Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Ustav Republike Hrvatske

1
  • #1
    1 6

    postova:7
    ivan lalić @ 20.10.2016. 15:24

    Dobar film, malo me iznenadio svojom otvorenošću da pokaže kako funkcioniraju neke stvari u lijepoj našoj

  • #2
    5 2

    postova:601
    robertini @ 8.9.2017. 14:28

    dugo nisam vidio naš bzv film.....

    trebala bi biti nekakva češka tragikomedija, ali uglavnom nije više od nekakve replike Metastaza ali na temu gayeva. Sama tema je teška bedastoća jer murjaci valjda ako išta moraju znati, to je i Ustav!

    I da, ovaj murjak i njegove izvještačene nazovi pederske fore....studirao sam s tim ljudima, takvi bedaci sigurno nisu!

    A dosadnooooooo.... Neodlučan

  • #3
    3 6

    postova:1090
    yuma @ 19.1.2018. 12:45

    Jako ugodno iznenađenje! Očekivala sam nešto zanimljivo (prema traileru, člancima koje sam čitala itd), a ovo je nadmašilo moja očekivanja, što je rijetkost...

    Prvi kadrovi su bili nešto lošiji, lik murjaka je u svojim prvim scenama bio katastrofalan i teatralan, ali ubrzo se sve slaže u jednu finu i tečnu cjelinu koja jednostavno uvuče gledatelja u priču! Kao da se film snimao kronološki od prve do zadnje scene (a znamo da se filmovi tako ne snimaju; ponekad se prvo snima zadnja scena pa onda ostalo, tko nije znao...) pa su se glumci ufuravali. Uglavnom- ufurali su se!

    Oduševljena sam glumom Ksenije Marinković i Nebojše Glogovca, ali nije ni Aćimović u konačnici loš! Dobar je i stari Smiljanić, u maloj ali zahtjevnoj ulozi! Dobro glume i klinci (osobito onaj u haustoru, ne znam kak se zove)...

    Šminka je iznenađujuće dobra, produkcija si je dala truda, glazba je malo patetična, scenarij solidan, režija odlična!

    Sve u svemu, vrlo dobar ako ne i odličan hrvatski film koji na malo drugačiji i inovativan način uz minimalnu patetiku (inače toliko prisutnu u hrvatskom filmu!) prikazuje dobre i loše ljudske strane. Ne bih se složila da je riječ o propagandi; ovo je univerzalna priča ispričana na našim prostorima o našim prostorima, ali ovakve rasne, spolne i nacionalne razmirice prisutne su u svim društvima i pričaju se na svim jezicima.

    Ovo je istovremeno težak i prozračan film, s umjereno doziranom tragedijom i humorom. 8/10

  • #4
    2 4

    postova:542
    leon123 @ 19.1.2018. 19:06
    Fenomenalan film.Genijalna gluma osim kod Dejana Acimovica on je bio ok.Film je dramatican,tezak,u trenutcima smijesan.Glazba odlicna iako mi bas nije posljednja pjesma Josipe Lisac nju ne volim kao pjevacicu. 9.2/10
  • #5
    6 3

    postova:126
    fdrdf9 @ 19.1.2018. 20:50

    I tako, iako nas promotivni materijali filma uvjeravaju da ćemo pratiti zbivanja i odnose između četiri lika u jednoj zgradi u Zagrebu, prava je istina da gledamo scenarističke konstrukcije u ljudskom obličju koje neuvjerljivim rečenicama pokušavaju dokazati autorovu tezu. Zna se o čemu i kome snimaju Brešan, Matanić, Grlić i ekipa a pišu scenarije Tomić i ergela jer sve čega se primi Tomic je jednako lose, bar je u tome konzistentan.

    Nebitna i glupozvučajuća "nagrada" na žnj festivalu dobivena za večeru i osrednju bocu vina na festivalu podno Tatri u omanjem seocetu gdje uz večericu u bivšem soc-restoranu uz snježnu idilu u daljini čuješ blago zavijanje gladnog vučjeg čopora. To je realni domet ovakvog filma. 
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala