Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Svi u našoj obitelji

1
  • #1
    2 0

    postova:1090
    yuma @ 24.11.2015. 22:10

    Vrlo dobar/odličan film, sve kak piše u uvodu... U suštini težak i mučan film. jedino imam potrebu dodati jednu pohvalu, ali je spoiler. ..

    To kako gledatelj u pocetku dobiva definitivne simpatije prema jednom liku pa se to onda mijenja pa se nemres odlučit  (ko da moraš...) daje filmu težinu i realizam. Tako je i u životu, u ovakvim teškim situacijama;  svi su u pravu i nitko nije u pravu, kad su emocije pokretači sve te nevolje. A dijete nitko ništa ne pita. A ono je kakti motiv... Dobar film, preporucujem svakako . 

  • #2
    1 0

    postova:81
    ahernar @ 13.11.2021. 22:53

    Početnih 10-tak minuta filma je razvučeno toliko da čovjek poželi napustiti gledanje, ali poslije ta čudna radnja postaje vrlo dinamična, dinamična do mjere da gledatelj počinje strepiti za ishod.

    Film je rađen u gotovo dokumentarističkom stilu. Scene su uvjerljive za svakoga tko radi s ljudima i ima uvid u obiteljsku problematiku, naročito onu "balkanskog tipa".

    Prisutna je nota apsurda ili groteske - jer i u stvarnosti situacije u kojima čovjek plane i prekorači mjeru nemaju puno razumnosti u sebi, nego su blesave i apsurdne i često je primjenjiva ona rečenica "da nije žalosno, bilo bi smiješno".

    Prikaz male djevojčice, oko čijeg lika će se očito sve vrtiti, započinje odlično odabranim scenama nabrušenog, tek probuđenog djeteta, koje se potom igra na zericu grublji način nego se očekuje - njene se igračke međusobno grizu. Režiser se očevidno jako potrudio doznati kako izgleda i ponaša se uplašeno ili nervozno dijete.

    I slažem se s @yuma da je teško prosuditi tko je tu dobar, a tko loš - jer ni u životu stvari nisu ni jednostavne ni crno-bijele. Govorio je psihijatar Troncoso da je bolestan brak, bolesna veza - a mi mu nismo vjerovali i zgražali smo se "nad mužem alkoholičarem i nasilnikom" kao "očitim krivcem".

    Film vrijedi pogledati iako bi mogao biti bolan onima s osobnim iskustvom loše rastave braka. 7,6/10

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala