Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Fences

1
  • #1
    0 1

    postova:1473
    buffalobill @ 20.2.2017. 12:15

    jel gledao netko?

  • #2
    3 0

    postova:507
    pandaboy @ 20.2.2017. 19:33

    Tek sam nakon gledanja saznao da je riječ o adaptaciji kazališne predstave, što mi je imalo smisla i objasnilo neke stvari o filmu, kako pozitivne tako i one koje mi se nisu baš svidjele.

    Primjetio sam kako je mnogima gluma, unatoč tome što je odlična, bila i jako "kazališna" (glasna, puno monologa itd.) Osobno mi nije to problem, već nešto drugo što je znak loše prilagodbe predstave za filmsko platno.

    Kazališne predstave ne mogu tako lako i često mijenjati prizore kao što to može film. Iz tog razloga se oslanjaju manje na raznolikost mjesta radnje a više na zanimljive likove i njihove odnose. Taj aspekt filma mi je bio odličan, pogotovo uz glumu Denzela, ali i svih ostalih glumaca.

    Sama priča nije ništa posebno, a ne pomaže ni to što se važni događaji odvijaju izvan "pozornice" (čitaj: kuća i dvorište) i koje nikad ne vidimo na ekranu nego su ispričani umjesto da su pokazani. Ne zrazumijem iz kojeg razloga nisu iskoristili mogućnosti filma kao medija i proširili priču scenama radi boljeg razumijevanja i jačeg prikazivanja posljedica i karakterizacije glavnog lika.

    Ne znam kakav je završetak u predstavi, no ovdje se činio kao nešto što je dodao film i nije mi bio baš nešto. Film je težak i depresivan, a kraj se činio kao forsirani happy-ish ending.

    Sve u svemu, težak i "manjkav" ali solidan film radi zanimljivih odnosa likova i odlične glume.

  • #3
    0 0

    postova:34
    dario zoric @ 23.2.2017. 15:57

    Za mene malo remek dijelo ponajvise zbog glume. te mozda stvarno za odredenu publiku jer film pokazuje realne probleme obiteljske pa ko se sa tin poistovijecia mozda na slikovit nacin svatit ce ovaj film i bit ce mu dobar bas zato sto je malo mracan i depresivan.Uz takvu glumu kakva je....drzin fige za Violu Davis da dobije oscara zasluzuje ga.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala