 26.4.2012. 17:43

the godfather je majka svih filmova kao što sam tu već to i napisao prije mjesec, dva veličajući coppolu i njegov uradak kalibar kojeg speiberg neće dokučiti ni da živi još 100 godina. no ti izmišljaš uvrede kako bi voda tekla na tvoj mlin. stvarno ti je onaj korisnik neki dan na saturday night fever dobro rekao tko si i što si.

a horore gledaju duboko u sebi psihički problematične osobe.

btw, po čemu je gestapo poznat? jel to neka humanitarna udruga? 

3 1

brix @ 28.4.2012. 22:30

a horore gledaju duboko u sebi psihički problematične osobe.

karakteran

Netko nam se boji hororaca Laughing Nije ti to toliko strašno, pogledaj kojeg pa ćeš viditi.
    1 0

bearfoot @ 29.4.2012. 15:23
    jedan od najdražih horrora, film koji je proslavio Sissy i donio joj nominaciju za Oskar-a...neki prizori u filmu i nakon desetak gledanja izazivaju jezu i "trzanje"....
    1 0

gorlock @ 27.10.2013. 15:14

Neki filmovi su davno gledani i već pomalo zaboravljeni i ponovo ih se sjetimo kada njihov remake postaje aktualan.

Ovaj Carrie iz 1976 je odličan horor o čudnoj djevojki iz susjedstva ali sa posebnim moćima.

Ne žele li svi teenovci posebne moći? Koliko li će ih samo pohrliti u kina 31.10.2103. kako bi pogledali remake ovog filma.

Prije toga svakako preporučujem pogledati ovaj stari.

Bit će zanimljivo vidjeti koji će biti bolji stari ili novi ?

2 0

filmofil1983 @ 6.1.2014. 14:55

-Sedamdesete i osamdesete godine prošlog stoljeća ostat će upamćene kao godine kad su se snimali kultni filmovi,a svakako poseban žanr je bio horror.Tako smo tih godina dobili  "Noć Vještica","Zlu Smrt" i "Petak 13-ti" a nesmijemo zaboraviti ni kultni horror "Carrie".

-"Carrie"je film nastao prema noveli  Stephena Kinga i spada svakako u uspješnije ekranizacije njegovih dijela.Film graniči s bizarnošću i nominiran je za dva Oscara(glavnu i sporednu žensku ulogu),što je rijetkost da horror bude nominiran za tu prestižnu nagradu!

-Sve to možemo zahvaliti sad već zaboravljenom redatelju Brianu De Palmi koji je uspio nevjerovatno dobro prikazati jednu neshvaćenu djevojku s posebnim moćima i njenu opasno poremećenu majku.Ne propustiti

1 1

atlantiday @ 31.3.2017. 21:36

Volim Kingove knjige i volim pogledati i fimove i serijale snimljene prema njegovim djelima (s više ili manje uspjeha).  Ovaj film je izvrstan, ali da, The Shining je neponovljiv, kao i Nicholson i onaj njegov luđački pogled... fantazija od filma.

0 1

imba @ 7.7.2018. 13:08

Mislim da je remake daleko bolji od originala u slučaju "Carrie".  Original sam gledao nakon remakea iz 2013., i bilo mi je smiješno koliko je gluma u originalu lošija,  i pogotovo završnica koja je možda bila dramatična u 1976. za pogledati (možda), ali danas djeluje prilično jadno.    Općenito vjerujem da je teško napraviti smislen i zanimljiv film sa tako jednostavnom i kratkom radnjom, ali mislim da su to puno bolje uspjeli u remakeu.   3/10

0 0

leon123 @ 8.7.2018. 14:36
    Genijalan film.Genijalna gluma,film,glazba,redatelj.Nisam znao da John Travolta glumi.Onako dobar kraj nisam ocekivao. 8.1/10
    0 0

doda @ 13.7.2018. 14:05

Gledala sam stariju i noviju verziju i dobra su oba,a i radnja je zanimljiva.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)

Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2018 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - mojtvportal.si Moj TV - TV Program za 200+ kanala