Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Čudesne zvijeri i gdje ih naći

1 2
  • #1
    4 0

    postova:1091
    yuma @ 24.11.2016. 9:19

    Ajmo redom: Harry Pottera sam prije 10 godina pokušala gledati i nije mi nažalost uspjelo (ugasila sam na pola filma), ali mislim da su razlog tadašnje osobne okolnosti. U međuvremenu se nanizalo nastavaka pa se nisam htjela uplitati od sredine :-)

    Ovaj film je kronološki prethodnik Potterove radnje i stoga sam ga odlučila pogledati i tako početi osobno iskustvo s ovom spisateljicom i njenim fantazijama (kad-tad će i HP doći na red)... Inače volim fantasy a LOTR mi je najdraži paketić ikad :-).

    Ovaj film mi je kao početniku potpuno jasan i to smatram prvim plusom. Dakle, nemam osjećaj da se nadovezuje na neke meni nepoznate situacije. Radnja je jasna. Međutim, cijela priča je dosta razvučena, a kad sam čula da je u planu 5 nastavaka, jasno mi je i zašto; ipak treba zaraditi novčeke.

    Glavni glumac mi je ekstremno antipatičan lik (njegovo lice, mimika, gestikulacija), dok je njegova filmska partnerica Katherine Waterson prava slatkica. Colin Farell ima fabularno značajnu, ali pojavno malu i vremenski kratku ulogu i nije ništa posebno, korektan je (inače mi je napet taj lik hehe). Ali definitivni hit mi je Dan Fogler! Lik je car, izuzetno sugestivan, topao, simpatičan i uvjerljiv glumac. Ezra Miller je uužasno spooky, ali takav i treba bit pa onda dobro... Ženska kaj glumi sestru od glavne glumice (ne znam kak se zove) je preslatka i ok, podigla je film simpatičnošću...

    SPECIJALNI EFEKTI su WOW, ali ruku na srce - zar treba očekivati manje od toga?

    Ono što me u filmu smeta je to što redatelj malo zbrkano "šeće" s glavne radnje (koja zapravo također nije dovoljno akcentirana) na sporedne stvari (prikaz svijeta u koferu i slično), što mi nije prošlo glatko nego kao film u filmu nekako... Ne sviđa mi se to. Da nema ovog bucmastog slatkiša i njegove male slatkišice i tih specijalnih efekata film bi mi, iskreno, bio bezveze. Glavni lik me uopće ne zanima, kao ni negativci (jer zapravo negativci nisu dovoljno isprofilirani)... 

    Jedna stvar koja mi se sviđa, osim navedenih, je metaforika po meni izvanredno pretočena u vizualne efekte (

    )

    6/10

  • #2
    1 8

    postova:1473
    buffalobill @ 24.11.2016. 9:46

    a sta si se raspisala,J.K. Rowling je totalni trash

  • #3
    0 0

    postova:29
    latica0609 @ 24.11.2016. 10:04

    @yuma Istu situaciju sam i ja imala s Harryjem Potterom i baš me zanimalo bi li mi film bio dobar s obzirom na to, budući da su kritičari "Čudesne zvijeri" digli u nebesa. 

    Hvala što si se raspisala i sve mi pojasnila :D

  • #4
    2 1

    postova:1091
    yuma @ 24.11.2016. 17:11

    Molim 😊

    Buffalo opet ti... 

  • #5
    1 10

    postova:1473
    buffalobill @ 24.11.2016. 17:49
    da opet,to treba jasno i glasno reci,ta spisateljica je sama po sebi trash i kitsch pojava kao i njena djela,to nije ni za djecu a kamoli za odrasle,isto mislim i o tolkienu,taj zvekan joj je na neki nacin utro put sa svojim bedastocama,ja volim I B Mazuranic,e to je vec svjetska klasa
  • #6
    3 0

    postova:1091
    yuma @ 24.11.2016. 20:33

    Ne sporim Ivanu B.M. vječna joj slava ,♡ ali priznajem bogatu i čarobnu maštu (i) drugih pisaca a shodno tome i redatelja... Neka ti njih ne voliš al brate šta te smeta da netko piše duge tekstove o njihovim djelima.... Radije se uključi u raspravu i argumentiraj zakaj nešto ne valja 

  • #7
    0 6

    postova:1473
    buffalobill @ 24.11.2016. 21:42

    zato jer su za razliku od mazuranicke bezvezne osobe,a njihova publika su bezveznjaci,drugim rijecima ne poznajem previse interesantnih ljudi i to me frustrira, kuzis?" sve cu vam oprostiti ali to sto ste tako dosadni necu nikad.."..citiram sam sebe
    edit:yuma ne mogu komentirati nesto tako lose i bezvezno,nemam gen za to

  • #8
    3 0

    postova:1091
    yuma @ 25.11.2016. 0:50

    Al vidim da imaš gen za glupost jer upravo si komentirao nešto dosadno i bezvezno  (nas) . daj se odluči :P 

  • #9
    1 6

    postova:1473
    buffalobill @ 25.11.2016. 5:32

    ivo andric je za tolkiena BOG,a ovu planetarno poznatu domacicu rowlingicu ne mogu komentirati osim da pise trash,a normalno je da sam  glup kao i svi,ne umisljam si
    evo nesto konstruktivno: recimo nju bi mogao usporediti s onim dan brownom i histerijom koja je vladala oko da vincijevog koda,znaci sve je to tu negdje,brown,tolkien,rowling,s tim da su djeca histerizirala oko h pottera a odrasli oko davincijevog koda i gospodara prstenova
    medjuzemlje/medjugorje meni je to isto
    i na kraju kad govorim o dosadnoj i bezveznoj pubilici mislim nacelno bez namjere da ikoga vrijeđam,ponajmanje na forumu,pa jedan prijatelj mi gleda gospodara prstenovaSrami se

  • #10
    3 0

    postova:128
    mario1505 @ 25.11.2016. 20:56
    Svaka čast Ivi Andriću koji je legedna nobelovac ali nazvati Tolkiena trash piscem, moram intervenirati 😀 Čovjek koji je do sada nenadmašen u detaljnim i živopisnim opisima fiktivnih zemalja, kada čitaš kao da si tamo, jezike njegove da ne spominjem. Oxfordovac, akademik, erudit... prihvaćam da ga ne moraju svi voljeti, naravno, ali da je trash...jaoooo
  • #11
    2 6

    postova:1473
    buffalobill @ 26.11.2016. 8:31
    nisam rekao da je trash nego zvekan i bezveznjak,i tomislav ladan je bio erudit i akademik pa mi je isao na zivce s onim svojim izmisljanjem vlastitih rijeci,tipa zene je zvao ljudice i slicne bedastoce
  • #12
    3 0

    postova:2527
    bearfoot @ 26.11.2016. 16:49

    mali twist u radnji i Fogler je komotno mogao biti glavni lik, pa čak i trebao...potpuno je preuzeo film i on je jedino što daje dodatnu vrijednost ovom filmu...da se on nalazi u centru zbivanja i uz malo veću dozu humora bio bi to vrrrlo dobar film, ovako, samo dobar, a jedno gledanje dovoljno....gledao sam sve HP filmove, čak i pročitao neke knjige, silom obiteljskog okruženja,☻♥, i mogu reći da nisam fan cijele priče....previše je tu pokradenih likova iz mnogih bajki i fantastičnih priča, a prvenstveno iz Gospodara prstenova...i ovaj film donosi neke fantastične zvijeri, ali opet nekako poznate...zavodnički ples s čudnovatim nosorogom je najniža točka filma, glavni glumac izuzetno iritantnog glumačkog izričaja i čak loš glumac...nadam se da će u nastavcima Fogler imati veći značaj...

  • #13
    1 0

    postova:1091
    yuma @ 27.11.2016. 20:15

    Bearfoot - to je to, slažem se sa svim..  čudnovati ples sam zaboravila spomenuti kao definitivno najlošiji dio filma... gledala sam i nisam vjerovala, dno dna  

  • #14
    1 2

    postova:93
    malo @ 20.4.2019. 22:33

    S obzirom da su večeras skoro svi tv kanali kontaminirani meni ubitačno dosadnom biblijskom fantastikom, ovaj film doživljavam kao pravo osvježenje.

  • #15
    1 0

    postova:81
    ahernar @ 6.12.2020. 19:00

    1. Knjiga "Čudesne zvijeri" nema puno veze s filmom. Knjiga je nizanje opisa pojedinih "bića"  i samo anegdotalnih događaja vezanih uz svako od njih. Film po naravi mora imati nekakvo događanje - pa su ga stvorili i dodali.

    2. Jedna od nepotrebnih posljedica jest da u filmu  "čudnovate zvijeri" ne samo da imaju donekle sporednu rolu u događajima, nego su i izrazito loše prikazane. Meni je u toj kategoriji lošega (uz spomenutog nosoroga) na prvom mjestu životinjica merlap - prikazana upravo idotski - tj kao roza plišana igračka iz trećerazrednog dućana za djecu. Tako ne može izgledati ni jedna životinja na svijetu, magična ili nemagična - kao da je izašla iz Muppett-a.

    3. Glavni glumac je krivo odabran. Djeluje tupavo i nesposobno, a ne simpatično. Neprimjeren je liku osobenjaka koji se brine za jedva dohvatljive divlje zvijeri. 

    4. Lijepo su se potrudili prikazati kostime, arhitekturu, brodove, ugođaj, ulice... tog razdoblja u New Yorku.

    5. Ljudske naravi s manama i vrlinama su dobro zamišljene.

    6. Najljepša je ideja da su zli ljudi zapravo nesretni ljudi. zla djeca zapravo ona koja su vrlo nesretna. Obično se promovira sažaljenje prema nesretnim osobama, ali ovdje se kaže da iz nesretnosti izvire zlo, da djeca postaju zla zbog lošeg postupanja, da progonjenost dovodi do stvaranja zla u progonjenim ljudima...

    7. Očito je da unatoč svim mogućnostima animacije i CGI-a nije lako ekranizirati maštovitost magičnih bića. ... ocjena 7,7/10 - jer mi je to zabavno.

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala