Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Tanka crvena linija

1
  • #1
    2 0

    postova:1
    noki @ 20.10.2009. 10:36
    Savrsen film koji opisuje psihu i totalno videnje drugog rata na prvim linijama!
  • #2
    2 0

    postova:2916
    gorlock @ 27.5.2011. 9:56

    Film koji je objavljen iste godine kada je i "Spašavanje vojnika Ryana".

    Vodila se velika borba za Oscare između ova dva filma u kojem je u konačnici pobjedio Spielbergov "Spašavanje vojnika Ryana. 

    Tanka crvena linija dobar je ratni film - drama, ali kao i većina istih, gledan iz američke perspektive. 

    Bilo bi zanimljivo pogledati isti film iz japanske perspektive. 

    Bilo kako bilo, film vrijedan pažnje. 

    Film koji govori o besmilenosti ratovanja. 

  • #3
    0 0

    postova:494
    beno @ 27.5.2011. 11:07
    Imao sam nesrecu gledat ga odmah nakon izvrsnog Ryana i nije mi bas sjeo kako treba. Nije dovoljno "pitak" kao Ryan (sto je zapravo i normalno, jer se radi o potpuno drugacijem zanru). Mozda bih mu trebao dat jos jednu sansu. Budem. Tnx sto ste me podsjetili na film!
  • #4
    3 0

    postova:1473
    buffalobill @ 28.12.2012. 13:01

    ..normalno da je oskare odnio ryan, kad ga je snimao američki mainstream  SS
     no thin red line je  na drugu ili nakon viešestrukog gledanja  jači film,rat je tu lajtmotiv,svojevrsna platforma za mnogostruka promišljanja o životu i smislu kao takvom
    gledati više puta,jedini je način da se film pojmi u svim tim segmentima,dok kod ryna (koji je definitivno dobar fim) to nema potrebe..
    scene na onom otoku s domorocima, iliti za nas razmažene zapadnjake  "divljacima" su vrlo sugestivne i izlaze iz okvira moraliziranja o besmislu rata,i sličnih klišeja..

  • #5
    3 0

    postova:256
    karter @ 25.9.2013. 13:48

    Nedavna tema o najboljim filmovima svih vremena na ovom portalu bila je razlog gledanja ovog filma nakon sigurno 3-4 godine. Riječ je o jedinstvenom filmu ratne tematike gdje je rat iako okupira cijeli film samo temelj za filozofska promišljanja Malicka i u tome je originalan. MAlick je vizualno impresivan kao uvijek,  pravi majstor gotovo poetske ljepote kadrova, vizualni pjesnik sa izrazitim osjećajem za prirodu i njene elemente, koji odlično pristaju njegovim filozofskim propitivanjima. Teme njegovih rasprava su vrlo široke o životu, ljubavi, smrti, gubitku ali ono što njega okupira je narav, izvor i emocija i djelovanja općenito samo ovdje rat služi kao odlično sredstvo kako bi se propitale te univerzalne teme. Njegove filozofski voiceoveri su većinom formirani u obliku upitnika jer on ne želi sugerirati već potaknuti gledatelja da sam pokuša odgovoriti i u samom životu nema gotovih odgovora već ona zavise i o osobi i mijenjau se sa iskustvom. Značajno je sigurno i suprostavljanje krasne fotografije gotovo rajskog krajolika sa uništenjem i ratnim terorom kao i jedna indiferentnost prirode prema tim ratnim barbarima. Dvije scene su nezaboravne, prolaz domoroca kraj tih barbara i klicanje one biljke iz mulja na samom kraju filma. Kao i hvaljenje prirode i domorodačkog iskonskog način aživota u početku s caviezelom i domorocima. Zbilja fascinantno ostvarenje koje služi kao svojevrsna alternativa pristupu svim ostalim ratnim filmovima. Za ljubitelje filma obavezno štivo. Nemojmo ga usporeživati sa ryanom koji je kako je i navedeno puno više prilagođen općem gledateljstvu, plitak i površan film međutim svejedno prventveno spielbergu također vrhunsko ostvarenje samo zahtijeva promatranje na drugačiji način.

  • #6
    4 2

    postova:1130
    mario @ 25.9.2013. 19:08

    Meni je TRL jedan od top ten filmova. Zaista masterpiece... da ne filozofiram  kad sve je karter rekao :D (još da je pukao enter par puta di bi mu bio kraj :P)

    Sad si moram pustit soundtrack (koji rula). Journey to the Line... naježim se svaki put.

  • #7
    3 0

    postova:242
    rosinante @ 26.9.2013. 8:07

    neee..sad ću ga morat pogledat..još jednom..po tko zna koji put..

    umjetničko djelo..

  • #8
    1 3

    postova:1
    ilija trogrlic @ 31.1.2015. 8:05

    kako uopće pokrenuti gledanje filma

  • #9
    3 0

    postova:104
    filmofil2004 @ 12.2.2016. 16:49
    Potresno,snažno i hrabro.Mnogo bolji uradak od Rajana.
  • #10
    0 0

    postova:20
    kruno14 @ 2.12.2020. 13:37

    Vrhunsko umjetničko djelo. Clooney na kraju kvari ukupni dojam

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala