Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Kontakt

1
    2 0

saša krtinić @ 15.4.2017. 11:02

zaista, jedan dobar film. SF akcija bez puno efekata a jednako dobro i napeto 'drži' radnju.

3 0

mightywez @ 15.4.2017. 13:44
    Tako se radi sf film. Barem šta se mene tiče.
    4 0

filip06 @ 15.4.2017. 17:10
    super film...
    3 4

robertini @ 16.4.2017. 21:48

Lezba na putu u svemir....Woods u elementu

3 0

yuma @ 17.4.2017. 11:14

Inače mi SF filmovi idu na živce jer mi u njima nedostaje emocija, dubljeg profiliranja aktera, konteksta realnog i sadašnjeg vremena u odnosu na zamišljeno i/ili buduće vrijeme koje SF pokušava prikazati...

Ovaj film sve to ima, i sve je izvedeno izuzetno jasno, dobro, čak i nedvosmisleno, odnosno poruka je jasna.

Foster je zadivljujuće dobra, potpuno sam se stopila s njenim likom predane, moralne, drage znanstvenice i osobito mi se sviđa što lik nije iznijela plasticno i u klišeju već baš fino i ugođeno po pravoj mjeri. U završnim scenama mi je izmamila suzu, divna je!

Mathew M. je dobro odradio sporednu ulogu, kao i Skeritt i Woods.

Napeto, uvjerljivo ostvarenje za 10/10. Dio filma koji se posvećuje samoj SF tehnologiji, uključujući i fotografiju je fantastičan!

Preporuke!  ♡ 

2 0

cala @ 17.4.2017. 12:31

dobar film,yuma je sve odlično rekla,meni je drago što je film odrađen do kraja a ne kao neki filmovi koji ostanu nedovršeni i ostave vas da sami zaključite kakav bi kraj mogao ili morao biti

0 0

bearfoot @ 17.4.2017. 12:59

prizor s "ocem" pokvario je u cjelini odličan film....

0 1

buffalobill @ 17.4.2017. 13:10

yuma opet pretjerujes "10/10" ?!,prizor s ocem se savrseno uklapa  u cjelinu solidnog filma

2 0

svrljozvrljo @ 17.4.2017. 18:17

Jedan od boljih SF-ova,jer pretendira da u stvari nije sf već stvarnost koju ne poznajemo. New age viđenje onostranog od strane Carla Sagana zaslužuje pažnju, kao i brilijantni Zemeckis na režiji. Prošlo je 20 godina, ne mogu vjerovat, kao ona kapsula koja je prošla kroz stroj,ccc....vrijeme leti. Gledati .

2 0

yuma @ 18.4.2017. 10:08

Da... čuj... zapravo ne mogu pronaći zamjerku filmu i potpuno me okupirao pa je zato 10/10. Možda da se upustim u ozbiljnije analize svih komponenti bih našla zamjerku pa bi ocjena bila manja...

SPOILER: Scena s ocem mi je baš vrh, a to je zato što prikazuje vrhunsku inteligenciju vanzemaljaca koji preuzimaju oblik drage pokojne osobe da bi lakše iskomunicirali sa zemljankom. To je ako gledamo da je ona stvarno prošla u drugu dimenziju. Ako radnju gledamo filozofski i metaforički, što je isto legitimno, onda scenu s ocem možemo shvatiti na način da ona nije vjernica i traži znanstvene dokaze za sve, pa i postojanje više sile (Boga) i upravo je TO njeno intimno iskustvo za koje ne postoje znanstveni dokazi (odnosno postoji jedan dokaz za kojeg, ponovno, ne postoji znanstveno objašnjenje - snimka koja traje 18 sati, a ne nekoliko minuta) spiritualno i vjersko iskustvo koje je znanstvenici dokazalo da se ne može sve u životu dokazati, iako se je dogodilo i iskusilo... A upravo očeva figura je dodatno poljuljala njenu ionako labavu priču pred komisijom, što je dalo dodatnu težinu svemu tome. Da je ona rekla da je pričala s vanzemaljcem zelene boje prije bi joj vjerovali! A poanta filma je da ljudska rasa još nije spremna na neka saznanja i da ljudi iskusuju razne stvari koje ne mogu protumačiti. Stvari imaju svoje značenje, a mi još nismo u stanju dokučiti koje je...

Također, film ističe bitnost vjere kao takve, što se na kraju i akcentira, kad vjernik i znanstvenica zajedno odlaze.

1 0

bearfoot @ 18.4.2017. 14:00
    Eto, [email protected] baš nabroji i uoblici više manje sve ono zbog čega je taj prizor pokvario film,kao i epilog...to koketiranje s vjerom i božanskim...šteta, jer je do tog prizora film bio vrhunski...
    1 1

svrljozvrljo @ 27.4.2017. 19:23

Neki ljudi se pitaju: kako ovo, kako ono, i oni postanu darwinisti ili znanstvenici....

neki pak zašto ovo,zašto ono i oni postanu religiozni ili bar filozofi...

nitko nema apsolutni odgovor,al neki vjeruju znanosti a drugi prorocima filozofima....

Na kraju Teisti postaju skeptični, a ateisti brane skepsu vjerom u buduća otkrića.... 

Ja sam pak sklon vrhunaravnom smislu tj.Bogu ,ali ga vidim i kroz sve discipline znanosti....

Zato volim ovaj film.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)

Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2017 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - mojtvportal.si Moj TV - TV Program za 200+ kanala