Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Brodolom života

1 2
  • #1
    0 0

    postova:599
    lordadamko @ 4.1.2010. 19:17
    dobar film, hanks ga je bas odlicno odglumio, mozes se totalno uzivit u njegovu situaciju...
  • #2
    0 0

    postova:1130
    mario @ 4.1.2010. 19:23
    Samo se trebam sjetiti one scene kad zub vadi pa da mi cijeli film prisjedne. Surprised
  • #3
    1 0

    postova:494
    beno @ 4.1.2010. 21:29

    Cry

  • #4
    1 0

    postova:11
    dinamoprvak @ 7.1.2010. 14:39
    Film je kao i svi njegovi izvanredan, nema se tu što dodati !"
  • #5
    1 0

    postova:68
    aco78 @ 10.1.2010. 20:40
    Odličan film. Ima i glavu i rep i neka pouka se da iz njega izvući.
  • #6
    3 0

    postova:25
    banjaluka @ 11.1.2010. 23:08

    Jedan od boljih filmova. Mada, izuzev Da Vinci kod, svi filmovi u kojima je Hanks glumio su bili izvanredni: Philadelphia, Green mile, Forrest Gump, Apollo 13, The Terminal...

    Ali, Cast away je specifičan po tome što je gotovo polovinu filma to nijemi film, u kojem se glumi tijelom i izržajem lica. Teško bi to izveo neki od novopečenih holivudskih ljepotana, za to je potreban talenat.

    Najjača scena mi je kada, kad se srećno vrati kući, ostane sam u stanu poslije žurke priredjene njemu u čast, i uzme upaljač, pa samo jednim potezom stvori vatru. Prisjećajući se scene sa paljenjem vatre na onom ostrvu, tu je stvoren zaista veličanstven momenat, i jedva velika pouka...

  • #7
    1 0

    postova:62
    theroadwarrior @ 3.9.2010. 15:17
    film je FANTASTIČAN I JEDAN OD NAJBOLJIH FILMOVA IKAD NAPRAVLJENIH!!!!! šta se dalje može reć ;D
  • #8
    0 0

    postova:3
    dosavkov @ 4.10.2010. 21:09
    Izvrstan film, gledao sam ga nekoliko puta !!Smile
  • #9
    2 1

    postova:311
    auran @ 9.10.2010. 22:06

    Ali, Cast away je specifičan po tome što je gotovo polovinu filma to nijemi film, u kojem se glumi tijelom i izržajem lica. Teško bi to izveo neki od novopečenih holivudskih ljepotana, za to je potreban talenat.

    Najjača scena mi je kada, kad se srećno vrati kući, ostane sam u stanu poslije žurke priredjene njemu u čast, i uzme upaljač, pa samo jednim potezom stvori vatru. Prisjećajući se scene sa paljenjem vatre na onom ostrvu, tu je stvoren zaista veličanstven momenat, i jedva velika pouka...


    banjaluka

    Jako lijepo rečeno i da, zaista jedna od najupečatljivijih scena gdje nakon što si prethodno vidio koliko se mučio na onom pustom otočiću ne bi li zapalio vatru, u našoj stvarnosti samo uzmeš upaljač koji možeš nabaviti na svakom koraku i upališ ga kako biš došao do vatre. Shvatiš koliko mnogo stvari uzimamo zdravo za gotovo kao same po sebi razumljive, bez razmišljanja o tome kako se to nekad radilo, potpuno nesvjesni koja je to blagodat koju danas imamo. Meni je pak, najmoćnija scena ona na samom kraju filma kad izađe iz auta i stane nasred raskrižja na kojem se račvaju 4 puta i ne zna kuda da pođe, jer na neki način više nigdje ne pripada...
  • #10
    1 0

    postova:666
    doom @ 10.10.2010. 1:10
    meni je film fantastican i gledal sam ga vise puta ....spoiler....meni je najaca sema kad ga pita zena kakvo mljeko zeli sa vise masnoce ili manje ili nesto trece a ono vratil se sa pustog otoka....film je krcat porukam i pokazuje koliki su ljudi postali materijalisti i ovisni o danasnjem smecu koji se prodaje......Wink
  • #11
    0 0

    postova:311
    auran @ 10.10.2010. 12:31
    meni je film fantastican i gledal sam ga vise puta ....spoiler....meni je najaca sema kad ga pita zena kakvo mljeko zeli sa vise masnoce ili manje ili nesto trece a ono vratil se sa pustog otoka....film je krcat porukam i pokazuje koliki su ljudi postali materijalisti i ovisni o danasnjem smecu koji se prodaje......Wink
    doom

    Tako je Doom!

    Film te jednostavno ostavi da razmišljaš koliko smo postali otuđeni od naše istinske prirode! Važno nam je ono što ne bi trebalo biti, a ono što bi, niti ne primjećujemo! Sjajan film! Tu ulogu je zaista mogao odglumiti samo Tom Hanks! Maestralno!

  • #12
    0 0

    postova:2527
    bearfoot @ 1.7.2011. 16:26

    preživjeti na pustom otoku, gdje ipak ima dostupnih resursa za život, pitka voda, riba, nešto zelenila, stvar je snalažljivosti i odlučnosti, nekakvih elementarnih znanja o životu i prirodi...

    , ali sačuvati razum u tako dugom vremenskom periodu i vratiti se "normalnom" civiliziranom načinu života, tu već ima elemenata fantastike...

    Tom izgubio Oskara od Russell-a u Gladijatoru ?!?!? hmmmm?? 

  • #13
    1 0

    postova:513
    bozoli @ 1.7.2011. 19:35
    nije ni russel u tom filmu za odbaciti
  • #14
    0 0

    postova:127
    maestroxxx @ 1.7.2011. 23:08
    predobar film
  • #15
    1 1

    postova:37
    hrvoje_11 @ 25.2.2012. 18:37

    Genijalan film, sa porukom, "sa dušom"...

    Maestralna izvedba Toma Hanksa, sam je u kadru veći dio filma ali sjajno drži pažnju gledatelja. Brojne su scene kada Hanks mimikom tijela ili samo lica pokazuje promjenu u razmišljanju, karakteru, emocijama i u kojima je toliko toga rečeno.

    Režija R. Zemechisa je također briljantna, a radnja je, iako za današnje pojmove filma (kao isključive zabave) na trenutke neuobičajeno usporena, sve samo ne monotona niti se u filmu išta ponavlja. Osim scene "brodoloma", nema drastičnih promjena okolnosti radnje u vizualnom smislu, no promjena je stalna u glavnom liku, koji konstantno doživljava nova unutrašnja iskustva.

    Film je prepun simbolike i poruka o smislu, o onome što je zbilja bitno u životu. Skupa sa glavnim likom, koji za sebe tvrdi da "živi i umire po diktatu vremena" (budući da radi u globalnoj ekspresnoj dostavi pošte), redatelj nas "nasilno", u vidu brodoloma, izdvaja iz užurbane svakodnevice i podsjeća na nas na to da nam stvari tako lako mogu izbjeći kontroli (ako ju uopće ikad imamo).

    Glavni lik tada prolazi bolno i tjeskobno, ali na trenutke i oslobađajuće, pronalaženje snage, hrabrosti, motivacije i općenito, traženje smisla, pokušavajući preživjeti istovremeno i u fizičkom i u psihičkom smislu, kroz ekstremne situacije, od kakvih je bio (umjetno) izoliran tokom svog života. U tom procesu gledatelj može reflektirati na svoj život i u tome pronalazim najveću snagu filma.

    Preporučam svakako. 

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala