Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Hladni rat

1
  • #1
    2 1

    postova:392
    samuraj @ 20.1.2019. 15:52

    Isto kao i ona "Ida" koja je iz meni nejasnih razloga nagrađena oscarom i ovaj film tog redatelja je totalno nezanimljiv pa čak bih se usudio reći amaterski napravljen. Nijedna scena ne traje duže od minute, u svakoj se izgovori najviše dvije rečenice, likovi potpuno emotivno suhi ( a kao neka ljubavna priča ), zaplet banalan, rasplet još i više. Radnja samo šeta iz godine u godinu, iz grada u grad, iz države u državu. Uistinu ne vidim što je tu tako dobro, a čak je proglašen jednim od boljih filmova godine.

  • #2
    4 1

    postova:507
    pandaboy @ 20.1.2019. 20:07

    Slažem se, no moram reći da sam i jako razočaran filmom. 

    Naime, Pawlikowskijeva „Ida“ mi je bio zanimljiv film, i dok ovaj zadržava prekrasan crno-bijeli look svog prethodnika, lišen je zanimljivih likova i priče. Jedino što je uz izgled filma ostalo spomena vrijedno su glazbene točke.

    „Ida“ je imala priču, misterij, likovi su bili postepeno sve više karakterizirani. Ovdje nedostaje sve navedeno. Premisa je zanimljiva;  ljubav u doba komunizma, rascjepana raznim barijerama, geografskim, osobnim pa i političkim...mislim da razumijem što je tu bila namjera redatelja, ali izvedba je jednostavno loša, pogotovo zbog mnogih vremenskih preskoka. 

    S jedne strane cijenim što film ne objašnjava svaku sitnicu koja se dogodila između vremenskih razmaka, s druge strane, upravo zbog toga nemamo vremena vidjeti niti osjetiti unutarnju borbu likova oko njihove komplicirane ljubavi, zbog siromašne karakterizacije teško ih je simpatizirati i razumijeti, što je kobno za film koji pokušava biti priča tragične ljubavi dvoje ljudi za koje bi kao publika trebali navijati.

    Pogotovo žalosno mi je to bilo u zadnjoj sceni gdje mi se završetak svidio, posebno posljednje rečenice u filmu, ali šteta što do tad nisam više uopće brinuo o likovima jer nemam osjećaj da sam ih uopće i upoznao.

     
  • #3
    2 1

    postova:1090
    yuma @ 21.1.2019. 15:31

    Dečki hvala na super obrazloženjima s kojima ste nas ostale poštedjeli gubitka vremena :-)) 

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala