Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Equilibrium

1 2
  • #1
    4 0

    postova:494
    beno @ 24.9.2009. 9:50

    Ovo je jedan od filmova koj sam skoro propustio i izbjegao. Svi su mi govorili da je Equilibrium kopija Matrixa (a Matrix mi ne valja) pa sam bio 100% siguran da ga necu gledat. Na kraju sam popustio i odlucio pogledat bar 10min. Ugodno sam se iznenadio. Nema veze s Matrixom. Niti slican look&feel kako svi govore.

    Equilibrium nekako vidim kao moderniziranu, akcijom nabrijanu mjesavinu THX1138 i Fahrenheita 451. Svi kojisu pogledali te filmove, znat ce zasto.

    Preporucam kao film koj' se mora imat na DVDu u kolekciji.

     8/10

  • #2
    2 0

    postova:14
    terminator56 @ 28.10.2009. 20:29

    Ovo je jedan od filmova koj sam skoro propustio i izbjegao. Svi su mi govorili da je Equilibrium kopija Matrixa (a Matrix mi ne valja) pa sam bio 100% siguran da ga necu gledat. Na kraju sam popustio i odlucio pogledat bar 10min. Ugodno sam se iznenadio. Nema veze s Matrixom. Niti slican look&feel kako svi govore.

    Equilibrium nekako vidim kao moderniziranu, akcijom nabrijanu mjesavinu THX1138 i Fahrenheita 451. Svi kojisu pogledali te filmove, znat ce zasto.

    Preporucam kao film koj' se mora imat na DVDu u kolekciji.

     8/10


    Beno


    u potpunosti se slažem. fanstastičan film. iako govori o svijetu lišen emocija postoji bezbroj scena koje se emotivne nabijene i jednostavno vam dođe da zaplačete ( scena kad policajci ubijaju pase ). savršni christian bale i zbilja spektakularne akcijske scene.

    zbog čega svi ovaj film uspoređuju sa matrixom ne znam, jer je puno bolji tj. realističniji i strašniji. jedan od onih filmova koji će u skoroj budućnosti postati kultnim klasicima!

    a to i zaslužuje

  • #3
    0 0

    postova:514
    fox89 @ 10.12.2009. 20:22

    je neko od vas gledal ili čital fahrenheit 451???

    mislim od vas koji su equilibrium gledali?

  • #4
    0 0

    postova:494
    beno @ 10.12.2009. 21:46
    Ja sam samo gledao, zasto?
  • #5
    1 0

    postova:514
    fox89 @ 10.12.2009. 22:21
    pa mene osobno početak equilibriuma jako podsjeća na taj film...te fore sa osjećajima i tim svećenicima( tako su fajrmeni u sličnoj ulozi)...kasnije kad se film razvija su različiti,ali sama ideja mi je jako slična farenhajtu;)
  • #6
    2 0

    postova:494
    beno @ 10.12.2009. 22:39

    Kao sto sam napisao u prvom postu (na vrhu), ja Equilibrium vidim kao:

     THX1138 + Fahrenheit 451 + puno akcije

  • #7
    0 0

    postova:514
    fox89 @ 10.12.2009. 23:26

    xD

    sry davno sam pročital taj tvoj prvi post, a jučer sam equilibrium gledal pa nisam gledal da je već napisano...moj bed:D

  • #8
    1 0

    postova:494
    beno @ 10.12.2009. 23:55
    Nemoras se ispricavat, dapace, drago mi je da se slazemo :)
  • #9
    0 0

    postova:514
    fox89 @ 1.3.2010. 20:33
    evo baš sam neki dan završio s orwellom i njegovom knjigom 1984.. i tu ima elemenata koje je film preuzeo:D:D
  • #10
    4 1

    postova:2916
    gorlock @ 11.9.2010. 9:32

    Bale........

    Equilibrium - film koji nije mnogo navikan, nije puno izreklamiran, ali je film koji zaslužuje mnogo pažnje.

  • #11
    1 0

    postova:534
    jua @ 11.9.2010. 10:28

    Bale........

    Equilibrium - film koji nije mnogo navikan, nije puno izreklamiran, ali je film koji zaslužuje mnogo pažnje.


    gorlock

    istina da je film super, ali je uredno svake godinena tv-u, još ako ga stave na novoj ili rtl-u reklame za njega su 20 puta na dan, tjedan dana prije prikazivanja XD
  • #12
    5 0

    postova:311
    auran @ 14.9.2010. 4:28
    Lijepo je čuti pozitivno intonirane komentare filma "Equilibrium" kojeg sam otpočetka smatrao izuzetnim filmom snažnih poruka o smislu postojanja i svrhe samog života, koji je od strane kritičara bio nepravedno popljuvan i omalovažavan! Svojevrsni hibrid "Matrixa" i "Fahrenheita 451", "Equilibrium" na zastrašujući naćin prikazuje moguću budućnost čovječanstva, ako u sadašnjosti nešto hitno ne počnemo mijenjati! Gubitak ljudskosti u postapokaliptičnom svijetu nakon 3. svjetskog rata i "robotizacija" stanovništva masovno prisiljenog uzimati drogu "prozij" koja zamrzava svaki osjećaj u ljudskih bića, glavne su poruke koje se provlače kroz film! Osim briljantno režiranih akcijskih scena u stilu kompjuterskih igrica, ovo je i film s dubljim porukama koji nas navodi na propitkivanje i razmišljanje! Odlično dočarane atmosfere i mračnjačkog stila, "Equilibrium" zaslužuje počasno mjesto uz "Fahrenheita 451"!
  • #13
    3 2

    postova:416
    taurus @ 23.1.2013. 21:47

    Izvanredan film koji je svojevremeno prošao prilično nezapaženo.U njemu je C.Bale pokazao veliki potencijal kao akcioni glumac što mu je pored ostalih kvaliteta donijelo i ulogu Batman-a par godina kasnije.Bez velikog budžeta i raskošnih CGI efekata ovo ostvarenje ipak posjeduje osebujan vizualni stil u prikazivanju distopijsko-futurističkog društva.Vladajuća garnitura,pored standardnih metoda represije (jak policijski sistem,centralizovana vlast,intenzivna propaganda) je otišla i korak dalje stavljajući van zakona svaki oblik ljudske emocije.Tragovi onoga što nas zapravo čini ljudima su eliminirani farmaceutskim putem u vidu "lijeka" koji su građani po zakoni dužni uzimati.Na taj način su neminovno robotizovani i kao takvi su podložniji kontroli centralne vlasti.Ipak,kao i kod svih totalitarnih režima,postoje hrabri ljudi koji se odupiru kontroli i u ovome slučaju predstavljaju posljednju nadu čovječanstva za novi početak.Film na sjajan način prikazuje postepenu transformaciju jednog od prvoboraca sistema u de facto njegovog rušitelja.Akcione sekvnece kao i specifičan i originalan stil borbe su ipak glavni aduti ovoga ostvarenja na osnovu kojih je i postao vremenom akciono-fantastični klasik.Poruka koju film "propagira",univerzalne je prirode i govori nam da su emocije te koje nas čine ljudima te da pojedinac ipak može napraviti razliku ukoliko djeluje sa pravim ciljem.

  • #14
    0 0

    postova:11
    mirsookanovic @ 22.3.2015. 13:40

    Dominic Purcell?!

  • #15
    1 3

    postova:2527
    bearfoot @ 17.4.2016. 23:04

    uspoređivati ovaj film s F451 ili Matrix-om svakako je pretenciozno, pa i kao mješavinu, jer je ideja besmisleno prefantastična i uništava samu sebe kroz postupke svih likova u filmu dodatno naglašeno "gun-fu" besmislom...gluma u skladu s idejom...osim vizualnog dojma bezvrijedno djelo fantastike....također, THX 1138 je gotovo pa remek djelo prema ovom jer iako "bez osjećaja" vidi se da je rađen s više truda i poštovanja prema gledatelju...a opet, 30 godina je razlike...

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala