Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Blade Runner 2049

1
  • #1
    1 1

    postova:28
    tatooineblog @ 15.10.2017. 18:02

    Film je zbilja odličan!

  • #2
    1 1

    postova:271
    sebulba @ 16.10.2017. 13:42

    Znači da, film je odličan. Sva sreća da nisu uprskali dugoočekivani nastavak nakon 35 god. Villeneuve je još jednom dokazao da je vizualni lik i da obraća veliku pažnju na detalje i svaka scena koja se čini da je razvučena takva je sa razlogom. Možda je i  više od 20 min filma bez teksta, ali naravno ne škodi osim vjerovatno za amere koji će kukati a gdje je pucačina?. Što se tiče glumaca Ford kao deckard i dalje odličan, Gosling kao K isto dobar iako nisam njegov fan, Leto kao Niander nedorečen jer u takvom dugom filmu ironicno dobio minutažu na kapaljku, glavna negativka Luv nije nešto( ni do koljena Rutgeru). Blade runner 2049 je film koji svako treba prvo pogledati u kinu jer na veilikom platnu i sa popratnim zvukom izgleda i zvuči ufff. Drugo gledanje će biti u kućnoj atmosferi i onda još vidjeti što se nije uspjelo uhvatiti u prvom gledanju. I da ima potencijala za neki nastavak u bliskoj budućnosti, jer je i ovaj put ostalo nerazrješenih pitanja.

  • #3
    2 3

    postova:517
    svrljozvrljo @ 25.10.2017. 21:58

    ...ma, meni ni prvi nije bio nešto..., šta da kažem, sve karakteristike likovnog i vizionarskog remek djela su tu,kao i u prvom filmu, međutim naracija i dramaturgija....plitka, za ono na što pretendira, pre-več-viđeno. Možda ću u drugom gledanju sam sebe demantirat,...daj Bog.

  • #4
    1 0

    postova:69
    magdalenamarija @ 26.10.2017. 13:09

    Meni je film OK. Spor je kao i prvi (čak i sporiji), ali mislim da je uspio postić tu istu atmosferu koju je imao original. Možda su likovi malo..hmm..praznjikavi? Nekak mi nitko nije upečatljiv. Gosling mi je iznenađujuće dobar, Leto mi je bez veze, kao što sam i očekivala i mislim da su komotno jednu scenu s njim mogli skroz izbacit jer se činila više kao filler nego kao potreba. Zapravo, komotno su mogli više stvari izbacit i niš ne bi propustili. 

    Ne znam, generalno sam zadovoljna. Mislim da dostojno slijedi original. Ali da je bio bar pola sata kraći bi mi bio bolji. Al svakako preporučam.

  • #5
    2 2

    postova:256
    karter @ 29.10.2017. 20:09

    Ne znam čemu to prčkanje po klasicima i snimanje njihovih nastavaka. Da nije nastavak blade runnera vjerojatno bi bio i manje strog ali ovako ukratko ni blizu originala. Pohvalno je što villenueve nije išao na kopiranje originala tipa sw te je pokušao stvoriti svoj film. Najveći po meni problem je koliko god premisa o rađanju replikanata bila zanimljiva taj da scenarij ne ide nigdje, dosta loš, bez nekog pamtljivog lika, dijaloga i sl. I villenueve je možda po prvi put redateljski problematičan, scott puno lakše niže scene, koje su puno šarmantnije, pravi trijumf stila i atmosfere, za što je uz scota u naponu snage najzaslužnija kultna vangelisova hipnotična melodija tako da bi neke u originalu duge scene mogle trajati unedogled. Ovdje su kadrovi predugi i nemaju tu emociju originala, zimmer je preagresivan, prebučan, te fali jednostavnosti i intimnosti originala. Film je vizualno lijep, glumci su solidni u nepamtljivim ulogama i scenama što kulminira zadnjim obračunom koji je neinventivan, nemaštovit. Uz to predug i na momente dosadan. međutim zanimljivo je pogledti u kinu neki poluart film vrijedan 200 M dolara. Mislim da je ovo s obzirom na loš boxoffcie vjerojatno i zadnji. 7/10

  • #6
    1 0

    postova:517
    svrljozvrljo @ 30.10.2017. 18:53

    ...karteru, potpisujem. Šta nisam znao napisat ,napisao si!

  • #7
    1 2

    postova:2527
    bearfoot @ 31.12.2017. 15:22

    veliki problem ovog filma je prethodnik jer se usporedba ne moze izbjeci...usporedno s njim, ovo je preduga i predossdna akcijska sf drama neuvjerljivih likova i dilema, nekih potpuno suvisnih u kontekstu price, pojedini zapleti u filmu su silovani, sve je nekako forsirano podređeno vizualnom dojmu i zelji da se dostigne prvijenac, sto u stvari kvari film i daje mu uvlakačku notu...Forda nije trebalo vracati u pricu...film pocinje iznenađujuče dobro, podize adrenalin, najavljuje surovi sf nabijen akcijom, emocijama, ali kako film odmiče sve se nekako razvodni do glupavog kraja, od svega pamtim najviše umjetnu atmosferu, nedostatak boja,Ryanu je uloga dobro sjela, nitko i nista drugo nije me se posebno dojmilo niti imam posebnu zelju gledati film ponovno, dok cu prvog pogledati sigurno jos nekoliko puta...a opet, u okruzenju danasnje sf bb produkcije , posvetilo se ovom filmu duzne paznje autora, vidi se se trud i zelja i postovanje prema prvom filmu, i sad su mu zacementirali status kao remek djelu zanra, pa su i fanovi originala u stvari zadovoljni...

  • #8
    1 1

    postova:2915
    gorlock @ 29.7.2018. 23:04

    Napokon pogledah i ovaj film upravo završilo premijerno na HBO-u.

    Vrlo dobar SF koji sam ocijenio sa 7/10 iz razloga što je na trenutke možda ipak malo razvučen u nekim dijelovima. 

    No ipak dijalog likova u kontekstu sjećanja i moralnih vrijednosti, strojeva, čovjekolikih robota, repkanti i ostale kreacije, jesu li sjećanja ugrađena u nas ili su to doista naša sjećanja, uspomene... zainteresiraju maštu i potaknu na razmišljanje i raspravu...

    Glazba u filmu je rekao bih odlična, daje odličnu atmosferu kao u nekim starim filmovima kada ti se diže kosa na glavi kad čuješ glazbu....

    I onda zašto vrlo dobar, iako zanimljiva priča za mene pomalo predvidljiva, nisam čitao o filmu pojedinosti/detalje, tko je komu što, ali se sve odvilo onako kako sam mislio da će se odviti barem sa glavnim likovima. 

    Sam završetak ostavalja mogućnost novog nastavka, za kojeg mislim da ne trebaju žuriti.... 

  • #9
    0 1

    postova:371
    cala @ 28.12.2019. 18:03

    vrlo dobar film,vizualno savršen,glumci pogođeni 100%,priča meni osobno puno bolja nego u prvom dijelu,istina dosta traje i vjerojatno je na momente malo dosadan,ne znam jer gledao sam ga ima već dosta,koliko će tek danas trajati na novoj uz sve reklame....?

    edit...zaboravio sam...glumci nisu baš skroz pogođeni jer onaj Leto je za ništa

  • #10
    0 0

    postova:1473
    buffalobill @ 28.12.2019. 19:06
    ne bi se bas slozio za Leta,a Oscar za sporednu ulogu u Dallas buyers clubu?..potpuno zasluzen,doduse u Blade Runneru 2049 ga se uopce ne sjecam
  • #11
    2 2

    postova:26
    zvr @ 29.12.2019. 1:05
    Trash godine, ni radnje ni dramaturgije. Već nakon prve otužno razvučene akcijske scene u kojoj nisu stvorili ni trunku napetosti dolazi ni manje ni više nego kontemplativni sentiš-motiv, što najbolje govori o tome da redatelj nema pojma s pojmom o dramaturgiji. Nastavak je doista materijal za mazohiste - beskrajno duge scene koje trebaju uvesti u statičnu situaciju, nevjerojatna nesposobnost u naraciji, ulazimo iz prizora u prizor bez uvodnog objašnjenja ili naknadnog razjašnjenja, dijalozi su tupavo pretenciozni a u biti besmisleni. Većina scena nema nikakve svrhe, recimo scena u kojoj villain raspara trbuh novom modelu replikanta nema nikakve logike, dramaturške pripreme ili opravdanja. Trebalo bi "zakonom zabraniti" redateljima spotova da snimaju dugometražne filmove, ovog redatelja ne zanima u filmu ništa drugo doli fotografija. A i ona, atraktivna je, ali nije nimalo originalna. Zaobilaziti u širokom luku.
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala