Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Billy Elliott

1
  • #1
    0 0

    postova:193
    akasha @ 1.9.2010. 20:38

    Još jedan dojmljiv nezavisni film koji preporučujem svim filmofilima. U rudarski gradić 80-ih godina u tenzijama ispunjenu atmosferu prosvjeda "običnih ljudi" protiv ugnjetavajuće politike, usred borbe za puko preživljavanje smještena je borba za ostvarenje snova jednog nadarenog dječaka, koji se usudio slijediti majčin savjet (Always be yourself). U podtekstu priče provlači se i pitanje koliko je zapravo važna umjetnost kada se čovjek bori za kruh.Osim toga u filmu se nenametljivo pojavljuje tema seksualnosti i nastoje srušiti predrasude da je balet samo za homoseksualce (u jednoj sceni Billy kaže, otprilike: Just because I like ballet, doesn't mean I'm a poof.). Osobno mi se svidjelo kako se razvija lik Billyjeva oca koji se od grubog rudara za kojeg su nogomet, boks i hrvanje sportovi za dječake,a ne balet,a na kraju ponosan odlazi na baletnu predstavu u kojoj njegov sin ima glavnu ulogu (video)

    Od odlične režije i izvanrednih glumačkih izvedbi, izdvojila bih Julie Walters kao instruktoricu baleta.

    Da ovo nije samo film o baletu, pokazuje i impresivna glazbena podloga, koju, između ostalih, čine velikani kao što su The Clash i T. Rex.

  • #2
    0 0

    postova:2527
    bearfoot @ 12.4.2013. 16:31

    gore u opisu je gotovo sve rečeno..."U atmosferičnu, sugestivnu, inteligentnu, razmjerno angažiranu, duhovitu i vrlo emotivnu (crno)humornu priču o senzibilnom dječaku koji unatoč snažnom protivljenju okoline odluči postati baletni umjetnik"...dodao bih i vrlo dojmljivu...muške suze zagarantirane...

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala