Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Točka nestajanja

1
    1 1

rorschach @ 12.9.2017. 8:23

Nekoliko godina sam odgađao gledanje ovog film, i žao mi je što jesam. Spoj filma ceste i artsy B - filmova 70ih prožet sa egzistencijalističkim temama. Vidimo borbu Kowalskog sa sistemom, samim sobom i okolinom, adrenalin - izolacija i droge ga vode u tu borbu za slobodu duha u opresiji konzervativnog sistema i gaženja ljudskog duha.

Film je nepretenciozan i to the point, gluma je na prigodnoj razini. Uz Barrya Newmana, Cleavon Little kao funk rock DJ vodi riječ (doslovno) , i to je još jedna stvar za napomenuti, vrhunska muzička podloga.

Najbolju poveznicu koju mogu povući sa ovim filmom je ta sa filmom Easy Rider, po meni su podosta slični, i oba su vrijedni gledanja.

Još koja opaska, kamera i fotografija su uz režiju perfektni i bez greške, i vidi se u punom sjaju utjecaj na Tarantina i Death Proof.

Suma sumarum, film za 10, i tko ga nije gledao, stvarno bi trebao.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)

Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2017 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - mojtvportal.si Moj TV - TV Program za 200+ kanala