Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Sve ili ništa

1
  • #1
    4 1

    postova:507
    pandaboy @ 28.1.2017. 15:03

    Western je žanr koji nije više popularan kao nekad i danas ih viđamo rijetko, pogotovo u izvornom obliku. Češće nailazimo na elemente tog žanra u drugim filmovima, ipak, s vremena na vrijeme pojavi se interpretacija westerna u drugačijem i modernijem obliku, kao npr. „The Proposition“ ,“Dear Wendy“ „No Country For Old Man“ pa tako i ovaj film.

    Radnja je poznata: stari šerif pred mirovinom u potjeri za braćom koja su se upustila u kriminal kako bi zaštitili obitelj, uz nešto dodanog socijalnog komentara modernog Texasa i izrabljivanja ljudi od strane banke da bi se ubacilo nešto moralne amibavlentnosti u cijelu priču.

    Upravo ta stara formula, ma koliko puta ponovljena, je ono što će privući fanove klasičnih westerna. Film je pun dugih sporih scena, prikaza prostranih krajolika i pustih gradova, klasičnog dijaloga te ostalog što izaziva osjećaj starih westerna, zbog čega mi se film i toliko svidio.

    Riječ je o staroj priči, prezentiranoj u novom ruhu.

    Ako imam neke primjedbe, to su onda to što bih volio da je u odnosu likova šerifa i njegovog partnera bilo još nešto osim stalne međusobne zafrkancije, i smetao me dio završetka. Izuzevši to, ovo mi je jedan od najdražih filmova 2016. i „westerna“ zadnjih godina.

  • #2
    1 4

    postova:1473
    buffalobill @ 30.1.2017. 22:44
    a tako,moze se pogledati ali mislim da ipak ide u kategoriju lako zaboravljivih,taj socijalna pozadina mi je u stvari isla na zivce,banke pljackaju i odlucuju o sudbini ljudi,pa ajmo uzvratit i uz put pobit par neduznih,,citav film sam samo cekao hoce li ih ulovit ili nece,ocjena 7,5
  • #3
    3 3

    postova:392
    samuraj @ 31.1.2017. 12:42

    Slažem se. Jako prosječan film kojega se doduše može lako pogledati, ali i još lakše zaboraviti. Neznam zašto je pobrao tolike hvalospje i čak nominiran za mnoge prestižne nagrade. Vjerojatno ima istine u onome što je napisao pandaboy da se osjeti dašak fascinacije klasičnog vesterna, pa se zato i toliko svidjela kritici i ljubiteljima tog žanra.

  • #4
    1 4

    postova:1473
    buffalobill @ 31.1.2017. 13:21
    ne znam ni ja,nesto malo subverzivnosti,,izrugivanje amerima hispano i indijanskog porijekla zavijeno u humor,ono kad onaj stari kaze : "pljackate banku a niste ni meksikanci" i taj stil,ali film nema neku snagu ili nesto po cemu bi bio zapamcen,jos mi je najbolji onaj brat koji je bio u zatvoru,dobro je odglumio psihopatu,i bar je transparentan ,za razliku od onog kao dobrice i briznog oca no danas mi se cini da je film bolji nego sto mi je bio jucer nakon prvog dojma,jos cu mu dici ocjenu na 8
  • #5
    2 0

    postova:507
    pandaboy @ 31.1.2017. 23:50

    Za kritičke hvalospjeve je veliki faktor tu (ne)zastupljenost žanra unutar filmske industrije. 

    Kada je filmova nekog žanra malo, automatski se ističe onih par ukoliko su kompetentno napravljeni i favoritizira ih se jer nema nekog velikog raspona za međusobnu usporedbu, stoga standardi postaju fleksibilniji i film će proći bolje, ako je barem na neki način malo drugačiji. Sure, ovo nije čisti western, no dovoljno blizu, pogotovo kad ih je danas toliko malo.

    S druge strane, prevelika zastupljenost (kao npr. trenutno sa superherojskim filmovima) povećava standarde i očekivanja jer je puno sličnog već viđeno, više je toga za uspoređivati i prolaze slabije.

    Fascinacija s „La La Land“ je isto na taj način razumljiva, jer ne znam ni kada je bio uopće zadnji put mjuzikl nominiran. Pada mi na pamet jedino „Chicago“ tamo još 2002.? (ili tu negdje).

    Ista priča i s novim Star Wars filmovima... neki put ljudima nije važno što film jest, već ono što nije (npr. loš SW prequel ili još jedan film iz trenutno prezasićenog žanra )

     
  • #6
    0 2

    postova:392
    samuraj @ 1.2.2017. 12:49

    Sigurno da imaš pravo, nezastupljenost u žanru svakako je jedan od kriterija, samo što meni ovaj film nije ničim izvirio iz mora filmova koji se snimaju zadnjih godina.

  • #7
    0 1

    postova:1962
    aya @ 21.10.2018. 1:07

    Govorite o žanru i referirate se na western, a ovaj film veze s westernom nema. Čista socijalna drama ruralnog dijela Amerike, u kojoj na westerne podsjeća samo poneki Stetson na glavi i poneko krdo krava. Neloš film, ali zaista ništa posebno. 6,5 od mene, unatoč Chrisu Pineu.

  • #8
    0 0

    postova:2527
    bearfoot @ 19.7.2020. 22:54

    nisu li westerni bili socijalne drame??

    neloš film odlične glume Fostera i Pinea, ali sadržajno naivan i neuvjerljiv...

  • #9
    1 1

    postova:12
    yysw @ 16.12.2020. 19:10

    jebem vam mater i vaši glupi komentari skoro sam propustio fenomenalan  film.

    LJUDI obavezno pogledat film, napet i zanimljiv 10/10

  • #10
    1 2

    postova:12
    yysw @ 16.12.2020. 19:10

    jebem vam mater i vaši glupi komentari skoro sam propustio fenomenalan  film.

    LJUDI obavezno pogledat film, napet i zanimljiv 10/10

  • #11
    2 1

    postova:12
    yysw @ 16.12.2020. 19:10

    jebem vam mater i vaši glupi komentari skoro sam propustio fenomenalan  film.

    LJUDI obavezno pogledat film, napet i zanimljiv 10/10

  • #12
    0 0

    postova:1
    djm @ 7.5.2021. 22:04
    Nisam za psovke i vrijeđanja, ali film je bas dobar, gledljiv. Kriticni mozemo svi biti prema svakom filmu, pa i kritičarima. Osobno, nisam znalac, vise sam publika, ali film mi je baš ok.
  • #13
    0 0

    postova:348
    masina @ 26.5.2022. 20:58
    Sasvim ok film sa dobrim glumcima koji su dobro odradili svoju ulogu. Nesto u stilu “no country for old man”. E sad da li je western ili ne, nije ni bitno, u svakom slucaju se radnja odvija u zapadnom (western) texas-u, ima pucnjave, obijanje banki i kaubojskih sesira, indijanaca (samo malo sve u drugacijem stilu, posto je skorije vrijeme) znaci sve odlike westerna. Ako ste ocekivali klasicni vestern sa golim indijancima, revolverasima i potezanje pistolja, to nije. Svakako dobar film na celu sa uvijek karizmaticnim oldtimerom Jeff Bridgesom na celu...
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala