Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Batman v Superman: Zora pravde

1 2 3
  • #1
    6 1

    postova:101
    xxx333 @ 14.2.2016. 12:21

    Jedva čekam!!!!!!

  • #2
    4 1

    postova:101
    xxx333 @ 23.3.2016. 23:21

    SUTRA DOLAZI U KINA!!!!!!!! JEEEEEEEEEEEEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • #3
    2 2

    postova:277
    marlonbrando @ 25.3.2016. 14:28

    Je li itko gledao, čujem svugdje da je užasan?

  • #4
    2 0

    postova:147
    mandrak @ 25.3.2016. 14:29
    I 'ko je pobijedio ???
  • #5
    1 3

    postova:256
    karter @ 25.3.2016. 15:51

    Vidim da ga je kritika pokopala, vidjevši trailer i ako nastavlja na tradiciju man of steela nije ni čudo. Čekam taurusov komentar, sigurno ga je već pogledao.

  • #6
    3 0

    postova:101
    xxx333 @ 25.3.2016. 18:20

    Ja idem danas gledati pa ću napisat kratko mišljenje

  • #7
    3 1

    postova:101
    xxx333 @ 26.3.2016. 0:16

    Uopće nije loš film. Možda je malo prenatrpan ali definitivno nije loš. Film je dobra podloga za buduće filmove.  Ne razumijem čemu tako loše kritike

  • #8
    2 3

    postova:1130
    mario @ 26.3.2016. 3:06

    Nisam gledao film tako da ne mogu komentirati ali mislim da se fanovi ne bi smjeli zadovoljiti sa "nije loše". To su Batman i Superman, dva najpoznatija superheroja koji imaju toliko materijala da može 10 kvalitetnih filmova napraviti.

  • #9
    3 0

    postova:101
    xxx333 @ 26.3.2016. 11:53

    Ja sam kao fan zadovoljan filmom. Istina moglo je to i bolje ali koliko su ga krtitičari popljuvali ovo je bilo ugodno iznenađenje.

  • #10
    3 3

    postova:277
    marlonbrando @ 26.3.2016. 15:03

    Marvel je ipak ostao majstor za spektakle, Civil War će vjerojatno biti najbolji stripovski film godine... Jedino ako DC barem malo iznenadi sa Suicide Squad

  • #11
    10 3

    postova:416
    taurus @ 26.3.2016. 21:00

    Veoma specifičan superherojski film.Jedini sa kojime ga mogu,do određene mjere,uporediti po tonalitetu i brzini odvijanja radnje jeste "Watchmen".Naime,radi se o ostvarenju sporijeg tempa što je,vjerujem ,iznenadilo mnoge a moram priznati i mene,jer su traileri (naročito posljednji) sugerirali drugačije,tj akciju svakih 5min.BvS je u prva dva čina zapravo drama,koja se bavi pitanjima novonstalog odnosa između čovječanstva i Supermana u svjetlu njegove pojave i dešavanja sa kraja "Man of Steela".

    Glumačke izvedbe su,za mene,sjajne.H.Cavill,ponovno,izvrstan kao Superman koji pokušava svojim djelovanjem opravdat status "spasitelja" kakvim ga mnogi smatraju nakon borbe sa Kryptoncima.B.Affleck je nevjerovatan kao B.Wayne/Batman,neočekivan casting koji je polučio fenomenalan rezultat.Njegov Bruce je traumatiziran kako smrću roditelja tako i gubicima koje je pretrpio u njegovom 20-togodišnjem ratu protiv kriminala a Batman u kojega se transformiše je prava "zvijer" kao preslikana iz Millerove "Dark Knight Returns" grafičke novele.Način na koji eliminira negativce je brz,nemilosrdan i brutalno efikasan.J.Irons odličan kako se i očekivalo a dinamika između Bruca i Alfreda pogođena u potpunosti.G.Gadot je bila još jedna nepoznanica ali mogu reći da je bila vrlo dobra kao Diana/Wonder Woman (po uzoru na "New 52"WW) te iako njenu pozadinsku priču zapravo nismo ni dobili (to nas očekuje u njenom solo filmu) počastila nas je sa nekoliko sjajnih scena i poteza koji su mi izmamili osmijeh na lice.

    J.Eisenberg je taj na kome će se lomiti koplja,meni je "legao" kao modernizovana,psihopatsko-cinična verzija Luthora ali mogu shvatiti one kojima će njegova izvedba biti odbojna.Moram napomenuti da će "prosječnom" gledatelju,dakle,onome koji nije toliko upoznat sa DC mitologijom neke scene djelovati bizarno ali one su tu da nagovijeste naredne filmove i predstave likove koje možemo očekivati u Justice League filmu(ili upozore na moguću apokaliptičnu budućnost kao u slučaju "nightmare" sekvencije koja je referenca na "Injustice" serijal).Duel dva titana DC Univerzuma je vizualna poslastica,Snyder zna kako snimiti cool fight scenu a ova je vjerovatno nešto najbolje što je kreirao u karijeri.Zadnja trećina filma je akcijsko Snyderovo "ludilo" koje,opet, neki vole a drugi ne,tu nema sredine.Vidjeti DC-ev "Trinity" po prvi puta zajedno na filmu,za mene je bilo ostvarenje snova i njihova završna borba sa jednim od najpoznatijih Supermanovih protivnika je,po meni također,bila odlična.Kraj je emotivan,pomalo neočekivan i odličan setup za naredne filmove.Soundtrack epski.

    Publika koja preferira Marvelovu "light and fun" formulu,mislim,da neće biti zadovoljna ovim filmom kao uostalom ni oni koji generalno nisu ljubitelji Snyderovog narativnog stila."Dawn of Justice" je film namijenjen prvenstveno "hardcore" DC fanovima kao i onima kojima se svidja već spomenuti "Watchmen".

  • #12
    3 1

    postova:101
    xxx333 @ 27.3.2016. 0:03

    Ja što više razmišljam o filmu sve mi se više sviđa. Zato mijenjam ojenu iz 8 u 9.

  • #13
    6 4

    postova:57
    clauden @ 27.3.2016. 11:44

    Odgledao Batman vs SUperman jučer. Ošlo 50kn i 3 sata života u nepovrat. Da sam ga gledao doma ugasio bih negdje na pola, ako ne i prije. Isuse koja je to dosada od filma, praktički se ništa ne događa prvih sat i pol. Hrpa random nabacanih scena koje ostavljaju dojam ko da si upravo počeo gledati neku lošu seriju od polovice sezone.

    Jedino što donekle valja u filmu je Batmanov "Arkham igre" stil borbe i Alfred je malo više cool nego inače. Znači cca 10% filma nije totalna uvreda za iole inteligentnog gledatelja. A svakog drugog lika da su zamijenili sa drvom film bi jednako funkcionirao.

    Ovaj Lex Luthor će ostati upamćen kao jedan od najgorih villana ikad. Količina debilnih scena koja je vezana uz njegov lik je nevjerojatna. Katastrofalno napisan lik sa nejasnom motivacijom i dijalozima na razini neke parodije. Da su za tu ulogu uzeli doslovno bilo koga rezultat bi bio jednak. Superman ima jedan izraz lica koji drži cijeli film, a ako vas je u Man of Steel smetalo guranje Lois Lane u skoro svaku scenu u filmu, to je bila mala beba prema ovome što se događa u BvS. Cijeli dio sa bacanjem koplja u bunar je previše za normalnu osobu za podnijeti. 

    Guranje Aquamana, Flasha i posebno Wonder Woman produži film za nekih pola sata, a ne pridonese ničemu. 

    A sam kraj filma je dio toliko patetičan i neuvjerljiv ko da ga je pisao scenarist neke meksičke sapunice. Ionako je u tom trenu ljudima u kinu bio pun k svega pa da su i svi živi na ekranu umrli nitko ne bi trepnuo. Jedva samo dočekali da se upale svjetla i da možemo van.

    Tu i tamo izađe neka katastrofa kao ovo i svima je jasno da je film loš i nema smisla, ali opet se ljudi iz petnih žila trude da na bilo koji način opravdaju svaku notornu glupost koja se dogodi na ekranu. Kad vidiš da ljudi mrtvi ozbiljni pišu kako se takav film bavi dubokim filozofskim temama nemoguće je šutjeti.

    Ne trošiti pare na ovo. Eventualno zeznuti frendove za prvi april da si kupe kartu. Tko god vam pokuša braniti ovaj krš od filma, znate da vam ili ne želi dobro ili je vlada napokon legalizirala marihuanu.

  • #14
    4 5

    postova:507
    pandaboy @ 27.3.2016. 12:16

    Kako je @mario rekao „To su Batman i Superman, dva najpoznatija superheroja koji imaju toliko materijala da može 10 kvalitetnih filmova napraviti.“ ...a ovaj film je pokušavao tih 10 kvalitetnih ugurati u jedan.

    Napraviti film u kojem će uživati fanovi nije samo po sebi loše, no ako je napravljen isključivo za njih onda je to po meni odlika lošeg filma...a BvS je napravljen za hardcore fanove, toliko je jasno i oni će izvući najviše iz njega. Umjesto da samostalno nešto ispriča, film se oslanja na to da publika povezuje sve točke na temelju poznavanja likova i detalja iz stripova. Nekima je to ok, meni je to lijeno i računanje na iluziju kod publike kako gledaju dobar film samo zato jer su fanovi izvornog materijala.

    Batffleck je bio awesome i dokazao da može biti Batman, Snyder je neke scene cool prikazao i vjerno stripovima iz kojih je uzimao ideje, a ostalo...no da...tu  je problem...što nema ničeg drugog što je vrijedno spomena ili naročite pažnje. Film mi nije loš koliko je popljuvan i spašavaju ga neke cool scene, pogotovo s Batmanom.

    Dat' ću predah Snyderu i okrenuti sumnju prema studiju da su htjeli toliko toga unutra... whatever, tko god bio kriv na kraju smo dobili ok-za-jednom-pogledat film no ništa više od toga.

    Ima se svašta u filmu za komentirati, no dok mislim da je BvS vrijedan za pogledati jednom, nije vrijedan toliko vremena da nastavim pisati o njemu. Ako je netko hardcore fan ili jako voli Man of Steel, go for it, ali općenito kao film je 'meh'. Moja preporuka, pričekati produljenu verziju na BR/DVD (jer mi se čini da bi mogla biti nešto bolja, kao što je bio slučaj kod Watchmena npr) ili ga pogledati na tv-u.

    I jer sam počeo s citatom od @maria tako ću i završiti „mislim da se fanovi ne bi smjeli zadovoljiti sa "nije loše" “.

  • #15
    4 1

    postova:5
    kristinar @ 27.3.2016. 19:47

    Gledala sam film,nije loš-ali ja sam obožavateljica Supermena, jedino me kraj razočarao.

1 2 3
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala