Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Dom gospođice Peregrine za čudnovatu djecu

1
  • #1
    0 1

    postova:13
    chicken_parmesa @ 2.10.2016. 22:35

    Izvrstan film! Ali ima puno problema. Režija je prazna, uvod je predugačak, doma je premalo. Dom je statičan, a vremenska petlja je jednolična. Scenarij je vrlo dobar, a povremeno je istaknut. Zadnjih 20 minuta filma je izvrsno! Trailer filma ne prikazuje film ni 5 %.

    08/10

    P.S.

    Film je u cjelosti blag, ali prožet je i u cjelosti je zastupljen sa nadnaravnim elementima, a kasnije se pojavljuju i čudovišta i nije nimalo primjeren za djecu. Zapravo ovaj film nije niti izreklamiran kao film za djecu i čudno mi je da ga je kino predstavilo kao film za djecu. Ovaj film je Timov Burtonov The Chronicles of Narnia. Primjereniji filmovi za djecu su Casper (1995) i serije Round the twist (1989), The Girl from tomorrow (1990), The Sarah Jane Adventures (2007) i The Chronicles of Narnia (1988) i crtići Mighty Max i Beetlejuice. A primjeri filmova za djecu zanimljiviji odraslima su The Spiderwick Chronicles (2008) i Matilda (1996).

  • #2
    0 1

    postova:1090
    yuma @ 12.10.2016. 23:41

    Djelomično  se slažem s prethodnim komentarom. Slažem se do dijela gdje piše da je zadnjih 20 minuta sjajno. Naprotiv. I dodajem da je priča nejasna, a iste komentare sam čula od ljudi oko mene u kinu. Film je zanimljiv samo zbog neobičnih osobina likova i to je to, jer ti likovi uopće nisu fino razrađeni, a bogate mogućnosti njihovih darova su marginalno i maltene na silu iskorištene. Sve je razbacano i nedorečeno. Jedva san čekala da film završi, možda bi i izašla da sam bila sama i da nisam sjedila na kraju reda...

    Vjerujem da bih čitajući predmetnu knjigu vlastitom maštom stvorila puno bogatije, upečatljivije i uvjerljivije iskustvo.

    Izvrsna fotografija, odlična kostimografija, neke scene su vizualno očaravajuće. 6/10

  • #3
    0 0

    postova:1090
    yuma @ 13.10.2016. 14:14

    E da, i trailer mi je koma. Kaže chicken-parmesa da ne prikazuje ni 5%. Ne znam na kakvih 5% misli, 5% sadržaja, zanimljivosti, likova ili čega; ali definitivno prikazuje 80% ključnih stvari, što je koma. Iz trailera se vide skoro svi darovi i čudovišta (osim nekih koje je nemoguće prikazati u tih parcijalnih 5-10 sekundi), što je po mom mišljenju loše jer onda gledajući film nema WOW faktora.  To je definitivno pridonijelo općem doživljaju filma. Filmovi fantastike počivaju na efektima iznenađenja, više nego na samoj fabuli, za razliku od recimo drame, jel... Stoga treba biti oprezan pri izradi trailera, pokazati svega par zanimljivosti (za ovaj film bilo bi više nego dovoljno jer su djeca doista neobična), a trailer bazirati na priči. Ovdje je bio obrnuti slučaj, što me sad ni ne čudi jer je sama filmska priča dosadna i nejasna.

    Također, film je potpuno neprimjeren za mlađe od ... 14-15 (srednja škola). Previše strašnih scena, nadnaravnih pojava i slično:

  • #4
    0 0

    postova:542
    leon123 @ 21.9.2017. 18:17
    Jedan od najboljih filmova koje sam ikada gledao .Kostimografija odlicna,gluma jos bolja pogotovo Eve Green i Samuel L.Jacksona.10/10
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala