Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Čovjek koji je spoznao beskonačnost

1
  • #1
    0 0

    postova:237
    pisatel @ 27.5.2016. 23:36

    Film je dobar što se tiče Ironsa i ekipe sa Cambridge-a, ali očito je da se u produkciji išlo na dramatiziranje i patetiku te recepte kojima je Hollywood daleko više vičan nego ovakva jedna produkcija iz UK.

    Sad film prikazuje glavnog lika kao da je sam od sebe počeo rješavati zadatke i to mu je samo došlo u glavu uopće ignoriravši činjenicu da je pohađao više škola, koledž u Indiji i čak studirao fakultet te da su ga između ostaloga studenti još u mladosti podučavali matematici.

    Isto tako podučavao je matematiku studentima umjesto pisanja kredom po podovima i imao je i stipendiju za vrijeme studija sa obzirom na svoje uspjehe kao matematičar po čemu je bio priznat još u to vrijeme.

    Dakle tu dolazimo još do toga da jednostavno se prikazuje i nekakva pomalo zamorna očito umetnuta drama i romansa sa dogovorenim(!) brakom pored toga da bez Engleza i dolaska u Englesku nitko ne bi ni znao da čovjek zna računati...

    Obzirom da film veliča čovjeka i njegovo djelo pomalo je sramotno da su to izveli na takav način da se ignoriraju i osnovne činjenice o čovjeku (da ne spominjemo stvari koje se ni nisu mogle znati) čime se zapravo film koncentrira više na zaradu nego na pričanje svejedno impresivne priče o stvarnom čovjeku koji je širokim masama ipak nepoznat i gdje ih se iz nepoznatog razloga navodi na krivi trag.

    Od Hollywooda ne bi ni očekivao bolje,no ovako se išlo na kartu stereotipa i emocija od čega je napravljena uredna dramaturgija koja naginje patetici te koja se ipak teško može nazvati biografskim filmom engleske produkcije koja za izvođenje takvog nečega nema opravdanja, iako sa druge strane indijska verzija filma bi zasigurno nekako ubacila mjuzikl sa mnogo statista u sve to pa sad tko voli...

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala