Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Scanners

1
  • #1
    2 0

    postova:507
    pandaboy @ 30.4.2018. 20:29

    Mutanti s telekinetičkim moćima koji se teško prilagođavaju ostatku ljudske zajednice, prisiljeni su živjeti potajno na rubu društva. Među njima ima nekih koji žele postati novi vladari čovječanstva a njima se suprostavlja posebna udruga koja u tu svrhu i sâma regrutira mutante ...po konceptu mi zvuči kao X-Men priča snimljena prije Singerove filmske verzije 2000. godine, ali ima tu još ima misterije, zavjera, napete atmosfere i drugih elemenata po čemu je film puno više nego preteča X-Mena.

    Premda je riječ o Cronenbergovom uratku, tijekom gledanja me često podsjetio na Carpenterove filmove radi atmosfere i glazbe. Zbog nekih produkcijskih nedostataka povremeno daje dojam da više pripada nekoj B-movie kategoriji, no jedino što me zapravo smetalo u filmu je pasivni glavni glumac (iako je moguće da je njegov lik bio tako napisan, s minimalnim iskazom emocija s obzirom da je izopćenik društva i to sve), pogotovo u usporedbi s M. Ironsideom koji je odlično odglumio psihopatskog antagonista.

    Sve u svemu, napet i dobar sci-fi/horror film ukoliko se zanemare neki mali produkcijski nedostatci.

     
  • #2
    2 0

    postova:1130
    mario @ 30.4.2018. 21:52

    Jedan od mojih favs, nisam ga gledao sigurno ima par godina tako da bi se taman mogao podsjetiti. Mislim da se čak nedavno spominjala i neka serija koja bi nas trebala vratiti u Scanner svijet.

  • #3
    0 0

    postova:507
    pandaboy @ 30.4.2018. 22:01

    Nekako je takav trend sa serijama izvedenih od filmova, no nisam znao da su planu i Scannersi. Jesi li gledao možda nastavke? I ako da, kakvi su ti? Ja sam gledao samo ovaj prvi...

  • #4
    2 0

    postova:1130
    mario @ 30.4.2018. 22:49

    A možeš ih preskočit ako ti se ne gleda jer više nisu isti likovi već neki drugi Scanneri, a ni Cronenberg nije redatelj. Gledao sam ih davno na VHS i više nisam. Mislim da mi je II. vjerovatno bolji od III. jer sam čak zapamtio cover kazete XD

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala