Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Irski put

1
  • #1
    0 0

    postova:1091
    yuma @ 17.10.2016. 22:32

    Film nije tako dobar, po najavi sam očekivala više,  osobito zato jer mi je Vjetar koji povija ječam jako dobar...

    Ovo je mlako, konfuzno, mix žanrova i sve skupa za nekih 6,5 od 10.

  • #2
    0 0

    postova:237
    pisatel @ 18.10.2016. 21:30

    Makar antiratne teme su već poprilično otrcane do sada, eto novog pogleda u ratove koji se službeno ne vode u nikakvim medijima, one plaćenika i one u samim ljudima.

    Autor je još jednom socijalno odnosno politički angažiran u temi, a manjak akcije u filmu može se pripisati i socijalnom budžetu filma koji svejedno ne zakida pričom što je svakako pozitivna stvar.

    Film upozorava o posljedicama Iraka koje su još uvijek u jeku, novog doba što jednog dana dolazi i nama plaćeničkih korporativnih vojsci koje stoje izvan svakog zakona i posljedice koje takve ekskurzije imaju na apsolutno sve koji su na bilo koji način povezani sa time, kako je i prikazano u ovom filmu.

    Poanta filma je da zbivanja u Iraku utječu na cijeli niz ljudi koji su u bilo kojoj vezi sa njima bili u doticaju i to u pravilu na pogubne načine.

    Film predstavlja verziju Ken Loacha gdje nema sretnog završetka u filmu jer se želi naglasiti zaključak kako u ratu ipak nitko ne pobjeđuje...

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala