Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box
Najbolji ninja ratnici
Natjecatelji moraju trčati, skakati, puzati i ljuljati se kroz najluđe prepreke da bi pobijedili

Hej! Trebamo i tvoju ocjenu
Stotine natjecatelja u ovom sportsko-zabavnom formatu pokušavaju ispuniti zadatke, tj. svladati prepreke samo kako bi dospjeli do velikog finala koji se održava na Las Vegas Stripu te tamo ostvariti krajnji cilj – osvojiti veliku novčanu nagradu i prestižnu titulu najboljeg ninja ratnika.

Do danas su svega dvojica sudionika uspjela svladati sve prepreke i doći do tzv. „potpune pobjede“, što samo govori da natjecatelji doista imaju težak zadatak. I dok se u Americi priprema 9. sezona, mi se upoznajemo s urbanim ratnicima u 4. sezoni, u kojoj su, na šest regionalnih natjecanja u Venice Beachu, Dallasu i Miamiju, natjecatelji pokušavali izboriti kvalifikacijski krug. Pobjednik će osvojiti veliku novčanu nagradu i ponijeti titulu najboljeg ninja ratnika. Finale sezone odigrat će se na Las Vegas Stripu, gdje će ninja ratnici pokušati svladati posljednju prepreku, tzv. planinu Midoriyamu, koja je za ovaj show po prvi put postavljena na američkom tlu. Kao i prošle sezone, voditelj showa bit će Matt Iseman, uz pomoć su-voditelja Jonnyja Moseleya i reporterke Angele Sun. U petoj sezoni, koju ćemo također pratiti, Isemanu se pridružuju Akbar Gbaja-Biamila kao su-voditelj te Jenn Brown kao reporterka.

Od početka showa 2009.,  3500 natjecatelja pokušalo je svladati planinu Midoriyamu i postati ninja ratnik. Kao što smo rekli, Mount Midoriyama smještena je na Las Vegas Stripu i sadrži četiri faze, a svaka faza sadrži razne prepreke, sve teže što smo bliže četvrtoj fazi, a natjecatelji moraju premostiti sve 23 prepreke. Kada dovrše prve tri faze, sudionici se moraju popeti na 26,5 metara visoku Midoriyamu te se u najviše 30 sekundi, uz pomoć konopa, spustiti s nje. Ako natjecatelji dostignu takozvanu „potpunu pobjedu“, a takva su slučaja do sada bila samo dva, nagrada iznosi milijun dolara, a ako je nekoliko pobjednika, oni nagradu dijele.

Iako ne postoji gornja granica za prijavu, natjecatelji moraju imati barem 21 godinu, dobra fizička sprema se podrazumijeva jer je jasno da samo fizički najjači mogu svladati sve prepreke. Popularnost showa iz godine u godinu dramatično raste, što potvrđuju brojke – u prvoj sezoni prijavilo se 1000 ljudi, a u šestoj 5000 dok je u sedmoj sezoni broj bio deset puta veći – 50.000, a u osmoj je 70.000 natjecatelja željelo postati najbolji američki ninja ratnik.